چند توصیه در راستای مراقبت از موی سر

هر مویی به طور طبیعی سالم و زیبا است ولی زندگی روزمره, آلودگی ها, استرس ها موجب تخریب ساختمان مو و خصوصا ریشه ی موی سر می شوند.

0

هر مویی به طور طبیعی سالم و زیبا است ولی زندگی روزمره, آلودگی ها, استرس ها و پرتو های ماورای بنفش نور خورشید موجب تخریب ساختمان مو و خصوصا ریشه ی موی سر می شوند. بدین ترتیب ظاهر موها آسیب دیده و شانه کردن آن ها مشکل می شود. برای باز گرداندن زیبایی, طراوت و درخشش به موها باید از فرآورده های بهداشتی-آرایشی مو استفاده نمود.

صابون های دست و بدن برای شستشوی موی سر مناسب نیستند, به همین دلیل تنها از شامپو استفاده نمایید. در هنگام شستشوی سر از کشیدن موها و چنگ زدن آن ها خودداری کنید. ماساژ ملایم با سر انگشتان برای تمیز شدن موها کفایت می کند.

برای این که کف شامپو به خوبی تاثیر کند باید حداقل ۲ تا ۳ دقیقه روی سر باقی بماند. پس از شستشو, آب کشیدن موی سر با آب سرد موجب شادابی و درخشان تر شدن رنگ موها می شود.

برای شانه کردن موها هرگز از برس های نوک تیز فلزی استفاده نکنید. در صورت استفاده از سشوار فاصله ی آن از موی سر نباید کمتر از ۲۰ سانتی متر باشد.

در هنگام شستشوی موی سر ماساژ ملایم پوست سر ترجیحا در جهت رویش موها توسط نوک انگشتان و یا یک برس نرم پلاستیکی با نوک گرد موجب تحریک گردش خون مویرگی در پوست سر و اطراف ریشه ی موها شده و در نتیجه سبب تقویت موها می گردد.

دکلره کردن موها و استفاده از اسپری ها و حالت دهنده های مو سبب ضعف, خشکی و شکنندگی موها می شود. حتی الامکان از مصرف این گونه مواد خودداری کنید.

موی سر-هربالیا

انواع مو و حالات پوست سر

اساسا مو بر سه نوع است: موی چرب, موی خشک و موی معمولی

موهای چرب

وقتی که غدد چربی پوست سر, بیش از حد نیاز چربی ترشح کنند, این چربی ها از ساقه ی مو سرازیر می شود و باعث چرب شدن بیش از حد پوست سر و مو می گردد. در این حالت موها چرب, سخت, تیره و زبر به نظر می آیند.

موهای خشک

موهای خشک بر خلاف موهای چرب, دچار کمبود سبوم هستند. این امر  باعث خشکی کامل سطح سلول ها می شود. پوسته پوسته شدن پوست سر و شوره از نتایج مستقیم خشکی مو است. موهای لخت خاصیت ارتجاعی کمتری دارند و بیشتر در معرض شکستگی و آسیب قرار می گیرند.

موهای معمولی

موهایی سالم و نیرومند هستند که نوک آن ها خشکی زیادی ندارد و ریشه ی آن ها نیز خیلی چرب نیست. مراقبت و نگهداری این نوع موها آسان تر از انواع دیگر مو است.

منبع: گردآوری اختصاصی توسط وبسایت هربالیا

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.