پف کردگی اطراف چشم

مهم ترین مشکل پف کردگی در اطراف چشم, آن است که تورم باعث کشیدگی پوست و در نتیجه ایجاد چین و چروک و شل شدن و آویزان شدن پوست می گردد.

0

پف کردگی در اطراف چشم در نتیجه انباشت مایع مازاد در بافت های نرم رخ می دهد که نتیجه ی آن ورم است. مهم ترین مشکل پف کردگی در اطراف چشم, آن است که تورم باعث کشیدگی پوست و در نتیجه ایجاد چین و چروک و شل شدن و آویزان شدن پوست می گردد.

پوست اطراف چشم بسیار مستعد این امر است چون تراکم شبکه ی مویرگی در اطراف چشم بسیار زیاد است و چربی کمی در آن جا وجود دارد. پف صبح گاهی موقعیت معمولی است که با کمبود خواب و وجود عاملی در سبک زندگی تشدید می شود. پف صبح گاهی چشم ها یکی از بزرگ ترین عوامل پیری پوست اطراف چشم است. آیا آماده اید تا همین حالا با آن پف کردگی مبارزه کنید؟

چرا پوست اطراف چشم این گونه است؟

به یک علت عمده, چون این قسمت از پوست متفاوت از دیگر قسمت های پوست صورت است. این بخش از پوست تقریبا هیچ غده ی چربی ندارد و به همین علت مستعد خشکی است و نیز نازک تر و حساس تر از بقیه ی جاهای پوست است. پوست اطراف چشم نیز تحت فشار تمام حرکت های چشم و این طرف و آن طرف نگاه کردن است که بخشی از حالات صورت به شمار می روند.

در اینجا چند روش برای کاهش پف کردگی اطراف چشم ذکر می شود:

۱- به پهلو بخوابید( خواه باور داشته باشید یا نه, این مسئله باعث می شود که فشار خون در رگ های صورت پایین بماند.)

۲- از خوردن زیاد مایعات در شب اجتناب کنید.

۳- مصرف سدیم خویش را کاهش دهید تا نگهداری آب در بدن تان افزایش پیدا نکند و باعث پف کردگی نشود.

۴- به اندازه ی کافی بخوابید( خواب کافی برای بسیاری از مسائل از جمله پف کردگی چشم مفید است.)

پف کردگی اطراف چشم-هربالیااز بین بردن پف اطراف چشم در صبح هنگام

اگر صبح از خواب بیدار شدید و دیدید که چشم های تان پف کرده است, می توانید بلافاصله آن پف را از بین برده و در نتیجه اثرات مخرب آن را بر روی پوست به حداقل برسانید. برای انجام این کار در اینجا چند روش ذکر شده است:

آ. به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه صورت خود را در معرض هوای سرد یا حوله ی خیس قرار دهید تا صورت تان خنک شود. اگر از یخ یا کیسه ی یخی استفاده می کنید, مطمئن شوید که خیلی سرد نباشد( می توانید دور آن را با حوله بپوشانید) و هر بار به مدت ۳۰ ثانیه آن را روی پوست اطراف چشم قرار دهید و سپس آن را برداشته و به پوست استراحت دهید و در کل بیش از ۵ دقیقه این کار را تکرار نکنید.

ب. کمپرس چای کیسه ای هم راه حل دیگری است. دو عدد چای کیسه ای را در آب گرم قرار دهید و چند ثانیه بگذارید تا خیس بخورد. کیسه ها را از درون آب خارج کرده و به مدت نیم ساعت در یخچال بگذارید. سپس دراز بکشید و چشمان خود را ببندید. آن گاه کیسه های خنک و مرطوب چای را به مدت ۱۰ تا ۲۰ دقیقه بر روی چشمان خود بگذارید. پلی فنول های  موجود در چای مانند یک قابض عمل کرده و پوست را سفت می کنند و کافئین موجود در چای به تخلیه ی مایع از فضای میان سلولی کمک می نماید.

مضرات استفاده ی بیش از حد از لوازم آرایشی و محصولات بهداشتی پوست

لوازم آرایشی نیز حاوی تحریک کننده های پوستی هستند. از اثرات لوازم آرایشی بر روی پوست و استفاده ی معقولانه از آن به ویژه در اطراف چشم مطمئن شوید. استفاده ی بلند مدت از لوازم آرایشی می تواند مضر باشد, چون حاوی مواد شیمیایی سخت است و برای پاک کردن آن باید از حلال های تحریک کننده ی قوی استفاده نمود.  پس در استفاده از لوازم آرایشی دقت کنید.

هم چنین مصرف محصولات بهداشتی پوست را پایین بیاورید. این مسئله دلیل خوبی دارد چون بسیاری از محصولات واقعا بی اثر هستند. برخی از محصولات حاوی ترکیباتی با خاصیت بالقوه برای صدمات پوستی بلند مدت و سطح پایین است. پس استفاده ی نابجا یا بیش از حد از برخی محصولات با مزایای اثبات شده به لحاظ علمی برای پوست, می تواند باعث ایجاد تحریک پذیری در پوست و حتی صدمات پوستی گردد. بهتر است در مورد محصولات مورد نظر برای پوست تان بسیار انتخابگر باشید و دقت لازم را به خرج دهید.

منبع: گردآوری اختصاصی توسط وبسایت هربالیا

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.