انواع خاک رس آرایشی و کاربردهای آن ها

خاک رس آرایشی فواید زیادی دارد, خاک رس آرایشی سرشار از کلسیم، منیزیم، سیلیکا و روی است که منافذ پوست را به طور عمیق پاک سازی می کند.

0

جالب است بدانید که در طب قدیم از خاک رس برای چاق شدن صورت استفاده می شده است. خاک رس آرایشی فواید زیادی دارد و به ماسک جوان سازی پوست صورت هم معروف شده است. یکی از بهترین ماسک ها برای پوست چرب است که به از بین بردن منافذ صورت کمک زیادی می کند. از بین بردن جای جوش و آکنه یکی دیگه از کابردهای خاک رس آرایشی برای پوست های چرب است. برای از بین بردن جوش های بعد از اصلاح در پوست های چرب بهترین ماسک، ماسک گل رس است. خاک رس آرایشی سرشار از کلسیم، منیزیم، سیلیکا و روی است که منافذ پوست را به طور عمیق پاک سازی می کند.

انواع خاک رس آرایشی :

خاک رس سبز

این خاک بسیار جاذب است و با بیرون کشیدن سموم و ناپاکی ها, پوست را ضد عفونی کرده و آن را التیام می بخشد. خاک رس سبز به لحاظ آرایشی قابل تحسین است, چون قادر به فعال سازی سیستم گردش خون و سیستم لنفاوی است, پوست را از وجود سلول های مرده پاک می کند, ناپاکی و چربی ها را جذب می کند و بافت های اتصالی را نیرو بخشیده و تقویت می کند. پس از استفاده از آن پوست احساس تازگی, طراوت, روشنی و نرمی می کند.

خاک رس سبز برای کمک به مشکلات واضح پوستی نیز شهرت دارد و استفاده ی هفتگی از آن بسیار عالی است. حتی در مورد پوست های آکنه دار می توان از آن به صورت روزانه استفاده نمود. اما چنان چه پوست شما خشک, تحریک پذیر یا حساس است از آن اجتناب کنید چون این خاک پوست شما را خشک تر می کند.

خاک رس زرد

خاک رس زرد نیز پاک کننده است, اما از خاک رس سبز ملایم تر است. خاک رس زرد نسبت به دیگر خاک ها دارای آهن بیشتری است. این خاک سرشار از مواد معدنی است, احیا کننده ی پوست است و آن را به خوبی تقویت می نماید. بهترین نوع خاک برای پوست چرب و دوگانه همین خاک است و نیز برای پوست های خسته و میان سال انتخاب خوبی به شمار می رود.

خاک رس آرایشی-هربالیاخاک رس قرمز

خاک رس قرمز نیز پاک کننده است اما از نوع سبز و زرد آن ملایم تر است. مویرگ های پاره شده را التیام می بخشد. خاک رس قرمز مخصوص پوست نرمال و خشک است. هم چنین برای پوست های مات و کدر و پوست های نرم کاربرد دارد.

خاک رس سفید یا کائولین

این خاک روشن ترین و نرم ترین خاک است. خاک رس سفید از ذرات خالص خاک تهیه شده و دارای وزنی سبک و غلظتی اسفنجی است. این خاک نسبت به خاک های دیگر استفاده ی بیشتری دارد و معمولا در پودرها, پن کیک های بدن, محصولات بهداشتی پوست, دئودورانت ها, صابون ها, ضمادها, لوازم آرایشی, ماسک های صورت و لوازم حمام یافت می شود.

خاک رس سفید با ملایمت ناپاکی ها را از پوست بیرون می کشد بدون این که چربی طبیعی پوست را از بین ببرد و در عین حال پوست را لایه برداری کرده و گردش خون را فعال می سازد. خاک رس سفید برای تمامی انواع پوست ها مناسب است, از چرب گرفته تا لکه دار, مستعد آکنه, معمولی, حساس, خشک یا پوست های میانسال

خاک رس صورتی

خاک رس صورتی ترکیبی از دو سوم قرمز و یک سوم سفید است. این خاک دارای خواص پاک کننده گی خاک قرمز است اما به برکت وجود خاک رس سفید بسیار ملایم تر از خاک رس قرمز عمل می کند. این خاک با فعال کردن گردش خون به پوست نیرو می بخشد در عین حال آن را لطیف می کند. خاک رس صورتی انتخابی عالی برای پوست های حساس و نرم, پوست های ناصاف و پوست های دارای مشکل پوستی است.

 

منبع: گردآوری اختصاصی توسط وبسایت هربالیا

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.