هر چند وقت یک بار باید از لاک ناخن و استون و حلال ها استفاده کرد؟

حلال های لاک ها می توانند بسیار مخرب باشند به طوری که استون در تکرار مصرف به تدریج صفحه ی ناخن را خشک, زرد رنگ و شکننده می سازد.

0

از نظر پزشکی مصرف لاک های رنگی توصیه نمی شود ولی از آن جا که از نظر زیبایی بعضی از افراد تمایل به استفاده از لاک دارند توصیه می شود فقط در مراسم های خاص مانند جشن ها و عروسی ها و… استفاده شده و پس از پایان مراسم آن را پاک کنند. افرادی که به منظور زیبایی به طور مستمر از لاک های رنگی استفاده می کنند لازم است مرتبا لاک های قبلی و قدیمی را با حلال هایی مانند استون پاک کرده و دوباره لاک جدید بزنند. حلال های لاک ها می توانند بسیار مخرب باشند به طوری که استون در تکرار مصرف به تدریج صفحه ی ناخن را خشک, زرد رنگ و شکننده می سازد.

از طرفی در بعضی موارد, افراد واکنش های آلرژیک یا توکسیک به لاک های رنگی نشان می دهند که علاوه بر تغییر شکل ناخن ها, پوست حاشیه ی ناخن ها هم قرمز, پوسته پوسته, متورم و در مواردی دچار خارش می شوند و درمان آن نیاز به مراجعه به پزشک دارد.

استفاده از رژیم غذایی سالم برای ناخن ها

همه ی افراد ناخن های تمیز, مانیکور شده و سوهان کشیده را تحسین می کنند. ناخن ها به مراقبت های صحیح نیاز دارند. استفاده از رژیم غذایی سالم برای ناخن ها بسیار مهم است. هم چنین باید ویتامین های لازم در رژیم غذایی روزانه گنجانده شود تا سلامت و زیبایی ناخن های شما تضمین شود. موارد زیر شما را برای داشتن ناخن های سالم یاری می کند.

۱- برای درمان ناخن های خشک و شکننده غذاهایی مصرف کنید که حاوی ویتامین A و کلسیم هستند.

۲- برای از بین بردن ریشه ی ناخن ( ریش ریش شدن پوست کنار ناخن) از غذاهایی استفاده کنید که حاوی پروتئین, ویتامین C و فولیک اسید هستند.

۳- برای از بین بردن نوارهای باریک سفید رنگ بر روی ناخن, پروتئین مصرف کنید.

۴- فقدان ویتامین B12 باعث خشکی, کج شدن و تیره شدن ناخن می شود.

۵- برای جلوگیری از ایجاد نقطه های سفید رنگ بر روی ناخن از غذاهایی استفاده کنید که حاوی روی هستند.

۶- سوخت و ساز ضعیف اسیدهای چرب باعث می شود که پوست اطراف ناخن قرمز شود.

۷- سعی کنید نیمی از رژیم غذایی شما شامل میوه های تازه و سبزیجات خام باشد. ویتامین ها, مواد معدنی و مواد آلی باعث انعطاف پذیری  ناخن های شما می شود و ناخن های تان دیگر حالت شکنندگی نخواهد داشت.

۸- از غذاهایی استفاده کنید که حاوی بیوتین هستند مثل سبوس, مخمر آبجو و انواع غلات.

۹- به مقدار فراوان آب و آب میوه های تازه و طبیعی بنوشید.

۱۰- تا آن جا که می توانید آب هویج تازه بنوشید زیرا مملوء از کلسیم و فسفر است و برای تقویت و سفت کردن ناخن های شما بسیار مفید است.

لاک-هربالیامراقبت از ناخن ها

برخورداری از ناخن های سالم, بسیار مهم است. رنگ ناخن های شما نشان دهنده ی سلامت عمومی بدن تان است. ناخن های شما قسمتی از بدن تان است و زیبایی آن بسیار مهم است, در نتیجه باید به خوبی از آن ها مراقبت کنید.

-ناخن های سالم, شفاف و به رنگ صورتی هستند و نشانه ی این است که خون زیر ناخن ها جریان دارد.

-اگر به طور مداوم از براق کننده ها و لاک ناخن استفاده می کنید, استفاده از آن را به مدت ۱ یا ۲ روز در طول هفته کنار بگذارید و به این ترتیب به ناخن های تان فرصت نفس کشیدن بدهید.

-ماساژ دادن ناخن ها با استفاده از روغن نارگیل یا کرچک ولرم شده باعث شفافیت و درخشندگی آن می شود.

-اگر علاقه ای به استفاده از براق کننده های ناخن ندارید, می توانید از روش زیر برای براق کردن ناخن های تان استفاده کنید. صابون خشک را به آرامی بر روی ناخن های تان بکشید, سپس به وسیله ی پوست لیمو ترش, ناخن های تان را ماساژ دهید. به این ترتیب به ناخن های خود جلا و شفافیت خاصی می بخشید.

-پنبه یا یک دستمال کتانی را در آب اکسیژنه فرو ببرید و از آن برای تمیز کردن زیر ناخن و سفید کردن آن استفاده کنید.

-یادتان باشد قبل از مانیکور کردن ناخن های تان, آن ها را در یک ظرف با آب ولرم که به آن یک قاشق سوپ خوری آب لیمو ترش اضافه شده است فرو ببرید.

لیمو ترش را به دو نیم تقسیم کنید و نوک انگشتان خود را در آن فرو ببرید و در آن حرکت دهید, سپس زیر ناخن ها و پوسته های اطراف آن را تمیز کنید.

منبع: گردآوری اختصاصی توسط وبسایت هربالیا

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.