خواص دوغ و فواید آن برای سلامتی

دوغ یکی از سالم ترین نوشیدنی های سنتی ایران است که مصرف آن خصوصا در فصول گرم سال بسیار توصیه می شود. خواص دوغ بی شمار است.

0

دوغ یکی از سالم ترین نوشیدنی های سنتی ایران است که مصرف آن خصوصا در فصول گرم سال بسیار توصیه می شود. خواص دوغ بی شمار است.

این نوشیدنی برخلاف آبمیوه های صنعتی و نوشابه های گازدار برای کودکان بالای یک سال مناسب بوده و می تواند پروتئین, چربی, ویتامین B, ویتامین D, کلسیم و هم چنین آب مورد نیاز بدن را تا حدودی تامین کند.

دوغ به دلیل طبیعت سرد, علائم گرما زدگی, خستگی و عطش را التیام می بخشد.

دوغ سنتی

معمولا دوغ را به دو روش سنتی و صنعتی تهیه می کنند.در روش سنتی یا روستایی ماست را به همراه آب در مشک یا کیسه های پوستی می ریزند و تکان می دهند و بر اثر ضربات وارده, دوغ حاصل می شود. در این روش به دلیل آن که نظافت کیسه های پوستی مشکل است احتمال آلودگی میکروبی در فرآورده حاصله زیاد است. به این جهت توصیه می شود دوغ را به صورت صنعتی یا خانگی تهیه کنید.

دوغ صنعتی

در صنعت, ماست را با میزان مناسبی آب در تانکرهای مجهز به همزن مخلوط کرده و بعد از اختلاط, کامل آن را با رعایت موازین بهداشتی سرد و سپس بسته بندی می کنند. این نوشیدنی به دلیل آن که در دمای گرم محیط و در برابر فساد مقاوم است, نیاز به هیچ نگهدارنده ی مصنوعی نداشته و مصرف آن برای افرادی که دچار عدم تحمل لاکتوز هستند, مناسب می باشد.

البته دوغ صنعتی خالی از اشکال نیست. این نوشیدنی, سرشار از نمک بوده و برای مبتلایان به فشار خون بالا, بیماران قلبی و عروقی و کسانی که دچار نارسایی کلیوی هستند بسیار مضر است. بنابراین برای آن که این افراد از مصرف این نوشیدنی مفید بی بهره نمانند, بهتر است در منزل و به صورت خانگی آن را تهیه کنند.

معمولا برخی افراد جهت ترش و گازدار شدن این نوشیدنی, آن را در دمای محیط نگهداری می کنند. این روش نگهداری برای سلامت افراد, مشکلی ایجاد نخواهد کرد.این نوشیدنی به طور طبیعی حاوی باکتری های مولد لاکتیک اسید و هم چنین مخمرهای مولد گاز است که در دمای محیط فعال تر و باعث ایجاد طعم اسیدی و گازی می شوند.

خواص دوغ-هربالیاخواص دوغ های طعم دار

اغلب برای طعم دار کردن دوغ از نعناع, پونه, کاکوتی یا گلبرگ های خرد شده ی گل محمدی و برخی عرقیات استفاده می شود که علاوه بر ایجاد طعم خوشایند, بر خواص دوغ می افزاید. دوغ حاوی نعناع و پونه, به ترشح شیره ی معده و هضم غذا کمک می کند و نفخ حاصل از دوغ را رفع و دل پیچه را التیام می بخشد. این دوغ خنک کننده ی محیط دهان بوده و به گردش هر چه بهتر خون کمک کرده,مجاری گوارشی را ضد عفونی می کند و برای رفع سکسکه و اسهال ناشی از گرمی هوا نافع بوده و به عملکرد مطلوب کبد کمک می کند.

دوغ حاوی کاکوتی, برای قلب و معده مناسب بوده و مسکن سردردهای ناشی از گرمی هوا می باشد و به دلیل خاصیت ضد عفونی کنندگی, کرم کش قوی بوده و خلط آور خوبی است و برای التیام علائم رماتیسم بسیار مناسب است. دیگر خواص دوغ کاکوتی شبیه به دوغ نعناع است.

دوغ حاوی گلبرگ های گل محمدی بسیار معطر, برای سلامت قلب, کبد و اعصاب مناسب بوده و هم چنین آرام بخش و نشاط آور است و برای تنظیم عملکرد دستگاه گوارش نافع و رفع کننده ی بوی بد دهان است.

دو توصیه برای نوشیدن دوغ

۱- صرف دوغ به عنوان یک نوشیدنی سالم به همراه غذا در ماه های گرم سال توصیه می شود.

۲- مصرف بیش از حد دوغ می تواند تعادل بدن را از وضعیت عادی خارج کند.

 

منبع: گردآوری اختصاصی توسط وبسایت هربالیا

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.