لاغری و تناسب اندام با مصرف کدو سبز

خاصیت کدو سبز تنها مختص بیماران دیابتی نیست چرا که با مصرف کدو سبز و نحوه ی طبخ درست آن بهترین راه برای لاغری و تناسب اندام خواهد بود.

0

کدو سبز یکی از سبزیجات پرطرفدار در بین بیماران دیابتی است اما خاصیت کدو سبز تنها مختص بیماران دیابتی نیست چرا که با مصرف کدو سبز و نحوه ی طبخ درست آن بهترین راه برای لاغری و تناسب اندام خواهد بود. در واقع باید شما بدانید که کدو سبز را در چه زمانی و کدام وعده و به همراه چه مواد غذایی باید مصرف کنید تا بهترین نتیجه را برای داشتن تناسب اندام و سلامتی به دست آورید.

کدو سبز از نظر تغذیه‌ای دارای ارزش فراوان است و دارای انواع املاح و مواد معدنی و ویتامین است. این گیاه از بیماری اسکوربوت, کبودی, کمبود ویتامین C, سرطان, پیری زودرس جلوگیری می‌کند.

مصرف کدو سبز خطر حمله قلبی و سکته مغزی را کاهش می دهد، از افزایش قند و چربی خون جلوگیری می‌کند، بهترین مبارز با بیماری هاست، آسم را به علت داشتن ویتامین C درمان می‌کند، بینایی را تقویت می‌کند و موجب سلامت چشم می‌شود، موجب تقویت حافظه می‌شود، کالری کمی دارد و بیش از ۹۵ درصد آن را آب تشکیل می دهد به همین علت برای افرادی که رژیم دارند مناسب است.

مصرف کدو سبز برای افراد گرم مزاج بسیار مفید است، خون ساز است، یبوست و سوء هاضمه را برطرف می‌کند، ادرارآور است، تب را پایین می‌آورد و برای یرقان مفید است. مصرف کدو به تنهایی به فقر غذایی بدن می انجامد اما اگر در کنار غذا مصرف شود، می تواند یک تعدیل کننده دریافت انرژی باشد و به کاهش وزن کمک کند.

مسئله رژیم گرفتن های خودسرانه مشابه آن است که بگوییم هر گردی گردو است و باید توجه داشته باشیم که هر کاهش وزن و سایزی از بعد علمی به عنوان لاغری تلقی نخواهد شد.

لاغری که بتواند به سلامتی کمک کند و از ابتلا به بیماری ها پیشگیری کند اقدامی است که ضمن رساندن تمامی منابع حیاتی به بدن انسان بتواند انرژی های مازاد و نیاز آن را به مصرف برساند.

باید دقت کنید که در هر کیلو چربی ۷ هزار کیلو کالری انرژی وجود دارد و این انرژی جاودانه است و از بین نمی رود مگر این که فرم آن را تغییر داده و به صورت نور، حرکت و یا حرارت دربیاوریم.

اگر بتوانیم کاری کنیم که یک بیلان منفی در کسب انرژی و مصرف آن در بدن انسان رخ دهد و تمام ۵۰ ریزمغذی و حداقل پروتئینی که در بدن ساخته نمی شود را به بدن برسانیم می توان به کاهش وزن و لاغری علمی امیدوار بود. توجه داشته باشید که این سبزی به تنهایی عامل لاغر کننده نیست.

با توجه به پتاسیم فراوان و فیبرهای محلول و نامحلولی که کدو دارد کبد را سرحال می کند و به سم زدایی در بدن می پردازد.

افرادی که می خواهند در عین سیری دچار گرسنگی سلولی نشوند باید روزانه واحدهایی از غلات، لبنیات، پروتئین ها و سبزیجات را مصرف کنند.

به همین علت است که نباید به کدو به عنوان یک غذا برای لاغری نگاه کرد چرا که در طولانی مدت بدن دچار فقر غذایی می شود اما اگر بتوانیم کدو را در کنار غذای خود مصرف کنیم می تواند یک عامل مهم در کاهش وزن محسوب شود.

مصرف کدو سبز در کنار غذاهای دیگر می تواند مانع از جذب اضافی مواد چربی و قند شود و یک تعدیل کننده برای دریافت انرژی محسوب می شود.

مصرف کدو سبز به علت پر کردن حجم معده و سیری حجمی می تواند به کاهش دریافت انرژی مازاد بینجامد اما توجه داشته باشیم که کدو یک چربی سوز نیست.

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.