ماسک تخم کتان برای شادابی پوست

0

تخم کتان (Flax seeds) که به علت ویتامین و فیبری که دارد یک ماده مقوی غذایی و همچنین دارویی برای بدن محسوب می شود. از کتان همچنین برای مراقبت های بهداشتی برای پوست نیز می توان استفاده کرد. زیرا خواص کتان بی نظیر است. و دارای منبع سرشار از امگا ۳ و ۶ و ویتامین بوده که پوست از آن تغذیه می کند. و می تواند به شادابی و سلامت هر چه بیشتر و بهتر آن کمک کند. علاوه بر آن مانع چین چروک و پیری زود رس پوست شده و چروکهای ریز اطراف چشم را نیز از بین می برد.
تخم کتان را چه به صورت خوراکی و چه به صورت ماسک استفاده کنید، فواید فراوانی برای زیبایی پوست، مو و ناخن ها دارد.

تخم کتان

فواید تخم کتان برای پوست

تخم کتان سرشار از مواد مغذی مانند ویتامین B، ویتامین A، ویتامین E، امگا۳، امگا۶، امگا۹، مواد معدنی و فیبر می باشد. بنابر این جای تعجب ندارد که ماسک آن برای سلامت و زیبایی پوست تا این حد موثر است.

خوردن دانه های کتان باعث پیشگیری از یبوست و حرکت منظم روده می شود که این تاثیرات باعث دفع بهتر سموم بدن شده و از ایجاد جوش و آکنه جلوگیری می کند.

ویتامین E موجود در تخم کتان که به ویتامین پوست هم شناخته می شود به همراه اسیدهای چرب امگا، پوست شما را مرطوب نگه می دارند و ویتامین B آن باعث حفظ جوانی پوست شما می شود.

تخم کتان

طرز تهیه ماسک تخم کتان

در ابتدا تخم کتان را در هاون و یا دستگاه میکسر خوب آسیاب کرده تا به صورت پودری در بیاید. سپس مقداری آب روی آن ریخته تا مخلوط به صورت ژله ای در بیاید. این ماسک باید به مدت حداقل یک شبانه روز در یخچال بماند تا به حالت خمیری شود.و بتوان بهتر از آن نتیجه گرفت.

حتما لازم است که تخم کتان با پوستش نگهداری شود. و هر زمان که به تهیه این ماسک نیاز بود آن را آسیاب کنید. در غیر اینصورت اگر تخم کتان را به صورت آماده پودر کرده و نگهداری کرده، دیگر خواصی ندارد. پس بتر است تخم کتان همواره تازه باشد.

ماسک را به مدت یک ساعت بر روی پوست نگه دارید و بعد بشویید. لازم است این نکته یاد آوری شود که از صحبت کردن در هنگام زدن این ماسک خودداری کرده، زیرا خمیر کتان بر روی پوست خشک شده و باعث ایجاد خطوطی در روی پوست شما می شود. و همینطور برای کارآیی و نتیجه بهتر، این ماسک را هر روز استفاده کنید.

تخم کتان

نکته

این ماسک تا یک هفته در یخچال قابل نگهداری است.

تذکر مهم
  • از مالیدن آن به چشم ها خودداری کنید.
  • قبل از استفاده ماسک حتما آن را روی مچ دست تست کنید تا از نداشتن حساسیت به این ماسک اطمینان حاصل کنید
  • حتما قبل از استفاده از ماسک صورتتان را بشوئید

منبع: گردآوری اختصاصی توسط وبسایت هربالیا

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.