همه چیز در مورد گل نسترن و عرق نسترن (طبیعت گرم)

0

ضد اسکوربوت، رفع انقباض غیرارادی ماهیچه، رفع بیماری های ناشی از ورم و التهاب کلیه، سرشار از ویتامین C، ادرار آور

نحوه استفاده : قبل از غذا یک استکان یا به صورت شربت

گل نسترن

نام علمی rosa canina

نسترن که در کتابهای قدیمی به نام نسرین، نسترن و نستر نیز نامیده شده، درختچه کوچکی است که در حاشیه جنگلها، چاهها و گودالهای آب می‌روید و ارتفاع آن به حدود سه متر میرسد.

برگهای آن دارای ۷-۵ برگچه به رنگ سبز سیر است. گل نسترن مانند گل سرخ بوده و به رنگهای سفید، صورتی و سرخ می باشد که به حالت منفرد و یا مجتمع ظاهر می شود.

میوه آن بیضی شکل و به رنگ قرمز تیره یا روشن است که به نام سای نورودون Cynorhodon خوانده می شود. جدار داخلی میوه دارای الیاف باریک و ابریشمی است که در آن فندقه های سختی جا دارد. پس از خشک شدن دارای طعمی قابض و کمی شیرین با بوئی ضعیف می باشد.

 

ترکیبات شیمیایی گل نسترن:

قسمت گوشتدار سای نورودون دارای مقدار زیادی ویتامین C، اسید سیتریک، اسیدمالیک، قندوتانن است.

دانه های آن دارای حدود ۱۰% روغن بوده که به رنگ زرد کمرنگ متمایل به قرمز و دارای بوئی مطبوع می باشد. البته دانه ها سمی است.

 

گل نسرین یا نسترن

خواص داروئی گل نسترن:

۱) دم کرده: ۵۰گرم سای نورودون را در یک لیتر آب جوش ریخته و به مدت ۱۰دقیقه دم کرده و سپس آن را صاف کنید.

۲) جوشانده مقدار ۵۰گرم سای نورودون را در یک لیتر آب جوش ریخته و بگذارید به آرامی برای مدت ۱۰دقیقه بجوشد سپس آن راصاف کنید. این جوشانده به عنوان ضد بیماری اسکوربوت (کمبود ویتامین C) به کار می رود.

۳)جوشانده غلیظ: مقدار۵۰ گرم سای نوردون را در یک لیتر آب جوش ریخته و بگذارید به آرامی بجوشد تا حجم آن نیم لیتر شود سپس آن را صاف کنید. این جوشانده بسیار ادرارآور بوده و برای برطرف کردن حبس البول بکار می رود.

۴)گرد سای نورودون: مقدار مصرف این گرد ۵/۰ تا ۱ گرم می باشد و به عنوان ضدبیماری اسکوربوت مصرف می شود.

۵)مربای سای نورودون:ابتدا باید سای نورودون را به خوبی تمیز کرده، پوست، الیاف داخلی و دانه ها را از آن خارج کنید و در داخل ظرفی که سرکه دارد بریزید و بهم بزنید تا نرم شود سپس آن را کوبیده و بالک کنید، و قسمت صاف شده را با ۱/۵ برابر وزنش قند یا شکر مخلوط کرده و بپزید تا به صورت خمیر یکنواختی درآید.

۶)شربت نسترن: یک کیلوگرم سای نورودون را با ۲۵۰ گرم نبات کوبیده یا شکر مخلوط کرده و ۱/۵ لیتر نیز عرق نعناع به آن اضافه کنید و در جای گرمی بگذارید بماند. البته هر روز آن را تکان دهید بعد از دو هفته آن راصاف کنید. مقدار مصرف آن یک فنجان سه بار در روز است.

۷)عرق نسترن: یک چهارم لیوان از عرق نسترن را با یک لیوان آب مخلوط کرده، سپس آن را شیرین کنید. از این شربت می توانید چند لیوان در روز بنوشید.

 

خواص طبی گل نسترن

گل نسترن از نظر طب قدیم ایران گرم وخشک است:

۱) سرشار از ویتامین C می باشد. در ۱۰۰گرم آن ۶۰۰ میلی گرم (۶گرم) ویتامین C وجود دارد درحالی که ۱۰۰گرم پرتقال فقط دارای ۵۰ میلی گرم ویتامین C است بنابراین مقدار ویتامین C گل نسترن ۱۲۰ برابر پرتقال است.

۲) درمان کننده حبس البول است.

۳) بوی بد بدن را دفع می کند. آنهائی که عرق زیاد می کنند و بوی بد می گیرند باید تن خود را بعد از حمام کردن با دم کرده گل و برگ نسترن آبکشی کنند.

۴) آرام کننده اعصاب است.

۵) اسهال را برطرف می کند. دم کرده آن را می توان به کودکان برای رفع اسهال داد.

۶) خونریزی سینه را بند می آورد.

۷) سنگ و ورم کلیه را رفع می کند.

۸) الیاف داخلی سای نورودون ضدانگل است (مخصوصاً کرم اسکاریس). در این مورد باید ۰/۵ گرم آن را مخلوط با عسل خورد.

۹) اگر در ادرار آلبومین وجود داشته باشد برای برطرف کردن آن از دم کرده این گیاه استفاده کنید.

۱۰) بی خوابی را برطرف می کند.

۱۱) انقباض ماهیچه های معده را برطرف می کند.

۱۲) سرعت جریان خون را در پوست زیاد کرده و باعث لطافت پوست می شود.

۱۳) در رفع غم و غصه مؤثر است.

۱۴) برای رفع طپش قلب از دم کرده آن بنوشید.

۱۵) معده را تقویت می کند.

۱۶) مصونیت بدن را در مقابل بیماریها بالا می برد.

۱۷) برای ترمیم شکستگی استخوان و رفع ورم مقعد ضمادی از برگ این گیاه درست کرده و روی قسمت شکستگی یا تورم قرار دهید.

۱۸) چون گل نسترن شیرین است حشرات را به خود جذب می کند مخصوصاً حشره مخصوصی به نام سای نیپس Cynips که در نیش زدن، برجستگی های کوچکی پوشیده از تار و به رنگ سبز مایل به قرمز در آن به وجود می آورد که به نام (به دگار) Bedegar معروف است که خواص طبی مهمی دارد.مخصوصاً برای بیماران مسلول تقویت کننده بوده و مانع عرق کردن می شود؛ و همچنین مقدار آلبومین در ادرار را کم می کند. (به دگار) اثر آرام کننده اعصاب نیز دارد.

 

مضرات گل نسترن:

نسترن به هیچ وجه خطری ندارد و همه می توانند از آن استفاده کنند ولی همانطور که گفته شد دانه های آن سمی است و نباید مصرف شود.

 

منبع: گردآوری اختصاصی توسط وبسایت هربالیا

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.