چه نوشیدنی هایی را قبل از خواب برای لاغری و کاهش وزن بنوشیم؟

نوشیدنی قبل خواب اگر با دقت انتخاب شود هم در آرامش شما تاثیر خواهد داشت و هم سبب کاهش وزن تان می شود. بهتر است قبل خواب از نوشیدنی های کافئین دار استفاده نکنید.

0

نوشیدنی قبل خواب اگر با دقت انتخاب شود هم در آرامش شما تاثیر خواهد داشت و هم سبب کاهش وزن تان می شود .برای این که وزن متناسبی داشته باشید و اضافه وزن تان را کم کنید باید خواب کافی داشته باشید. حال برای این که خواب خوبی داشته باشید باید به نوع نوشیدنی هایی که قبل خواب می نوشید توجه کنید .

باید بدانید که مصرف کافئین قبل از خواب اجازه نمیدهد به موقع خوابتان ببرد . برای همین دانشجویان در شب های امتحان قهوه و نسکافه میخورند. شما باید از نوشیدنی های دیگری برای خواب مناسب و در نتیجه تناسب اندام بنوشید .

برخی از این نوشیدنی ها عبارتند از :

نوشیدنی قبل خواب برای لاغری : شیر

تریپتوفان و کلسیم یکی از مواد اصلی تشکیل دهنده شیر است . بنابراین یک لیوان شیر ( چه گرم چه سرد ) می تواند به آرامش شما و راحت خوابیدن در شب کمک کند .

جالب است بدانید اگر کم خوابی داشته باشید فردا کم خوابی تان را با خوردن غذا جبران می کنید . پروتئین کازئین شیر دیر هضم می شود، بنابراین در تمام طول شب به ساخت عضله کمک می کند. در نتیجه با شیر خوردن سوخت و ساز سریع تر و کاهش وزنی ساده تر خواهید داشت .

آب انگورنوشیدنی قبل خواب برای لاغری : آب انگور

سعی کنید شبها یک لیوان کوچک آب انگور ۱۰۰ درصد طبیعی بخورید . این کار به شما کمک می کند خوب بخوابید و در طول خواب دیدن چربی سوزانده و لاغر شوید .

محققان به این نتیجه رسیده اند که ترشح انسولین در شب ( به علت دریافت کربوهیدرات های ساده مانند آب میوه ) ریتم شبانه روزی بدن را تنظیم می کند. هم چنین یک تحقیق در سال ۲۰۱۵ نشان داد، رسوراترول آنتی اکسیدانی که در انگور است، چربی های سفید ذخیره کننده کالری را به چربی های قهوه ای سوزاننده کالری تبدیل می نماید .

نوشیدنی قبل خواب برای لاغری : چای بابونه

قبل از خواب برای لاغری و آرامش چای بابونه بخورید . به گفته محققان یک فنجان از این چای آرامش بخش به افزایش سطح گلیسین بدن کمک میکند.

گیلیسین یک انتقال دهنده عصبی است که به آرام کردن عصب ها کمک کرده و نقش یک آرام بخش برای بدن را دارد .

چای بابونه دمای مرکزی بدن را پایین می آورد، بنابراین حرارت بدن افت می کند و در نتیجه خواب راحت تری خواهید داشت . باز هم یادآوری می کنیم که هر چایی که قبل از خواب می نوشید باید کافئین نداشته باشد .

کفیرنوشیدنی قبل خواب برای لاغری : کفیر

آیا تا به حال نام کفکیر را شنیده اید؟ کفکیر ماده ای است که از شیر تخمیر شده درست می شود. این نوشیدنی که سرشار از پروتئین است ، روی میکروبیوم روده تان کار می کند تا سطح باکتری های خوب را زیاد کند ، گوارش را بهبود ببخشد، و کمک کند که ویتامین ها و مواد معدنی در بدن تان جذب بهتری داشته باشد.

حتی تحقیقات نشان داده نوشیدنی های ماست شکل مانند کفیر سبب می شود خواب بهتری داشته باشید و آرامش را برای شما به ارمغان می اورد.

نوشیدنی قبل خواب برای لاغری : چای سبز

اگر تصمیم دارید با مصرف چای سبز با چاقی و اضافه وزن خداحافظی کنید، باید برای مصرف آن برنامه ریزی داشته باشید و از مصرف این نوشیدنی گیاهی بدون برنامه پرهیز کنید.

بهترین زمان برای نوشیدن چای سبز به منظور کاهش وزن، ۲ ساعت پس از صرف غذا در وعده ی شام است. به این ترتیب شما علاوه بر آن که از خواص درمانی چای برای کاهش وزن بهره می برید، خللی در میزان جذب آهن به وجود نمی آورید؛ زیرا چای سبز همانند چای سیاه موجب کاهش جذب آهن موجود در غذا می شود.

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.