درمان کم خونی کودکان با استفاده از تغذیه مناسب و خوشمزه

مساله کم خونی کودکان بسیار مهم است و باید از همان کودکی درمان شود. شما با تغذیه مناسب می توانید آهن کافی را به بدن او رسانده و کم خونی اش را درمان کنید.

0

مساله کم خونی کودکان بسیار مهم است و باید از همان کودکی درمان شود. شما با تغذیه مناسب می توانید آهن کافی را به بدن او رسانده و کم خونی اش را درمان کنید. در این مقاله اطلاعاتی را درباره خوراکی های مختلف برای درمان کم خونی کودکان ارائه می کنیم.

درمان کم خونی کودکان :

اگر کودک تان کم خونی ندارد باز هم باید مراقب تغذیه اش باشید و از کم خونی او پیش گیری کنید. اضافه کردن آهن بیشتر و غذا های غنی از آهن در رژیم غذایی به سلامت او کمک زیادی می کند.

از خوراکی هایی که برای درمان کم خونی در کودکان مناسب است می توان به این موارد اشاره کرد: اسفناج, سبزیجات, ماهی, تخم مرغ, حبوبات خشک شده, عدس, جوجه مرغ, گوشت قرمز, کره بادام زمینی, سویا, بوقلمون, شیر خشک کودکان غنی شده با آهن, شیر مادر, جگر, آلوی سیاه, بلغور جو دوسر, زردآلو, کشمش,ماهی تن, کلم پیچ.

تک تک این مواد غذایی را به ذهن بسپارید و از کودکی برای پیشگیری و درمان کم خونی به فرزندان تان بدهید. متاسفانه مشکل کم خونی روی رشد و تکامل کودک و هم چنین هوش و یادگیری او و حتی اعصاب او هم تأثیر می گذارد. البته از علل کم خونی جز تغذیه می توان به مواردی مانند خون ریزی ،ژنتیک ،فقر آهن و… هم اشاره کرد.

از علایم کم خونی در کودکان می توان به مواردی مانند شکنندگی ناخن ها، از دست دادن اشتها، خستگی و بد خلقی اشاره کرد. کودک بین ۹ تا ۲۴ ماه می تواند بسیار مستعد به کم خونی باشد.

کم خونی کودکاندرمان کم خونی در کودکان با انار

برای درمان کم خونی کودکان می توانید از انار استفاده کنید. میوه انار منبع غنی از مواد معدنی بوده و هم چنین حاوی ویتامین C است که در جذب آهن به بدن کمک زیادی خواهد کرد. کودکان هم که اکثرا این میوه را دوست دارند و شما به راحتی می توانید از این میوه برای رفع مشکل آن ها استفاده کنید.

درمان کم خونی کودکان با شکر زرد

یکی دیگر از خوراکی هایی که به درمان کم خونی کودکان کمک می کند شکر زرد است. زیرا منبع عالی آهن است. از فواید شکر زرد می توان به بهبود میزان گلبول های قرمز و کاهش خطر کم خونی در کودکان اشاره کرد.

درمان کم خونی کودکان با چغندر

این ماده غذایی برای بدن فواید زیادی دارد. چغندر باعث پاک سازی بدن شده و به بدن اکسیژن رسانی می‌کند. این خوراکی پر فایده میزان جذب آهن را در بدن افزایش خواهد داد. شما می توانید آن را پخته و به بچه ها بدهید. هم چنین می توانید از آن برای تهیه غذاهایی مثل آش رشته استفاده کنید.

کم خونی کودکاندرمان کم خونی در کودکان با آهن

کلا مصرف غذا هایی که آهن دارد برای درمان کم خونی کودکان مفید است. شیر مادر غنی از آهن بوده و به بچه ها کمک می کند. این اثر تا پایان عمر به دنبال کودک خواهد بود. غذاهای غنی از آهن مانند غلات غنی سازی شده، زرده تخم مرغ، پاستا، گوشت طیور و گیاهان بنشنی هم جزو غذا هایی است که به سلامتی کودک تان کمک می کند.

درمان کم خونی در کودکان با میوه های غنی از ویتامین C

ویتامین c برای درمان کم خونی کودکان مفید است. شما می توانید به کودک میوه و سبزی های غنی از ویتامین C از جمله کیوی، آووکادو، اسفناج، انبه، پرتقال و سبزی های سبز درختی بدهید. ویتامین C در جذب آهن به بدن کمک کرده و سلامتی کودک را تضمین می کند.

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.