فواید بستنی و مزایای آن برای افرادی که می خواهند چاق شوند.

کمتر کسی پیدا می شود که از خوردن بستنی به راحتی بگذرد و تمایلی به خوردن آن نشان ندهد. فواید بستنی بی شمار است.

0

بستنی, اسمش هم مثل خودش لذیذ, خوشمزه و هوس انگیز است. کمتر کسی پیدا می شود که از خوردن بستنی به راحتی بگذرد و تمایلی به خوردن آن نشان ندهد. فواید بستنی بی شمار است. میل و علاقه به بستنی در بعضی افراد به حدی است که حاضر هستند تمام طول روز به جای انواع غذا و دسر فقط و فقط بستنی بخورند. ماده ی اولیه ی بستنی, شیر و شکر است که دست آخر با شکلات, قهوه یا میوه طعم دار می شود.

بستنی آن قدرها هم مضر نیست!

آگاهی از خواص مواد سازنده ی بستنی نشان می دهد که خوردن بستنی آن قدرها هم که گفته می شود مضر نیست و چه بسا مصرف متعادل آن, اثرات سودمندی نیز برای بدن دارد. شیر به عنوان ماده ی اصلی تشکیل دهنده ی بستنی, فواید بسیاری دارد. بستنی, این خوراکی دوست داشتنی, کازئین و پروتئین های آب پنیر, که با تولید اسید آمینه به سوخت و ساز بدن کمک می کند را دارا است.

ارزش غذایی بستنی

بستنی به دلیل داشتن ارزش غذایی بالا, برای کوکان خوراکی مفیدی است. همانند شیر, بستنی منبع غنی از ویتامین است; ویتامین هایی که بدون آن ها رشد و سلامتی انسان دچار اختلال می شود. بستی ویتامین های زیادی دارد مثلا بستنی منبع عالی از ویتامین A، منبع خوبی برای ویتامین‌های B1 (تیامین) ، B2 (ریبوفلاوین) ، B3 (نیاسین) و ویتامین E می باشد .

در بستنی میوه ای ویتامین C نیز موجود است. بستنی دارای مواد جامد بدون چربی شامل پروتئین, قند و مواد معدنی مانند سدیم, پتاسیم, گوگرد,  کلسیم و فسفر بوده که این مواد برای رشد و سلامتی انسان ضروری است.

فواید بستنی-هربالیابرخی دیگر از فواید بستنی

این نکته را یادآوری می کنیم که ارزش غذایی بستنی به ارزش غذایی مواد اولیه ای که در ساخت بستنی مصرف می‌ شوند، بستگی دارد. هم چنین باید بدانید که چربی بستنی ۲-۳ برابر چربی شیر است و پروتئین بستنی کمی بیش‌ تر از شیر می‌ باشد.

برخی بستنی ها دارای میوه هم هستند و می دانید که میوه ها برای بدن بسیار مفید است . پس بستنی های میوه ای را فراموش نکنید. بستنی منبع انرژی خوبی برای سلامتی شماست . باید بدانید که بستنی ۲-۳ برابر شیر چربی دارد و بیش‌تر از نصف مواد جامد آن قند(ساکارزو لاکتوز) است . در نتیجه انرژی بالایی دارد. بستنی ارزش غذایی و انرژی بالایی دارد و چاق کننده است . پس کسانی که می خواهند چاق شوند مصرف بستنی را فراموش نکنند .

بستنی به دلیل داشتن ارزش غذایی بالا، برای کودکان و افراد لاغری که می خواهند چاق شوند، خوراکی مفیدی است.

منبع: گردآوری اختصاصی توسط وبسایت هربالیا

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.