خواص پنیر و مزایای آن در کاهش وزن و حفظ سلامتی دندان ها

صبحانه با یک ماده ی سفید رنگ به نام پنیر معنی پیدا می کند. از قدیم پنیر سر سفره ی همه ی ایرانیان قرار داشته است. خواص پنیر بی شمار است.

0

صبحانه با یک ماده ی سفید رنگ به نام پنیر معنی پیدا می کند. از قدیم پنیر با نان و سبزی سر سفره ی همه ی ایرانیان قرار داشته است. خواص پنیر بی شمار است.

پنیر به عنوان یکی از انواع لبنیات دارای طبیعت سرد است که خوردن آن با مغز گردو در آموزه های اسلامی توصیه شده است. پنیر نیز از خانواده ی لبنیات به حساب می آید, شاید در ایران تعداد پنیرهایی که مورد استفاده ی عموم قرار می گیرد به چند نوع پنیر مانند پنیر تبریزی, پنیر پرورده, دانمارکی و خامه ای ختم شود, اما در سراسر دنیا تعداد بسیار زیادی از انواع پنیر وجود دارد. پنیر تبریزی در منطقه ی آذربایجان و سرتاسر ایران طرفداران زیادی دارد.

کنسرو شیر بفرمایید.

فکر می کنید شوخی می کنیم؟ اما باور کنید کنسرو کردن پنیر به عنوان یکی از اصلی ترین محصولات ثانویه شیر, به نوعی روش نگهداری از آن هم هست. اصلا مردم خیلی وقت است که دلشان می خواهد شیر را جامد و تکه تکه بخورند آن هم با کمی ترش مزگی با مزه!

پنیر حاصل از شیر دیگر حیوانات

پنیر در واقع یک فرآورده ی غذایی است که از شیر بریده شده (ترش شده) تهیه می شود. بازار پنیر بیشتر تحت تاثیر شیر گاو است اما ممکن است پنیری به پست شما بخورد که از شیر بز, گوسفند یا حتی گاومیش باشد. اما پنیر حاصل از شیر الاغ مرغوب ترین و گران ترین نوع پنیر است. قیمت یک کیلو از این پنیر, چهار میلیون و هشتصد هزار تومن می باشد!

انواع پنیر

پنیر با توجه به نوع ترکیبات شیر انواع مختلف دارد, از پنیرهای سفتی مانند پنیر تبریزی خودمان گرفته تا پنیر پرورده,فرانسوی, دانمارکی و پنیر خامه ای.

خواص پنیر-هربالیاخواص پنیر

-پنیرهای تازه دارای طبع سرد و تر بوده و هرچه پنیر کهنه تر باشد طبع آن گرمتر می گردد. برخی از مهم ترین خواص پنیر و فواید مصرف آن شامل موارد زیر می باشد:

-انواع پنیر، سرشار از پروتئین و کلسیم است و مقادیر زیادی هم فسفر دارد. هم چنین حاوی بسیاری از مواد موجود در گوشت است. بنابرانی غذایی بسیار مقوی و مغذی برای همه گروه های سنی به ویژه کودکان و نوجوانان در حال رشد و زنان باردار محسوب می گردد.

-از خواص پنیر افزایش حفظ و سلامت دندان ها است. پنیر به دلیل میزان بالای کلسیم موجود در آن برای سلامت دندان ها مفید است. هم چنین دارای خاصیت ضد میکروبی در حفره دهان بوده و مانع از اسیدی شده بزاق دهان و در نتیجه تشدید پوسیدگی دندان ها می گردد.

-مصرف پنیر جایگزین بسیار مناسبی برای شیر بوده، به ویژه برای افرادی که حساسیت به لاکتوز داشته و نمی توانند شیر مصرف کنند.

-مصرف پنیر هنگام شب و قبل از خواب به داشتن خواب راحت و آرام کمک می کند.

-پنیر غنی از کلسیم، فسفر و سایر عناصر غذایی است، هم چنین بهترین نسبت کلسیم به فسفر که برای سلامت استخون ها نیاز است در پنیر و شیر یافت می شود، از این رو یکی از مهم ترین خواص پنیر افزایش سلامت و استحکام استخوان ها و پیشگیری از پوکی استخوان می باشد.

-مواد مغذی موجود در شیر و پنیر از جمله کلسیم و منیزیم خطر مبتلا شدن به بیماری دیابت نوع ۲ را کاهش می دهند.
پنیر دارای چربی طبیعی بوده و لذا کمک به کاهش وزن و تناسب اندام از خواص پنیر و فواید مصرف آن است.

منبع: گردآوری اختصاصی توسط وبسایت هربالیا

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.