خواص و مزایای شگفت آور شیر نارگیل

نارگیل ضعف کبد را درمان می کند . آب یا شیر نارگیل دارای خواص بسیاری بوده که تقویت سیستم ایمنی و دفاعی بدن از جمله آن ها به شمار می رود.

0

نارگیل ضعف کبد را درمان می کند و برای تقویت دستگاه گوارش مفید است و ریشه ی درخت نارگیل نیز برای ناراحتی های کبدی مانند یرقان مفید است. آب یا شیر نارگیل دارای خواص بسیاری بوده که تقویت سیستم ایمنی و دفاعی بدن از جمله آن ها به شمار می رود.

نارگیل حدود سه هزار سال پیش در جنوب آسیا کشت می شده است و در حال حاضر درخت نارگیل در تمام مناطق استوایی وجود دارد. مردم اقیانوس آرام, نارگیل را به عنوان غذای اصلی مصرف می کنند و از تمام قسمت های این درخت استفاده می کنند.
نارگیل درختی است که به طور قائم بالا می رود. ارتفاع آن به ۳۰ متر و قطر تنه ی آن تا یک متر نیز می رسد. برگ های آن دراز و به طول ۴ تا ۵ متر و مرکب از چند برگچه ی باریک و دراز است. درخت نارگیل هر سال حدود ۵۰ عدد نارگیل می دهد.

خواص شیر نارگیل

شیر یا آب نارگیل دارای خواص بسیاری بوده که تقویت سیستم ایمنی و دفاعی بدن از جمله آن ها به شمار می رود. نارگیل از آن دسته میوه های مغذی است که بسیاری از دردهای داخلی و خارجی بدن را درمان می کند.

این نوشیدنی را می توانید خود در خانه نیز تهیه کنید.( آب نارگیل و گوشت نارگیل تازه را در مخلوط کن خوب مخلوط کنید، سپس آن را با پارچه ی صافی صاف کنید و بنوشید. اگر دوست دارید شیر نارگیل طبیعی شما شیرین تر شود می توانید ۶ عدد خرمای خیس خورد را به آن اضافه کنید و مخلوط کنید. این شیر نارگیل خام گیاهی تا پنج روز در یخچال باقی می ماند.) شیر نارگیل حاوی مقادیر بسیاری ویتامین, مواد معدنی و الکترولیت شامل پتاسیم, کلسیم و کلرید است.

چربی های اشباع شده در شیر نارگیل از اسیدهای چرب زنجیره ی متوسط و کوتاه تشکیل شده که بدن خیلی سریع آن ها را به جای ذخیره کردن به عنوان چربی به انرژی تبدیل می کند. از این رو با این که این نوشیدنی, سرشار از چربی های اشباع شده است به کاهش وزن کمک می کند.

شیر نارگیل-هربالیانیمی از اسیدهای چرب با طول زنجیره ی متوسط در شیر نارگیل از لوریک اسید تشکیل شده است که ضد ویروس, ضد باکتری, ضد میکروب و ضد قارچ هستند. شیر نارگیل موجب تقویت سیستم ایمنی بدن نیز می شود. هم چنین شیر نارگیل تسکین دهنده ی بسیاری از دردها می باشد. شیر نارگیل نشانه های بسیاری از بیماری ها از جمله گلو درد و زخم معده را تسکین می دهد.

جالب است بدانید شیر نارگیل برای مراقبت از پوست و مو هم به کار می رود. از شیر نارگیل در بسیاری از محصولات مراقبت از پوست و مو به عنوان مرطوب کننده و درمان کننده ی پوست های خشک استفاده می شود.

شیر نارگیل هم ملین و هم ضد اسهال است و برای رفع اسهال خونی مفید است, آب آوردگی بدن را برطرف می کند و ضد سم است, برای پایین آوردن تب مفید است, هم چنین شیر نارگیل سنگ کلیه را دفع می کند.

جالب است بدانید روغن نارگیل که از تقطیر گوشت سفید آن به درست می آید, حافظه و هوش را تقویت می کند و در درمان کمر درد موثر است.

نارگیل دیر هضم است و در بدن تولید خلط می کند , بنابراین بهتر است با شکر خورده شود. این میوه به دلیل گرم بودن ممکن است در گرم مزاجان اشکالاتی تولید کند, این افراد باید آن را با میوه های ترش مانند لیمو بخورند. خوردن آن برای سرد مزاجان و سالمندان نیز بسیار مفید است.

 

منبع: گردآوری اختصاصی توسط وبسایت هربالیا

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.