تقویت کبد و حفاظت از آن با مصرف برخی خوراکی ها

کبد یک عضو قدرتمند از بدن هر فرد بوده و وظایف مختلفی را به عهده دارد. تقویت کبد و حفاظت از آن، برای حفظ سلامت فرد امری مهم محسوب می‌ شود.

0

کبد یک عضو قدرتمند از بدن هر فرد بوده و وظایف مختلفی را به عهده دارد. برخی از وظایف کبد شامل تولید پروتئین، کلسترول و صفرا برای ذخیره‌ سازی ویتامین‌ ها، مواد معدنی و حتی کربوهیدرات‌ ها می‌ باشد، هم چنین سمومی مانند الکل، دارو و مواد طبیعی متابولیسم را تجزیه می‌ کند. تقویت کبد و حفاظت از آن، برای حفظ سلامت فرد امری مهم محسوب می‌ شود.

مواد خوراکی مهم برای تقویت کبد:

۱- قهوه

قهوه یکی از بهترین نوشیدنی‌ هایی است که فرد می‌ تواند برای تقویت کبد خود میل نماید. مطالعات نشان داده‌اند که نوشیدن قهوه به بهبود مشکل کبد کمک می‌ کند، به عنوان مثال، مطالعات بارها نشان داده‌اند که نوشیدن قهوه، خطر ابتلا به سیروز یا آسیب دائمی کبد را در افراد مبتلا به بیماری مزمن کبدی کاهش می‌ دهد.

نوشیدن قهوه ممکن است خطر ابتلا به سرطان کبد را کاهش داده و اثرات مثبتی بر بیماری کبد و التهاب ناشی از آن داشته باشد. کسانی که حداقل سه فنجان قهوه در روز میل می‌ نمایند، به بهبود بیماری کبد خود کمک بسیاری کرده‌اند. یکی از این امور، توانایی آن برای جلوگیری از ایجاد چربی و کلاژن است که دو شاخص اصلی بیماری کبد محسوب می‌ شوند.

قهوه موجب کاهش التهاب و افزایش سطح گلوتاتیون آنتی اکسیدان می‌‍‌ گردد. آنتی اکسیدان‌ ها می‌توانند رادیکال‌ های آزاد مضری را که به طور طبیعی در بدن تولید شده و موجب آسیب به سلول‌ ها می‌ شوند، خنثی نمایند.

تقویت کبد-هربالیا۲- چای سبز

چای به طور گسترده برای سلامت فرد مفید می‌ باشد اما شواهد حاکی از آن هستند که می‌تواند مزایای خاصی برای کبد داشته باشد. طی مطالعات انجام شده توسط ژاپنی‌ ها مشخص شد که نوشیدن ۵ تا ۱۰ فنجان چای سبز در روز موجب تقویت کبد می‌ شود. احتمال ابتلا به سرطان کبد در افرادی که این میزان چای سبز می‌نوشند بسیار کم است، با این وجود، برخی افراد به ویژه آن‌ هایی که دارای مشکلات کبدی هستند، باید قبل از مصرف مکمل‌ های چای سبز بسیار با احتیاط عمل نمایند زیرا چندین گزارش از آسیب کبدی ناشی از مصرف مکمل‌ های حاوی عصاره چای سبز، وجود دارد.

۳- بلوبری و کران‌ بری

این دو میوه هر دو حاوی آنتی اکسیدان بوده و برای سلامت کلی فرد بسیار موثر می‌ باشند. مصرف این میوه‌ ها به مدت ۳ تا ۴ هفته موجب حفظ کبد در مقابل آسیب شده و علاوه بر این بلوبری به افزایش پاسخ سلول‌ های ایمنی و آنزیم‌ های آنتی اکسیدان نیز کمک بسزایی خواهد کرد. بر اساس برخی مطالعات، بلوبری حتی می‌تواند مانع رشد سلول‌ های سرطانی کبد شود اما برای اثبات دقیق این عقیده، هنوز به مطالعات و آزمایشات بیشتری نیاز است

۴- گریپ فروت

گریپ فروت حاوی آنتی اکسیدان‌ هایی است که به طور طبیعی از کبد محافظت می‌ کنند. دو آنتی اکسیدان اصلی موجود در این میوه naringenin و naringin نام دارند. گریپ فروت به دو روش کاهش التهاب و محافظت از سلول‌ ها از کبد محافظت می‌کند. مطالعات نشان داده‌اند که این آنتی اکسیدان‌ ها موجب کاهش توسعه فیبروز کبدی می‌ شوند. خوردن این میوه با کاهش التهاب و مبارزه با آسیب، موجب حفظ و تقویت کبد خواهد شد.

تقویت کبد-هربالیا۵- انگور

انگور خصوصا انگور قرمز و بنفش دارای ترکیبات گیاهی مفیدی می‌ باشند. یکی از معروف‌ ترین این ترکیبات، رزوراترول بوده که حاوی مزایای سلامتی بسیاری است. مطالعات نشان داده‌اند که این میوه مزایای مختلفی از جمله کاهش التهاب، جلوگیری از آسیب و افزایش سطح آنتی اکسیدان را به همراه دارد.

۶- میوه کاکتوس یا گلابی خاردار

گلابی خاردار یک نوع محبوب از کاکتوس‌ های خوراکی است و بیشتر میوه و آب آن مصرف می‌ شود. از این میوه برای درمان زخم و بیماری‌ های کبدی استفاده می‌ شود. مطالعات انجام شده نشانگر این هستند که این میوه اثرات مثبتی بر روی کبد دارد.

۷- روغن زیتون

روغن زیتون به دلیل بسیاری از مزایای سلامت، از جمله اثرات مثبت بر سلامت قلب و متابولیسم، یک چربی سالم محسوب شده و برای تقویت کبد بسیار مفید است. نتیجه تحقیقات انجام شده بر روی ۱۱ نفر نشان می‌ دهد که مصرف یک قاشق چای خوری روغن زیتون در روز باعث افزایش آنزیم‌ های کبدی و میزان چربی شده و هم چنین سطح پروتئین مرتبط با اثرات متابولیکی مثبت را افزایش می‌ دهد. انباشت چربی در کبد بخشی از مرحله اول بیماری کبد است، بنابراین اثر مثبت روغن زیتون بر چربی کبد و سایر جنبه های سلامتی، آن را به بخشی ارزشمند از رژیم غذایی سالم تبدیل می‌ کند.

تقویت کبد-هربالیا۸- سبزیجات کلمی

سبزیجات کلمی مانند کلم بروکلی، کلم بروکسل، کلم برگ و گل کلم دارای فیبر بالایی بوده و در ترکیبات گیاهی بسیار موثر عمل می‌ کنند. شواهد نشان می‌ دهند که سبزیجات کلمی سطح آنزیم‌ های سم زدایی را افزایش داده و از کبد محافظت می‌ نمایند. این سبزیجات برای تقویت کبد بسیار مفید بوده و مسکن، ضد التهاب، سم زدا و حتی واکسن سرطان نیز نام گرفته‌ اند. سبزیجات کلمی حتی در صورت پخته شدن هم خواص خود را از دست نداده و افراد می‌ توانند به منظور طعم بخشیدن بهتر، آن‌ها را با آب لیمو، سیر یا سرکه بجوشانند.

۹- آجیل

آجیل‌ ها حاوی چربی بالا، مواد مغذی از جمله آنتی اکسیدان ویتامین E و ترکیبات گیاهی مفید می‌ باشند. این ترکیب برای سلامت کبد و قلب بسیار موثر است. مصرف آجیل موجب افزایش آنزیم‌ های کبدی شده و برای سلامت این عضو، بسیار مهم می‌ باشد.

۱۰- ماهی های چرب

ماهی‌ های چرب حاوی اسید‌های چرب امگا ۳ بوده و خطر بیماری‌ های قلبی و التهاب را کاهش می‌ دهند. چربی‌ های موجود در ماهی‌ های چرب برای کبد بسیار مفید بوده و سطح آنزیم را در حالت طبیعی نگه می‌ دارند. مصرف ماهی‌ های چرب در تقویت کبد بسیار موثر عمل خواهد کرد.

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.