ماسک صورت هویج, ماسکی فوق العاده برای روشنی پوست

هویج نه تنها برای سلامتی شما مفید است، بلکه می‌ تواند پوست شما را روشن کرده و به آن رنگ و لعابی بدهد، چرا که بصورت طبیعی خواص تمیز کنندگی دارد

0

هویج نه تنها برای سلامتی شما مفید است، بلکه می‌ تواند پوست شما را روشن کرده و به آن رنگ و لعابی بدهد، چرا که بصورت طبیعی خواص تمیز کنندگی دارد و سرشار از آهن و ویتامین هایی هم چون کاروتن می‌ باشد. هویج در تمام طول سال به راحتی در دسترس است، پس فروشگاه های مواد غذایی محله ی شما هم باید همیشه مقداری هویج برای فروش داشته باشد.

ماسک‌ های ساخته شده توسط هویج بیشتر برای افرادی که پوست معمولی یا چرب دارند مناسب است، اما از آن جایی که شما خودتان این ماسک را درست می‌کنید، خواهید توانست مواد دیگری که درخور نیاز پوست شماست به ماسک خود بیفزایید. مثلا پوست من گرایش بیشتری به خشک شدن دارد، پس من برای ساخت یک ماسک مرطوب کننده، مقدار بیشتری روغن زیتون یا آووکادو له شده اضافه می‌کنم. مراحل ساخت این ماسک شگفت آور را در ادامه بخوانید:

۱. هویج را پوست بکنید و بخارپز کنید.

یک هویج بزرگ را پوست بکنید و بخارپز کنید تا نرم شود (وقتی چنگال به راحتی در هویج فرو رفت، آماده شده!). هویج را با یک چنگال یا گوشت کوب آنقدر له کنید تا حالت کرم مانندی به خود بگیرد.

۲. با عسل و روغن زیتون مخلوط کنید.

هویج های له شده را با نصف قاشق غذاخوری عسل و نصف قاشق غذاخوری روغن زیتون مخلوط کنید. اگر پوست تان چرب است، می‌توانید روغن زیتون را قلم بگیرید.

۳. چند قطره آب لیمو اضافه کنید.

نوع پوست تان مقدار آب لیمویی که اضافه می‌کنید را تعیین می‌ کند. آب لیمو یک قابض طبیعی است، پس هر چقدر پوست تان چرب تر بود، در ماسک تان آب لیموی بیشتری بیفزایید. اگر پوست تان خشک است، حدود ۸ قطره آب لیمو اضافه کنید و اگر پوست چربی دارید، تا ۱ قاشق غذاخوری می‌توانید آب لیمو اضافه کنید.

۴. غلظت ماسک را بررسی کنید.

ماسک شما نباید خیلی رقیق یا خیلی غلیظ باشد. اگر مخلوط شما خیلی غلیظ شد، می‌ توانید روغن زیتون بیشتر یا حتی مقداری آب به آن بیفزایید تا رقیق تر شود. و اگر ماسک تان رقیق شد، با افزودن عسل می‌توانید قوام آن را بیشتر کنید.

۵. بگذارید خنک شود.

مدتی صبر کنید تا ماسک دست سازتان خنک شود تا درجه حرارتش برای پوست تان مناسب باشد.

۶. حالا وقتش است.

ماسک هویج تان را بر روی صورت تمیز و بدون مواد آرایشی خود بمالید، حتی اگر دوست دارید بر روی گردن تان هم استفاده کنید، اما از مالیدن ماسک به اطرف چشم و دهان تان خودداری نمایید. اجازه دهید تا ماسک به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بر روی پوست تان باقی بماند، سپس با آب گرم صورت تان را بشویید. حالا صورت تان را خشک کنید و از کرم مرطوب کننده همیشگی تان استفاده نمایید.

نکته: مانند هر محصول مراقبت از پوست دیگر، اول ماسک را روی قسمتی از پوست تان تست کنید تا مطمئن شوید عکس‌ العمل بدی رخ نخواهد داد. اگر پس از استفاده از ماسک هویج، هرگونه سوزش یا خارشی مشاهده کردید، بلافاصله ماسک را با آب گرم بشویید.

نکته‌ی بعدی این که زمانی که می‌ خواهید این ماسک عالی و تسکین دهنده را بسازید، برای هویج های تان اسم بگذارید! هیچ وقت شاد بودن را فراموش نکنید.

 

منبع: گردآوری اختصاصی توسط وبسایت هربالیا

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.