علل بی حسی در اعضای بدن و حس سوزن سوزن شدن دست و پا

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای هر کس پیش بیاید بی حسی دست و پا است که علل مختلفی دارد. بی حسی ممکن است به علت بد نشستن ایجاد شود.

0

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای هر کس پیش بیاید بی حسی دست و پا است که علل مختلفی دارد. بی حسی ممکن است به علت بد نشستن ایجاد شود.

کرختی یک احساس غیرطبیعی است که می تواند در هر جایی از بدن رخ دهد. تجربه ای ناشی از کاهش حس قسمتی از بدن که گاه با حس سوزن سوزن شدن همراه است. اغلب این حالت در اندام ها دست ها و پاها و انگشتان دست و پا اتفاق می افتد.

علت بی حسی در اعضای بدن و کرخ شدگی:

سیستم ایمنی به اشتباه به بدن تان حمله کرده است.

حمله ی سیستم ایمنی اولین نشانه ضعف و بی حسی شدید است. این احساس می تواند به سرعت پخش شود و حتی ممکن است کل بدن را فلج کند. این ضعف، راه رفتن، بلعیدن غذا، کنترل مثانه و روده را سخت می کند که با ضربان قلب تند و تغییرات فشار خون و تنفس سخت همراه است.

بی حسی به دلیل ثابت ماندن طولانی مدت

ایستادن یا نشستن در یک حال ثابت برای مدتی طولانی سبب کاهش خون رسانی می شود.

بی حسی اعضای بدن-هربالیاکمبود ویتامین B12

کمبود ویتامین B12 باعث سستی در دست و پا می شود که با کم حوصلگی ، خستگی و ضعف و کم خونی و آماس زبان و حتی خیال همراه است و ویتامین B12 برای ساخت سلول های خونی نیاز است. سبزیجات و حبوبات هم باعث افزایش ویتامین B12 می شود.

آسیب های عصبی

آسیب عصبی از قبیل آسیب و جرح در ستون فقرات گردنی می تواند سبب بی حسی در دست ها و آسیب در ستون فقرات کمری می تواند سبب بی حسی در پاها شود. گاهی زخم های عمیق یا شکستگی های استخوانی می توانند به اعصاب صدمه بزنند.

دندان درد

دندان درد باعث از بین رفتن عصب ها می شود و تاثیرات آن ها روی دست و پا و انگشتان هم دیده می شود . هم چنین افرادی که بیماری های ژنتیکی را به ارث می برند، عصب و لایه های عصبی از بین می رود و باعث ارتباط با سایر بخش های بدن می شود.

بیماری های عفونی

گاهی پس از ابتلا به آبله مرغان؛ این ویروس در برخی از اعصاب بدن پنهان می شود و بعد از مدتی بر اثر عواملی فعال شده و سبب ایجاد علایمی در فرد از جمله بی حسی دست و پا می گردد.

بی حسی اعضای بدن-هربالیاکم آبی بدن

هنگامی که بدن به میزان کافی آب دریافت نمی کند، هیچ چیزی عملکرد درستی نخواهد داشت. کم آبی بدن می تواند موجب عوارض جانبی ناخوشایندی شود، که احساس سوزن سوزن شدن یکی از آن ها است.

اگر در حال تجربه پارستزی گذرا هستید و اعصاب در ناحیه تحت تاثیر قرار گرفته زیر فشار نبوده اند، اطمینان حاصل کنید که به میزان کافی آب مصرف می کنید. مصرف آب به میزان کافی می تواند احساس سوزن سوزن شدن را برطرف کرده و از پارستزی بیشتر پیشگیری کند.

قند خون و فشار خون بالا

عوامل بسیاری در ایجاد بی حسی اعضای بدن موثر اند که از آن ها می توان به قند خون و فشار خون بالا در افراد دیابتی اشاره کرد. فشار خون بالا سبب از بین رفتن رگ های خونی حاوی اکسیژن و مواد غذایی می شوند که سبب می شود که مواد مغذی کافی به اعصاب نرسند و در نتیجه فشار خون بالا می تواند ضمینه ساز تخریب اعصاب شود.

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.