تغذیه مناسب در دوران بارداری برای داشتن زایمان آسان

زایمان سخت و دشوار و یا زایمان طبیعی، در سلامت نوزاد تأثیر می گذارد. دشواری زایمان خطراتی را برای نوزاد دارد که عبارتند از نرسیدن اکسیژن به مغز و پارگی رگ های مغز جنین.

0

زایمان سخت و دشوار و یا زایمان طبیعی، در سلامت نوزاد تأثیر می گذارد. دشواری زایمان خطراتی را برای نوزاد دارد که عبارتند از نرسیدن اکسیژن به مغز و پارگی رگ های مغز جنین. پارگی و خونریزی رگ های مغز یکی از خطرات مهمی است که به هنگام تولد وجود دارد. این امر به سبب فشار زیادی است که در لحظه تولد به سر نوزاد وارد شده و موجب پارگی رگ های خونی مغز می گردد.

خطر مهم دیگر که وجود دارد نرسیدن اکسیژن به نوزاد به خاطر ناتوانی او در نفس کشیدن می باشد و این کمبود باعث می گردد تا سلول های عصبی که به اکسیژن نیاز دارند از بین رفته و موجب نقص های جسمی و روانی گردد. نقص های جسمی ناشی از کمبود اکسیژن در بدو تولد عبارتند از فلج اعضای بدن، لرزش دست ها و فلج مغزی.

نوزادانی که دچار کمبود خفیف اکسیژن در زمان زایمان بوده اند، در دوران اولیه زندگی تند خو و تحریک پذیر و از رشد حرکتی و دقت کمتری نسبت به گروه همتای خود برخوردارند که خوشبختانه این نقایص به مرور زمانی جبران می گردد.

زایمان پیش از موعد

اولین مشکل زایمان پیش از موعد، نارس بودن اندام های نوزاد است. نوزاد زودرس نمی تواند به راحتی مشکلات زایمان را تحمل کند. این نوزادان چون زودتر به دنیا می آیند در معرض تغییرات ناگهانی به همراه فشار در مجرای تولد قرار می گیرند. غالبا این نوزادان زخمی و دچار خونریزی داخلی می شوند.

فشارهای زایمان هم چنین ممکن است سبب شود نوزاد به هنگام تولد از اکسیژن نیز محروم گردد. نوزاد زودرس در خارج رحم، مستعد کاهش حرارت بدن – عفونت و کاهش قند خون می باشد. اما از معمولی ترین مشکلاتی که نوزاد زودرسی با آن مواجه است نارس بودن ریه ها و بخصوص ناتوانی در تولید سورفکتنت (ماده ای که باعث باز شدن ریه ها هنگام تنفس می شود) است.

تغذیه مناسب در دوران بارداری-هربالیاتغذیه مناسب در دوران بارداری:

-جهت تامین کالری مورد نیاز می توان از حبوبات (نخود و لوبیا) غلات (گندم و جو) و سیب زمینی استفاده کرد.

-سبزیجات تازه به مقدار زیاد

-مصرف پروتئین (گوشت – ماهی – تخم مرغ)

-مصرف لبنیات (شیر – پنیر – ماست – خامه و..)

-مصرف میوه و آجیل به عنوان دسر

–مصرف مواد قندی که بهتر است از قندهای طبیعی که در میوه ها موجود است بخصوص خرما و انگور استفاده شود.

-زن باردار باید توجه داشته باشد که هنگام بارداری از مصرف غذاهای گوشتی مانده استفاده ننماید زیرا این گونه غذاها زود فاسد شده و مواد مغذی خود را از دست می دهند.

-هم چنین زن باردار باید حتی المقدور از غذاهای زیر کم مصرف کند.

زعفرانجعفری – غوره – مارچوبه – اکلیل کوهی – اسفند – زیره – سیاه دانه – دارچین – گنه گنه – کنسرو – کالباس – سوسیس ژامبون – ماهی خام و ماهی مانده.

-یکی دیگر از مهم ترین تغییراتی که در رژیم غذایی دوران بارداری لازم است، تغییر در نوع چربی مصرفی است. اولین قدم استفاده از کره خوب می باشد و اگر به طبع خود مایلید غذا را سرخ کنید آن را به مقدار کم با کره سرخ کرده و یا در فر بگذارید و هم چنین اگر از غذاهایی مانند پنیر، ماهی روغنی آجیل و گوشت که حاوی چربی زیادی است استفاده می کنید. از کره و چربی کمتری استفاده نمایید تا تعادل برقرار گردد.

-مسئله دیگر که زنان باردار باید به آن توجه کنند این است که به برخی از حیوانات گوشتی مانند مرغ مقداری هورمون و آنتی بیوتیک داده می شود که در گوشت آن ها مقداری رسوب می نماید بنابراین بهتر است در این دوران از گوشت این گونه حیوانات کمتر استفاده کنید و به جای آن از پنیر و تخم مرغ استفاده کنند.

تغذیه مناسب در دوران بارداری-هربالیا-مطالعات انجام شده نشان می دهد کمبود پروتئین در دوران بارداری موجب اختلال در رشد مغزی جنین می شود که می توان آن را از منابع گیاهی و حیوانی تامین کرد. پروتئین گیاهی در غلات، حبوبات و بخصوص سویا موجود است. پروتئین حیوانی در شیر، پنیر، تخم مرغ، مغز، ماهی، جگر و گوشت انواع پرندگان یافت می شود که بهتر است دو سوم پروتئین مصرفی از منابع حیوانی و یک سوم از منابع گیاهی تامین شود.

-در رژیم غذایی گیاهی خالص که از منابع حیوانی اصلا استفاده نشود یا کم استفاده شود، میزان ویتامین B12 و روی کاهش می یابد و افرادی نیز که دور از دریا زندگی می کنند دچار کمبود ید هستند، اگر میخواهند ویتامین های B و C و مواد معدنی مصرفی مانند روی، آهن، منگنز و دیگر مواد لازم را مصرف کنند لازم است از تمامی مواد غذایی با ارزش مانند گندم و جو – حبوبات – تخم مرغ – گوجه فرنگی به میزان لازم استفاده نمایند و لازم است میزان ویتامین و مواد معدنی مصرفی خود را کنترل نمایند. این امر برای کلیه کسانی که دچار سرماخوردگی – عفونت – سابقه سقط جنین یا مشکلی چون مسمومیت خونی در بارداری قبلی خود داشته اند و نیز برای اولین بارداری توصیه می شود.

-در دوران بارداری با توجه به این که استخوان های جنین در حال تشکیل می باشند مادر نیاز زیادی به کلسیم و در انتهای بارداری حداکثر کلسیم مصرفی مادر صرف جنین می شود.

-سدیم و کلر موجود در نمک نیز برای رشد جنین ضروری است و بافت های بدن مادر و جنین او بدون این دو ماده نمی توانند به مدت زیادی دوام بیاورند. لازم به ذکر است که در مناطق گرم نیاز به نمک افزایش می یابد زیرا به علت تعریق مقدار زیادی نمک از بدن دفع می شود. در دوران بارداری نیاز به آهن نیز به دلیل رشد جنین و جفت افزایش گلبول های قرمز بیشتر می شود و در ماه های آخر بارداری نیاز بدن به انرژی افزایش می یابد که لازم است با مصرف قند و چربی به مقدار لازم تامین شود بهتر است جهت حفظ سلامت مادر و جنین تنظیم میزان قند و چربی مصرفی زیر نظر پزشک انجام شود.

-یکی دیگر از موادی که بسیار لازم است آب می باشد. عاملی است که در هضم و جذب غذا در رساندن آن به وسیله خون به سلول ها و دفع سموم و غذا های هضم نشده نقش مهمی دارد که در صورت کمبود آب فاصله سلول ها کمتر شده و به هم می چسبند و بر جنین اثر می گذارند.

 

منبع: گردآوری اختصاصی توسط وبسایت هربالیا

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.