ماسک های قوی و موثر برای پوست چرب

اگر غدد چربی پوست بیش از حد چربی ترشح کنند، باعث ایجاد پوست چرب می‌ گردد. چربی زیاد روی پوست می‌ آید و شکل براق روغنی به آن می‌ دهد.

0

اگر غدد چربی پوست بیش از حد چربی ترشح کنند، باعث ایجاد پوست چرب می‌ گردد. چربی زیاد روی پوست می‌ آید و شکل براق روغنی به آن می‌ دهد.

برای درمان پوست چرب مقداری عسل را با کمی روغن زیتون و یک عدد سفیده تخم مرغ کاملا مخلوط کنید سپس با کمک انگشت روی پوست مالیده و با نوک انگشت تان ضربه های کوچکی به پوست بزنید تا کاملا جذب شود بعد از جذب لایه ای دیگر از مواد مالیده دوباره ماساژ دهید و در آخر با آب ملایم صورت را شست و شو دهید.

ماسک های موثر پوست چرب

هویج به مقدار لازم و مقداری ماست. ابتدا آب هویج را گرفته و آن را با ماست مخلوط کنید و با انگشت بسیار ملایم روی صورت بمالید تا ۳۰ دقیقه و آن گاه با پنبه آغشته به گلاب پاک کنید.

ماسک موثر برای جوش پوست های چرب : یک پرتقال را پوست بکنید، هسته ها و پوست های نازک پره های آن را جدا کنید، روی پوست صورت خود بخوابانید و پس از ۲۰ دقیقه با آب بشویید.

برای روشن کردن پوست های چرب: می توان یک عدد سفیده تخم مرغ و و یک لیموترش تازه استفاده کنید ابتدا سفیده آن را آن قدر زده تا کف کند سپس آب لیمو ترش تازه را ریخته خوب مخلوط می کنیم کمی حرارت می دهیم تا غلیظ شود سپس به مدت ۲۰ دقیقه روی صورت گذاشته و بعد با آب ولرم بشویید.

برای آفتاب سوختگی بهتر است از یک هویج تازه استفاده شود و آن را به قطعات پهن تقسیم کنید و برای نیم ساعت روی پوست بگذارید و کاملا استراحت کنید در آخر با آب نیمه گرم بشویید.

رژیم مناسب داشته باشید.

روزانه مقادیر زیادی سبزیجات و میوه های تازه بخورید، سویا برای پوست مفید است. از مشروبات الکلی و سیگار دوری کنید چون باعث از بین رفتن ویتامین C می شود و الکل عروقی خونی را منبسط می کند و سبب خارش و قرمزی پوست می شود.

ورزش کنید زیرا پوست شما نیاز به تنفس دارد.

استرس را به حداقل برسانید چون سبب اختلال در هورمون های بدن می شود و مهم ترین مسئله خواب کافی است که ۶ الی ۸ ساعت الزامی می باشد.

سس مایونز

سس مایونز بهترین مرطوب کننده فوق العاده است که آن را به صورت ماسک می توانید استفاده کنید.

روغن قرچک

روغن قرچک بسیار مفید است. مخصوصا برای رشد مژه و ابرو، چرا که باعث تیرگی و ضخیم تر کردن مژه ها بسیار موثر است.

عسل

عسل یکی از بهترین مرطوب کننده طبیعی برای پوست است که برای داشتن پوستی نرم وشاداب می توانید از ماسک عسل استفاده کنید.

سفیده تخم مرغ

سفیده ی تخم مرغ یک تمیز کننده قوی است برای جمع کردن منافذ پوست و رساندن مواد مغزی برای احیای آن. اگر یک ساعت قبل از حمام سفیده تخم مرغ را روی مو های تان بمالید مانند یک نرم کننده بسیار قوی مو های شما را نرم و براق و حوش حالت می کند.

ماست

ماست خواص فراوانی دارد زیرا دارای آنزیم های متعدد و مفیدی است و یک تمیز کننده طبیعی عالی است. از طرف دیگر در حفظ و سلامتی پوست و مو مفید است.

 

منبع: گردآوری اختصاصی توسط وبسایت هربالیا

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.