ماسک گیاهی برای درمان خشکی پوست

مشکل خشکی پوست اجتناب ناپذیر است. هر چند در فصل تابستان آفتاب دایمی نداشته باشیم ولی پوست و مو خشک، دی هیدراته و تیره خواهد شد.

0

مشکل خشکی پوست اجتناب ناپذیر است. هر چند در فصل تابستان آفتاب دایمی نداشته باشیم ولی پوست و مو خشک، دی هیدراته و تیره خواهد شد.

پس بیایید با استفاد ه از این دستورالعمل های تماما طبیعی که حاوی تنها چند چیز ساده و سهل الوصول است پوست و موی خود را درخشان و براق کنید.

چگونه ماسک های زیبایی طبیعی بسازیم؟

ماسک هلو:

هلو را له کرده و چند دقیقه بر روى پوست می گذاریم. وقتی خشک شد، با آب ولرم بشوئید.

ماسک نارگیل:

گرد نارگیل را در شیر حل کرده خوب به هم بزنید تا خمیرى شکل شود سپس آن را بر روى صورت مالیده بگذارید تا خشک شود، سپس با آب ولرم بشوئید.

ماسک آب خیار با خامه:

آب خیار را با خامه مخلوط کرده مدت نیم ساعت محلول را بر روى صورت بگذارید، این ماسک خاصیت آب رسانى دارد.

درمان پوست خشکماسک عسل و زرده تخم مرغ:

۱ قاشق سوپ خوری عسل (پوست را تحریک و نرم می کند) + ۱ عدد زرده تخم مرغ (در پوست نفوذ کرده و آب رسانی می کند) + یک دوم قاشق چای خوری روغن بادام ( درپوست نفوذ کرده و آب رسانی می کند) + ۱ قاشق سوپ خوری ماست (پوست را نرم و لطیف کرده و سپس آن را سفت و محکم می کند) تمامی این مواد را با هم مخلوط کرده و به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه بر روی پوست خود بگذارید و بعد با آب ولرم بشویید.

ماسک توت فرنگی :

۸ الی ۹ عدد توت فرنگی را با استفاده از یک چنگال له کرده و ۳ قاشق سوپ خوری عسل را به آن ها اضافه کنید و با هم مخلوط کنید. فقط زیاد هم نزنید چون ممکن است رونده و شل شود. بلافاصله بر روی پوست صورت تان بمالید و پس از چند دقیقه آن را بشویید.

( آیا می دانستید توت فرنگی برای رومی ها به خاطر خصوصیات و استفاده های پزشکی با ارزش بوده و به همان اندازه که مرکبات ویتامین C دارند، توت فرنگی هم دارد و خطر ابتلا به سرطان های دستگاه گوارش و روده ای را بطور چشمگیری کاهش می دهند.)

ماسک سبزیجات :

منتخبی از سبزیجات مانند: کلم پیچ، هویج ها، خیارها، گوجه فرنگی، کرفس، کاهو، اسفناج ، جوانه لوبیا را کاملا بشویید. سپس در یک مخلوط کن ریخته و آن ها را خرد و ریز کنید تا له شود و یا این که در هاون ریخته و بکوبید سپس چند قطره روغن جوجوبا ” jojoba” اضافه کنید. این مخلوط را بر روی پوست بمالید و پس از ۱۵ تا ۲۰ دقیقه آن را بشویید.

 

منبع: گردآوری اختصاصی توسط وبسایت هربالیا

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.