روغن‌ های ۵ گانه گیاهی برای موهای خشک

موهای خشک و شکننده اغلب آزار دهنده هستند بنابراین انتخاب یک ماده مناسب می‌ تواند به رطوبت رسانی مو کمک کند. سعی کنید از شست و شوی روزانه موها خودداری نمایید.

0

موهای خشک و شکننده اغلب آزار دهنده هستند بنابراین انتخاب یک ماده مناسب می‌ تواند به رطوبت رسانی مو کمک کند. سعی کنید از شست و شوی روزانه موها خودداری نمایید. در میان روغن‌ های مورد استفاده برای چرب کردن موهای خشک این ۵ نمونه بهترین کارآیی را دارند.

روغن های مفید برای موها:

روغن زیتون

این مرطوب و چرب‌ کننده چند منظوره که در صدر جدول قرار دارد، به موها استحکام می‌ بخشد و آن ها را درخشان می‌ کند و برای موهای خشک بسیار مناسب است. روغن زیتون باید مدتی پس از استفاده و قبل از خواب حتماً شسته شود. حتی مقدار کمی از آن روی پوست‌ های خشک هم معجزه می‌ کند.

روغن نارگیل

می‌ توانید به روغن نارگیل لقب بهترین چرب‌ کننده معطر را هم بدهید که هم به شکل غلیظ و هم رقیق وجود دارد. نارگیل سرشار از مولکول‌ های چربی سالم است که حتی با لمس آن این چربی را حس می‌ کنید. چربی نارگیل به سرعت جذب می‌ شود و بدون آن که حالتی چرب به موها بدهد، آن ها را نرم و تغذیه می‌ کند. استفاده از آن همراه شامپو هم عالی است. در مورد پوست‌ های خشک هم گزینه‌ ای مناسب برای نرم‌ کردن بافت و لطافت‌ بخشیدن به آن ها بدون بستن منافذ پوستی است.

روغن هویج

احتمالاً نام این روغن را کمتر شنیده‌اید؛ اما محصولات حاوی آن برای نرم کردن موهای خشک و چرب کردن آن ها معجزه می‌ کنند. هم چنین این روغن به علت ترکیبات ویژه‌ اش، موها را به‌ خوبی تغذیه می‌ کند و آن ها را به جای براق کردن، درخشنده می‌ کند. ترکیب آن با سایر روغن‌ ها هم برای موهای خشک خوب است و به عنوان نرم‌ کننده و حالت‌ دهنده استفاده می‌ شود.

روغن بادام

یکی از روغن‌ های رایج و خوب برای چرب کردن موها و لطیف کردن پوست‌ های خشک، روغن بادام است. پروتئین‌ های موجود در این روغن به بازسازی سطح پوست کمک می‌ کنند و حالت الاستیکی آن را بهبود می‌ بخشند. البته بهتر است آن را با محصولات شوینده مخلوط کنید؛ اما به تنهایی هم می‌ تواند موها را درخشان، چرب و مقاوم کند.

روغن آفتابگردان

این روغن روی پوست و موها به یک اندازه تأثیر مثبت دارد و حتی برای موها و پوست‌ های چرب هم مفید است. استفاده از آن موها را چرب می‌ کند؛ اما سنگین نمی‌ کند و از آن جا که به شکل طبیعی حاوی مقادیر زیادی ویتامین E است، در ترمیم سلولی نقش دارد. مقدار کمی از آن هم تأثیر چرب‌ کنندگی زیادی برای موها دارد.

 

منبع: گردآوری اختصاصی توسط وبسایت هربالیا

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.