راه هایی برای کوچک کردن شکم

خوش هیکل بودن این روزها مترادف شده است با باریک اندام بودن و شکمی برآمده نداشتن. داشتن شکم صاف یک شبه حاصل نمی شود و باید تلاش بسیار کرد.

0

خوش هیکل بودن این روزها مترادف شده است با باریک اندام بودن و شکمی برآمده نداشتن. داشتن شکم صاف یک شبه حاصل نمی شود و باید تلاش بسیار کرد. این مطلب ,شما را با ۱۰ تمرین ورزشی آشنا می کند که انجام روزانه ی آن ها می تواند شما را به همین معنا خوش هیکل تر کند.

۱-روی یک صندلی دسته دار بنشینید.

ساعد دست های تان را روی دسته صندلی بگذارید. ران های تان را به هم بچسبانید و سعی کنید پاهای تان را حداقل ۶ سانتی متر از سطح زمین بالاتر بیاورید. ۱۰ ثانیه در این وضعیت بمانید و دوباره به حالت اول برگردید. شما باید این حرکت را از ۵ مرتبه در روز شروع کنید و کم کم به ۲۰ مرتبه در روز برسانید.

۲-روی یک بالش به پشت دراز بکشید.

دستان خود را در امتداد بدن تان قرار دهید و پاهای تان را هم به هم بچسبانید. حالا سعی کنید که بدون استفاده از دست, پاهای تان را ۱۵ تا ۲۰ سانتی متر بالا بیاورید و حداقل ۵ ثانیه در این وضعیت بمانید. این حرکت هم می تواند از ۵ مرتبه در روز شروع شود و به ۲۰ تا ۲۵ مرتبه هم برسد.

۳-متمایل شدن هنگام پیاده روی

هنگام راه رفتن بدن خودتان را به سمت چپ و راست متمایل کنید.با این کار هم شکم تان آب می شود و هم پهلوهای تان

۴-زیاد یک جا ننشینید.

نشستن طولانی مدت باعث چاق شدن افراد می شود و این چاقی ها هم بیشتر در ناحیه ران پا و شکم رخ می دهد. شاید به همین خاطر باشد که بیشتر رانندگان شکم بزرگی دارند.

۵-سر پا بایستید.

دو دمبل نیم تا دو کیلویی دست تات بگیرید و دست های تان را به حالت عمود با بدن تان قرار دهید.حدود ۲۰ ثانیه در این حالت بمانید و بعد از ۱۰ ثانیه استراحت این حرکت را دوباره انجام دهید.برای هر چه زودتر آب شدن شکم تان باید این حرکت را حداقل روزی ۱۵ مرتبه انجام دهید و به مرور آن را به ۳۰ مرتبه در روز هم برسانید.

۶-به پشت دراز بکشید.

یک بالش کوچک زیر پاشنه پاهای تان قرار دهید و دست های تان را در راستای پهلوهای تان روی زمین بگذارید. دوباره دو دمبل نیم تا دو کیلویی در دست بگیرید و سپس دست های تان به صورت صاف ۱۰ سانتی متر از سطح زمین بالا بیاورید .۱۰ ثانیه در این حالت بمانید,۵ ثانیه استراحت کنید و این حرکت را حداقل ۷ بار در روز انجام دهید.

۷-سر پا بایستید.

دست های تان را کاملا از هم باز کنید و یک پای تان را از روی زمین بردارید و بدن تان را به سمت جلو و پای بلند شده تان را به سمت عقب متمایل کنید.چند ثانیه در این وضعیت بمانید و در هر مرتبه تکرار, پای بلند شده تان را جا به جا کنید.

۸-به پشت دراز بکشید .

دستان خود را پشت سرتان قلاب کنید و کمی سر و شانه های تان را به سمت جلو متمایل کنید. این حرکات را در حالی انجام دهید که پاهای تان به صورت عمود با بدن تان قرار دارند.

۹-در طول روز شکم بندهای سفت و محکم را دور شکم خود ببندید.

۱۰-طناب زدن هم برای کوچک کردن شکم بسیار مفید است,به شرطی که شما حداقل روزی ۵۰ مرتبه طناب بزنید.

 

منبع: گردآوری اختصاصی توسط وبسایت هربالیا

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.