انواع ماسک برای پوست های مختلف

پوست، یکی از حساس‌‌ ترین بخش‌‌‌ های بدن است و شاید به همین دلیل، اغلب اوقات و در شرایط مختلف، عکس‌ العمل‌‌‌‌ های متفاوت و البته متناقضی از خود نشان‌ می‌ دهد.

0

پوست، یکی از حساس‌‌ ترین بخش‌‌‌ های بدن است و شاید به همین دلیل، اغلب اوقات و در شرایط مختلف، عکس‌ العمل‌‌‌‌ های متفاوت و البته متناقضی از خود نشان‌ می‌ دهد. برای شاداب و سالم و جوان نگه داشتن آن لازم است از یک ماسک هفتگی مناسب استفاده کنید. اما قبل از هر اقدامی، باید با نوع پوست خود آشنا شوید چون بر این اساس که پوستی چرب، خشک، مختلط‌‌‌ یا متعلق به فردی بالغ باشد، به ماسک مخصوص به خود نیاز دارد.

ماسک برای پوست معمولی و نرمال :

برای این نوع پوست می توانید از یک زرده تخم مرغ به اضافه ی یکی از موارد زیر استفاده کنید و به صورت بزنید، ترکیبی از زرده تخم مرغ با آرد جو یا روغن زیتون – روغن جوانه گندم – سرکه سیب – آب خیار – روغن بادام شیرین – عسل و یا موز نرم شده.

ماسک برای پوست های خیلی چرب :

پوست های چرب اغلب مشکلی که دارند، در منافذ باز و آکنه هست که با این ماسک های طبیعی می توانیم تلاش کنیم که این چربی ها را به حداقل برسانیم برای این نوع از پوست ها نیز می توانید سفیده ی تخم مرغ را با یکی از موارد زیر ترکیب کنید و به صورت بزنید.

مرکبی از مواد که می توان با سفیده تخم مرغ برا پوست های چرب ترکیب کرد:

ماسک خیار: یک قاشق مربا خوری آب خیار + چهار قطره روغن بادام + سفیده تخم مرغ

ماسک توت فرنگی: چهار قطره آب توت فرنگی + چهار قاشق روغن زیتون + چهار قطره لیمو + سفیده تخم مرغ
برای کسانی که شلی و افتادگی پوست دارند

کسانی که پوست شان نیاز به یک پیلینگ دارد می توانند از ماسک خاک رس بهره ببرند از این ماسک هفته ای یک بار استفاده کنید ،خاک رس را از عطاری تهیه کرده و چهار قاشق چای خوری از آن را با سفیده ی تخم مرغ مخلوط کرده و به پوست بزنید.

ماسک برای پوست های خشک :

برای این نوع پوست ها روغن کنجد بسیار مفید و مقوی است. برای این ماسک می توانید روغن کنجد را با زرده تخم مرغ ترکیب کنید و بگذارید رسوب کند و یک شب در میان از آن استفاده کنید.

ماسک برای لکه های بارداری :

بهتر است تا ۳ ماه اول از لایه بردار ها و یا کرم های شیمیایی استفاده نکنید و یا اصلا استفاده از مواد شیمیایی پوست را موکول کنید به بعد از زایمان این به خاطر عوض شدن هورمون ها است.برای لکه های بارداری می توان از لعاب به دانه و سفیده ی تخم مرغ استفاده کرد و اجازه داد بیست دقیقه ای روی پوست بماند.

ماسک برای انواع لکه ها :

ماسک گوجه فرنگی برای لکه ها بسیار مفید است به این صورت که پنجاه سی سی آب گوجه را بگیرید و به صورت ژله با سفیده تخم مرغ یا پودر کالوئین مخلوط کرده و بزنید برای انواع لکه استفاده می شود.

لوسیون رفع لک صورت:

مواد لازم:

گوجه فرنگی تازه یک دوم عدد متوسط
کشک یک چهارم استکان
لیموترش تازه نصف

روش تهیه:

آب گوجه فرنگی را گرفته و یا آن را ریز رنده و به یک چهارم استکان کشک اضافه کنید. در نهایت آب یک دوم لیمو ترش را گرفته و به آن اضافه کنید و روی پوست صورت و گردن به مدت ۳۰ دقیقه قرار دهید سپس با آب ملایم بشویید. (در صورت حساسیت به گوجه فرنگی از آن استفاده نشود.)

 

منبع: گردآوری اختصاصی توسط وبسایت هربالیا

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.