فواید بولدو و مزایای آن در کاهش التهاب و سم زدایی بدن

بولدو نوعی درخت 6 تا 8 متری است که به خانواده برگ‌ بوسانان تعلق دارد. از این درخت به عنوان تنها سرده از Peumus نیز یاد می‌ شود.

0

بولدو نوعی درخت ۶ تا ۸ متری است که به خانواده برگ‌ بوسانان تعلق دارد. از این درخت به عنوان تنها سرده از Peumus نیز یاد می‌ شود. گیاه شناسان باور دارند که این درخت بومی کشور شیلی است اما امروز شما می‌ توانید آن را در بسیاری از کشور‌های آمریکای مرکزی مانند مکزیک، ایالات متحده آمریکا و جامائیکا پیدا کنید.

بعد از این که قاره آمریکا توسط کریستف کلمپ کشف شد، این درخت به سایر قسمت‌ های دنیا از جمله اروپا و شمال آفریقا نیز منتقل شد. همواره برای این گیاه خواص زیادی را در نظر گرفته‌اند که می‌ تواند به صورت چشمگیری به سلامتی انسان کمک کند.

خواص بولدو:

اولین مردمانی که به خواص این درخت پی بردند، آزتک‌ها بودند. این قوم باستانی در مکزیک از برگ‌ های این درخت دمنوشی تهیه می‌ کردند که می‌ توانست در درمان بسیاری از بیماری‌ ها مفید باشد. امروزه شما می‌ توانید نقشواره این گیاه را بر روی تمام معابد آزتک‌ها پیدا کنید.

انگلیسی‌ ها بعد از این که دیدند سرخپوست‌ ها از این گیاه برای التیام زخم‌ های خود استفاده می کنند، به خواصش پی بردند. آن ها تعداد زیادی از این درخت‌ ها را به اروپا منتقل کردند اما به دلیل مهیا نبودن شرایط آب و هوایی، امکان رشد بولدو در بریتانیا فراهم نشد. برای سال‌ ها تجار عصاره‌ های این گیاه را به کشورهای اروپایی صادر می‌ کردند.

خواص بولدوسم زدایی بدن

بدون شک مهم‌ ترین توانایی دمنوش‌ های این گیاه، سم زدایی بدن است. هر روزه سموم زیادی از طرق مختلف وارد بدن شما می‌ شوند. استفاده از لوازم آرایشی، مصرف غذاهای فرآوری شده، هوای آلوده و حتی متابلوسیم سلولی، همگی در این زمینه نقش دارند.

یکی از اندام‌ هایی که به شما در سم زدایی و تصفیه خون کمک می‌کند، کبد است. مصرف دمنوش‌ های بولدو می‌ تواند به دلیل خواص آنتی اکسیدانی‌ اش، عملکرد کبد را بهبود بخشیده و آن را از آسیب‌ های رادیکال‌ های آزاد محفوظ نگه دارد.

کمک به هضم

این روز‌ها به دلیل تغییر عادت‌ های غذایی و مصرف مواد ناسالم، سلامت گوارش و هضم به خطر افتاده است. شما می‌ توانید با مصرف مواد طبیعی مانند عصاره بولدو، سلامت دستگاه گوارشی خود را تضمین کنید. این گیاه می‌ تواند آنزیم‌ های گوارشی را تحریک کند و باعث کاهش بیماری‌ هایی مانند یبوست، نفخ و رفلاکس معده شود.

خواص بولدوتقویت دستگاه ایمنی بدن

یکی دیگر از خواص عصاره این گیاه، تقویت دستگاه ایمنی بدن است. بولدو دارای مقادیر بالایی آنتی اکسیدان است. این آنتی اکسیدان‌ ها اندام‌ های بدن شما را از شر آسیب‌ های رادیکال‌ های آزاد و استرس اکسیداتیو حفظ می‌ کنند. هم چنین تحقیقاتی که بر روی این گیاه انجام شده نشان می‌دهد که ویژگی‌ های ضد باکتری و ضد التهابی قابل توجهی نیز در بولدو وجود دارد. به همین دلیل است که مکزیکی‌ ها با استفاده از کرم‌ های بولدو اقدام به درمان مواردی هم چون آکنه می‌ کنند.

کاهش وزن

مطالعاتی که در سال ۲۰۱۵ بر روی این گیاه توسط دانشمندان ژاپنی در دانشگاه پزشکی اوساکا انجام شد، نشان می‌ دهد که عصاره این گیاه می‌ تواند متابولسیم را بیشتر کند. این بدان معنا است که کالری بیشتری در بدن شما مصرف شده و در نتیجه چربی سوزی افزایش پیدا می‌ کند. هم چنین باید بدانید که ترکیبات ارگانیک بولدو رشد باکتری‌ های مفید روده را بیشتر می‌ کنند که این موضوع نیز می‌ تواند فرآیند گرسنگی در شما را به تاخیر بیندازد.

خواص بولدوکاهش التهاب

از التهاب به عنوان مادر بیماری‌ های مزمن یاد می‌ کنند. مشکلات التهابی یکی از رایج‌ ترین معضلات در جوامع امروزی محسوب می‌ شوند. به عنوان مثال، از هر ۱۰ سالمند، ۵ نفر به آرتریت و نقرس دچار می‌ شود. این بیماری‌ ها که به دلیل التهاب مفاصل رخ می‌ دهند، به راحتی قابل پیشگیری هستند. اگر شما از رژیم‌ های غذایی ضد التهابی استفاده کنید، احتمال درگیر شدن تان با این موارد به شدت کاهش پیدا می‌ کند.

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.