خواص دارچین چینی و مهم ترین مزایای آن برای سلامتی

کاسیا یا همان دارچین چینی یکی از 50 گیاه اساسی در طب سنتی چینی (TCM) محسوب می شود. این درخت همیشه سبز، بومی چین و برمه است.

0

کاسیا یا همان دارچین چینی یکی از ۵۰ گیاه اساسی در طب سنتی چینی (TCM) محسوب می شود. این درخت همیشه سبز، بومی چین و برمه است. کاسیا که بیشتر با نام دارچین چینی شناخته می شود، یکی از مهم ترین دارو های طبی است. این گیاه از نظر خاصیت، شباهت بسیاری به دارچین معمولی دارد.

تا به حال تحقیقات زیادی در مورد خواص دارچین چینی انجام شده که نتایج همه آن ها امیدوار کننده بوده است. این گیاه در مجمع سالیانه گیاه شناسان در سال ۲۰۱۲ به عنوان گیاه طبی درجه اول دسته بندی شد که همین امر نشان از اهمیت دارچین چینی می باشد.

خواص دارچین چینی:

دارچین چینیدرمان اسهال

اسهال یک واکنش طبیعی در مواجه با سموم است که باید از سیستم گوارش بیرون رانده شود. برای قرن ها است که دارچین چینی برای درمان اسهال در طب سنتی شرق آسیا استفاده می شود.

خواص دارچین چینی میکروارگانیسم ها را می کشد که بعضی اوقات به اسهال منجر می شود و هم چنین مدفوع را با محتوای فیبری خود، سفت می کند. اسهال مدفوع بیش از حد نرم و آبدار را تولید می کند و اگر این امر ادامه یابد، بدن ضعیف می شود. علل اسهال متفاوت است، اما اغلب دلایل آن عبارتند از کم آبی، آنفولانزای معده یا عفونت ویروسی (در نتیجه خوردن چیزی با انگل های مضر یا باکتری ها) یا حتی اعصاب.

هم چنین التهاب هم در بدن منجر به مسائل گوارشی مانند اسهال می شود. دارچین چینی می تواند به دلیل خواص ضد باکتریایی، ضد میکروبی، ضد التهابی و دمای بالای خود، از چند طریق به درمان اسهال کمک کند.

کمک به آرتریت

 از آن جایی که آرتریت موجب تورم و درد در مفاصل می شود، خواص ضد التهابی روغن کاسایا طبیعتا علائم آرتروز را کاهش می دهد.

مطالعه ای که در مجله Advanced Pharmaceutical Technology & Research منتشر شد، اجزای فعال روغن کاسای را آزمایش کرد و دریافت که ترکیب شیمیایی به نام سینامالدئید در دارچین چینی وجود دارد. این ماده نه تنها واسطه های التهابی را مهار می کند بلکه هم چنین می تواند واسطه های ضد التهابی را فعال می کند.

دارچین چینیبهبود گردش خون

مطالعات زیادی در مورد خواص دارچین چینی انجام شده است که همه آن ها اعتقاد دارند این گیاه باعث بهبود گردش خون در بدن می شود. این گیاه هم چنین باعث کاهش درد، کاهش التهاب، افزایش دمای اندام داخلی، افزایش ادرار و دفع سموم می شود.

به عنوان مثال، درد عضلات، ناشی از گردش خون ضعیف، افزایش فعالیت بدنی، استرس، کمبود تغذیه ای، تغییرات هورمونی و کم آبی بدن است. برخی از رایج ترین مناطق برای درد عضلانی شامل پشت، گردن، تراپی و پاها هستند. از آن جا که روغن دارچین چینی گردش خون را تحریک می کند و به عنوان عامل ضد التهابی عمل می کند، می تواند به صورت طبیعی این درد ها را کاهش دهد. بهبود گردش خون هم چنین خطر سکته مغزی و حمله قلبی را کم می کند.

کاهش نشانه های قاعدگی

مصرف روغن این گیاه به باز شدن مسیرهای قاعدگی منجر می شود، به طوری که دلپیچه ( که رایج ترین مشکل در زمانی قاعدگی است ) را کاهش می دهد. دارچین چینی هم چنین به طور طبیعی علائم قاعدگی PMS مانند سردرد، خستگی، درد عضلانی، خستگی و نفخ را درمان می کند.

روغن کاسیا هم چنین یک روغن ضد حساسیت است که به عنوان درمان طبیعی برای حالت تهوع شناخته می شود. اگر شما در حین قاعدگی احساس تهوع کردید، مصرف روغن دارچین چینی می تواند بسیار مفید باشد.

دارچین چینیضد افسردگی

روغن کاسیا یک ضد افسردگی مؤثر است که بدن را گرم و آرام نگه می دارد. مطالعات نشان می دهد که دارچین چینی حاوی ماده ای به اسم آلدهید سینامیک است. این ماده قادر است رفتار و شرایط ناشی از استرس را بکاهد.

استرس و اضطراب از آن چه که بیشتر مردم فکر می کنند، خطرناکتر است. آن ها می توانند بر هر سیستم بدن نفوذ کنند و باعث تخریب در عملکرد روزانه شان، شوند. با استنشاق یا انتشار دو تا سه قطره روغن کاسایا، اعصاب خود را تسکین می دهید و به بدن خود اجازه می دهد که به درستی کار کند.

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.