خواص جوش شیرین برای زیبایی پوست و مو

جوش شیرین انتخابی فوق العاده برای درست کردن محصولات زیبایی دست ساز خانگی و گزینه ای مناسب برای مراقبت از پوست و مو محسوب می شود.

0

جوش شیرین از مواد اولیه آشپزی در آشپزخانه است که در دنیای زیبایی نیز نقش مهمی بازی می کند. جوش شیرین انتخابی فوق العاده برای درست کردن محصولات زیبایی دست ساز خانگی و گزینه ای مناسب برای مراقبت از پوست و مو محسوب می شود.

خواص جوش شیرین:

جوش شیرین سال ها جزو یکی از مواد اولیه ی آشپزخانه ها بوده است، اما این ماده در قلمرو زیبایی هم نقش مهمی ایفا می کند. این محصول ارزان ماده ای شگفت انگیز برای زیبایی پوست و مو به حساب می آید.

دئودورانت

جوش شیرین را با مقداری آب مخلوط کنید تا تبدیل به خمیر رقیقی شود، سپس آن را بعنوان دئودورانت به زیر بغل های تان بمالید! این محلول برای پیشگیری از رنگ پس دادن عرق و هم چنین بوی بد آن عالی است.

شامپوی روشن کننده

موهای ما برای این که از انباشت محصولات آرایشی مختلف خلاص شوند همیشه در حال التماس هستند! مقدار کمی جوش شیرین به شامپوتان اضافه کنید و مانند همیشه از آن استفاده کنید. با این کار توده های انباشت شده روی موهای تان تمیز شده و دوباره تمام محصولات آرایشی تان عین اول روی موهای تان نمو پیدا خواهند کرد.

خواص جوش شیرینسفید کننده ی دندان

یک قاشق غذاخوری جوش شیرین را با ۵ قطره پراکسید هیدروژن و چند قطره آب مخلوط کنید.برای سفید کردن دندان های تان، جوش شیرین و پراکسید هیدروژن را در ظرف کوچکی باهم ترکیب کنید تا خمیر غلیظی بدست بیاید. آن گاه فقط اگر نیاز بود به آن آب اضافه کنید.

خمیر بدست آمده را توسط یک مسواک، با رعایت تساوی به دندان های تان بمالید، و اجازه دهید تا ۵ دقیقه بر روی دندان های تان باقی بماند. آنگاه با خمیردندان معمولی تان دندان های تان را بشویید و سپس آبکشی کنید. برای نتایج پایدار، می توانید یک بار در هفته این فرآیند را تکرار کنید.

اگر نتایج بدست آمده، برای تان راضی کننده نبود، هر بار مخلوط را ۱۰ دقیقه روی دندان های تان رها کنید، اما نه بیشتر؛ چرا که ممکن است با عدم تساوی مالیدن ترکیب بر دندان ها، حساسیت هایی رخ دهد.

لایه برداری

جوش شیرین یک رویه سایی عالی و کاملا طبیعی برای تان انجام خواهد داد. تنها کافی است مقداری جوش شیرین را با آب مخلوط کنید و آن را به صورت تان بمالید. بلافاصله سلول های مرده ی پوست تان از بین خواهد رفت. کاملا طبیعی و بدون مواد شیمیایی!

خواص جوش شیرینجوش های سرسیاه

مخلوط یک قاشق چای خوری جوش شیرین با یک فنجان آب مقطر، ترکیبی عالی برای از بین بردن جوش های سرسیاه است!

این ترکیبی است که بسیاری از متخصصین زیبایی با استفاده از ابزارهای مخصوص شان از آن استفاده می کنند.
این ترکیب کمک می کند تا جوش های سرسیاه به راحتی خارج شوند! شما هم می توانید همین کار را در خانه انجام دهید.

صورت تان را تمیز کنید. ترکیب را درست کنید و به صورت تان بمالید. روی سرتان یک حوله بیندازید و سرتان را روی یک ظرف آب داغ نگاه دارید. حالا برای فشار دادن جوش ها باید دور انگشتان تان دستمالی بپیچید و با فشار ملایمی این کار را انجام دهید.

محو کننده پینه ها

اگر روی پاشنه پای تان پینه بسته یا خیلی زبر و خشن شده است و این وضعیت آزارتان می دهد، جوش شیرین را با آب مخلوط کنید و سپس با این مخلوط چسبی شکل زبری های پاشنه را نرم و صاف کنید. اگر هم پاهای تان خارش دارد ۴ قاشق غذاخوری جوش شیرین را با یک لیتر آب گرم مخلوط کنید و سپس پاها را حدود ۱۰ دقیقه در آن بگذارید، با این کار خارش پاها آرام می گیرد.

علاوه بر این ها شما می توانید با جوش شیرین خستگی پاها را نیز از بین ببرید، کافی است ۳ قاشق غذاخوری جوش شیرین را در یک لگن آب گرم حل کنید و سپس پاهای خسته تان را درون آن بگذارید تا حسابی خستگی از پاهای تان بیرون رود.

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.