درمان هایی برای خلاص شدن از شوره سر

شوره سر ممکن است نتیجه پوست سر خشک یا سایر مشکلات پوستی باشد که به آن درماتیت سبوره می گویند. شوره سر نوع خفیف درماتیت سبوروئیک می‌ باشد.

0

شوره سر ممکن است نتیجه پوست سر خشک یا سایر مشکلات پوستی باشد که به آن درماتیت سبوره می گویند. شوره سر نوع خفیف درماتیت سبوروئیک می‌ باشد. هم چنین این شرایط ممکن است به خاطر اگزما، پسوریازیس یا رشد بیش از حد قارچ ها ایجاد شده باشد.

شوره سر:

شوره سر یا سبوره با پوسته‌ ریزی پوست سر مشخص می‌ شود که همراه با خارش و گاهی اوقات همراه با قرمزی ودلمه می‌ باشد. پوسته‌ های سفید رنگ در لابلای موها که گاهی روی شانه‌ ها ریخته و از نظر زیبایی و اجتماعی ناخوشایند است.

شوره سر نوع خفیف درماتیت سبوروئیک می‌ باشد. درماتیت سبوروئیک یا درماتیت‌ شوره‌ ای‌ به ضایعات قرمز و پوسته‌ دار پوست که با تولید سبوره (پوسته‌ های‌ چرب‌ یا خشک‌ سفید رنگ)‌ و خارش همراه است، گفته می‌ شود. این‌ بیماری‌ مسری‌ نیست‌.

درمان طبیعی شوره سر:

آسپرین

دو عدد اسپرین را خرد کنید و آن را به شامپویی که همیشه مورد استفاده قرار می دهید اضافه نمایید. حالا موهای خود را با این شامپو شستشو دهید و اجازه دهید ۱ الی ۲ دقیقه بر روی سر بماند. سپس موها را بشویید و با یک شامپوی ساده دوباره ان را شستشو دهید.

درمان شوره سرروغن درخت چای

یکی از مطالعات انجام شده نشان می دهد شامپوهایی که ۵ درصد روغن درخت چای دارند می توانند شدت شوره سر را به طور قابل توجهی کاهش دهند. شما می توانید چند قطره روغن درخت چای را به شامپوی خود اضافه کنید.

جوش شیرین

شما می توانید از این گزینه برای داشتن مویی بدون شوره استفاده کنید. موهای خود را خیس کنید و کمی جوش شیرین بر روی پوست سر بمالید. لازم نیست موهای خود را با شامپو شستشو دهید. موهای خود را با آب بشویید.

جوش شیرین می تواند قارچ های فعالی که باعث ایجاد شوره سر می شوند را کمتر کند. ممکن است در ابتدا موهای تان خشک شود اما چند هفته بعد پوست سر شروع به تولید چربی طبیعی می کند و همین امر باعث می شود موهای نرم و عاری از شوره داشته باشید.

درمان شوره سرسرکه سیب

سرکه سیب نیز یکی از درمان های موجود برای شوره سر محسوب می شود. این سرکه اسید است و می تواند PH پوست سر را تغییر دهد. همین امر موجب می شود رشد مخمرها سخت تر شود.

یک چهارم پیمانه سرکه سیب را با یک چهارم پیمانه آب در بطری ترکیب کنید و بر روی پوست سر اسپری نمایید. سر خود را با حوله بپوشانید و اجازه دهید ۱۵ دقیقه الی ۱ ساعت در همین حالت بماند. سپس موهای خود را طبق معمول بشویید. این کار را هفته ای دوبار تکرار کنید.

لیمو ترش

کافی است دو قاشق غذاخوری آب لیموی تازه را روی سر بریزید و با آن ماساژ دهید. سپس موها را با آب بشویید. یک قاشق چای خوری آب لیمو را با یک پیمانه آب ترکیب کنید و موها را با آن بشویید. این کار را چند بار تکرار کنید. اسیدیته لیمو می تواند به تنظیم PH پوست سر کمک کند.

درمان شوره سرنمک

نمک نیز می تواند شوره سر را قبل از شامپو کردن موها از بین ببرد. کمی نمک بردارید و بر روی پوست سر بریزید. حالا کمی پوست سر را ماساژ دهید. حالا موهای شما برای شستن آماده است.

آلوئه ورا

آلوئه ورا نیز می تواند در بهبود شوره سر به شما کمک کند. اثر خنک کنندگی آلوئه ورا می تواند خارش پوست سر را نیز تسکین دهد.

درمان شوره سرسیر

خاصیت ضد میکروبی سیر می تواند در از بین بردن باکتری هایی که باعث ایجاد شوره سر می شود مفید باشد. سیر را له کنید و روی پوست سر بریزید. حالا کمی پوست سر را ماساژ دهید. حالا موهای شما برای شستن آماده است.

روغن زیتون

موهای خود را با ده قطره روغن زیتون ماساژ دهید و بعد موهای خود را بپوشانید. این کار را چند بار تکرار کنید.

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.