روش های موثر برای درمان افسردگی پس از زایمان

زایمان یک بخش معجزه آسایی از زندگی است، اما افسردگی پس از زایمان می تواند به شدت بر سلامتی والدین جدید و هم چنین سلامت و رشد فرزند تاثیر بگذارد.

0

زایمان یک بخش معجزه آسایی از زندگی است، اما افسردگی پس از زایمان می تواند به شدت بر سلامتی والدین جدید و هم چنین سلامت و رشد فرزند تاثیر بگذارد. هر چه بیشتر درباره افسردگی پس از زایمان، علائم و راه حل های بالقوه آن اطلاعات داشته باشید، شانس بهتری برای خارج شدن از آن یا درمان آن به طور موثر دارید.

راه های درمان افسردگی پس از زایمان:

خوشبختانه، تعدادی از روش های اثبات شده و روش های پیشگیرانه ای وجود دارد که می تواند افسردگی پس از زایمان  را درمان کند، و زندگی شاد را برای شما و فرزندتان ایجاد کند! استفاده از ویتامین های B، روغن ماهی، زردچوبه و ورزش منظم و یوگا بعضی از داروهای موثر برای افسردگی پس از زایمان می باشند.

درمان افسردگی پس از زایمانروغن ماهی

مطالعات متعدد میزان اسیدهای چرب امگا ۳ در بدن را به ثبات حالت و فعالیت شناختی مرتبط کرده است. روغن ماهی غنی از اسیدهای چرب امگا ۳ است و قادر به کنترل فعالیت عصبی و کاهش استرس اکسیداتیو است که می تواند به ناپایداری و اضطراب خلق و خوی کمک کند.

ویتامین B

در بدن ما بسیاری از فرآیندهای شیمیایی مختلف وجود دارد که می تواند سلامت ما را بهبود بخشد یا منفی کند. به عنوان مثال تولید هموسیستئین اضافی می تواند منجر به التهاب و بی ثباتی خلق شود. بازیافت هموسیستئین از طریق چرخه یک کربن می تواند زمان و انرژی بدن را ذخیره کند و این بازیافت با سطوح مناسب ویتامین B، به ویژه ویتامین B6، ویتامین B9 و ویتامین B12، تسهیل می شود. این ویتامین هم چنین می تواند به شما در استفاده از مواد مغذی موجود در غذا کمک کند، بنابراین سلامتی بدن را افزایش می دهد.

درمان افسردگی پس از زایمانمدیتیشن

ذهن با استرس مزمن و افسردگی مواجه می شود، که این می تواند بسیار دشوار باشد، اما راه هایی برای پاک کردن ذهن و تنظیم هورمون های شما بدون استفاده از دارو وجود دارد. برای هزاران سال، مدیتیشن برای کاهش هورمون استرس و بهبود ارتباط ذهن و بدن مورد استفاده قرار می گرفته است. افسردگی پس از زایمان یکی از نمونه های نهایی این است که مغز و بدن را واقعا درگیر می کند، بنابراین اگر بعد از یک یا دو ماه از زایمان احساس افسردگی می کنید، مدیتیشن را امتحان کنید!

زردچوبه

زردچوبه محتوای آنتی اکسیدانی غنی است. این ادویه محبوب باعث کاهش افسردگی پس از زایمان می شود. عنصر فعال این ادویه، کورکومین، به خاطر خواص ضد التهابی آن شناخته شده است، به همین دلیل بسیار مهم است. سطح بالایی از التهاب باعث ایجاد بی ثباتی خفیف و نشانه های افسردگی می شود، بنابراین پاک سازی سیستم شما و کاهش استرس اکسیداتیو با زردچوبه بسیار توصیه می شود.

درمان افسردگی پس از زایمانماست

بیش از ۵۰٪ از عملکرد سیستم ایمنی در روده اتفاق می افتد. این می تواند در سراسر بدن، از جمله میزان خلق و خوی و هورمون ها تاثیر بگذارد. اگر چیزی در معده شما اشتباه باشد، قطعا می تواند به علائم افسردگی پس از زایمان تبدیل شود. برای بهینه سازی هضم و تعادل میزان باکتری در روده, ماست باید به رژیم غذایی شما اضافه شود .

ورزش

هنگامی که هورمون های شما به درستی متوازن نباشند، می تواند باعث ایجاد افسردگی و اضطراب شوند. افسردگی پس از زایمان هنوز کاملا مرموز است، اما یکی از رایج ترین درمان های آن ورزش است. ورزش متابولیسم را فعال تر، انتشار سموم و سروتونین و سایر هورمون های مفید بدن را تحریک می کند.

درمان افسردگی پس از زایمانغلات غنی شده

یکی از مهم ترین انتقال دهنده های عصبی در مغز که بر خلق و خوی، سطوح اضطراب و افسردگی تأثیر می گذارد، سروتونین است اما در مغز بدون کانی های مناسب – از جمله آهن و نیاسین-  نمی توان تولید شود.

اگر شما از افسردگی پس از زایمان رنج می برید، باید سطح سروتونین خود را افزایش دهید، به این معنی که خوردن غذاهای غنی از این مواد معدنی را افزایش دهید. غلات غنی شده، دارای سطح بالایی از هر دو ترکیب هستند، بنابراین باید به رژیم صبحانه روزانه خود اضافه کنید.

خواب و استراحت مناسب

خواب، برای مادران جدید بسیار ضروری است. هشت ساعت خواب کامل با یک نوزاد تقریبا غیر ممکن است. کم خوابی منجر به تغییرات قابل توجهی در عملکرد مغز و اعصاب می شود، که یکی از دلایل افسردگی است.

درمان افسردگی پس از زایمانشیر دادن

مادران جدید که با افسردگی پس از زایمان درگیر هستند، نیاز به پیوند عاطفی با نوزادان خود دارند. این پیوند های عاطفی ،موجب آزادسازی اندورفین ها می شود و به مادران یک احساس خوب و اعتماد به نفس بیشتری می دهد برای ساختن این پیوند عاطفی قوی، تغذیه با شیر مادر بهترین گزینه است با این حال، مادران با افسردگی پس از زایمان ممکن است، کمترین میل و اشتیاق را به شیر دادن داشته باشند. بنابراین، این وظیفه شریک و یا دیگر اعضای خانواده است تا اهمیت شیر دادن به کودک را به او یادآوری کنند.

صحبت درمانی

یک متخصص بهداشت روان (یک مشاور، درمان گر، روان شناس، روان پزشک یا کارمند اجتماعی)، با زن مبتلا به افسردگی پس از زایمان به صورت یک به یک صحبت می کند. این کار اجازه می دهد تا مادر تمام ترس ها و احساسات خود را با اعتماد به نفس با کسی که خارج از حلقه خانواده و دوستان او است در میان بگذارد. از طریق درمان، مادر جدید آماده پذیرش مسئولیت جدید خود می شود.

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.