مسکن های طبیعی برای کاهش درد دندان

دندان درد گاهی اوقات بسیار دردآور و تحمل ناپذیر می شود. بدتر از همه زمانی است که نیمه شب درد شروع شود و به دندان پزشک هم دسترسی نداشته باشیم.

0

یکی از مهم‌ ترین عوامل دندان درد, پوسیدگی دندان است. باکتری‌ های دهان از قند و نشاسته بجای مانده روی دندان‌ ها تغذیه می‌ کنند و از خود اسیدهایی را تولید می‌ کنند که به تدریج مینای دندان را از بین می‌برند. دندان درد گاهی اوقات بسیار دردآور و تحمل ناپذیر می شود. بدتر از همه زمانی است که نیمه شب درد شروع شود و به دندان پزشک هم دسترسی نداشته باشیم.

در چنین لحظاتی بهترین کار درمان های خانگی و گیاهی دم دست هستند. داروهای گیاهی که در این مقاله از آن ها صحبت شده است، برای تسکین دندان درد بسیار موثرند و اگر دچار دندان درد شدید، با این گیاهان دردتان را آرام کنید.

مسکن های طبیعی برای درد دندان

گل میخک

اوژنول، ترکیب اصلی روغن گرفته شده از گل میخک، ماده ای رایج در تولید محصولات دندانی است که می تواند در درمان دندان درد، حرفی برای زدن داشته باشد.

گل میخک له شده علاوه بر این که از درد دندان می کاهد، به دلیل خواص ضد باکتریایی اش، محیط دهان را از باکتری ها پاک می سازد. گل میخک ویژگی های کرخ و بی حس کننده ای دارد.

کاهش درد دندانزنجبیل

استفاده از ریشه زنجبیل یکی از رایج ترین درمان های گیاهی برای دندان درد است که از دیر باز از آن ها استفاده می شود. ابتدا پوست آن را جدا کنید سپس روی دندانی که درد دارد قرار داده و آن را به آرامی گاز بگیرید. به تدریجی از درد دندان کاسته می شود.

سیر

یکی از رایج ترین چاشنی های موجود در آشپزخانه سیر است. سیر علاوه بر این که غذا را خوش طعم می کند، گیاهی موثر در تسکین درد دندان است. در واقع سیر یکی از بهترین آنتی بیوتیک های دنیا است.

وقتی سیر کاملا له و کوبیده شود، تولید دو ماده شیمیایی می کند که درد را از بین می برند. در واقع یکی از این ماده های شیمیایی، آلیسین است که به این گیاه خاصیت آنتی بیوتیکی می دهد. اما برخی از محققان بر این باورند که سیر ممکن است موجب تحریک لثه ها شود. بنابراین سیر له شده را باید فقط روی دندانی که درد می کند قرار داد.

کاهش درد دندانلیمو ترش

بنابر تحقیقات، لیمو ترش به دلیل این که حاوی ویتامین C و اسید سیتریک قوی است می تواند در تسکین دندان درد موثر باشد. یک لایه لیمو ترش را روی محل دردناک قرار دهید و یا آب آن را گرفته و با نمک مخلوط کرده و در دهان بچرخانید.

پیاز

با قرار دادن یک تکه پیاز خام روی دندانی که درد می کند، می توانید از درد آن تا حدی بکاهید. پیاز ویژگی ضد میکروبی دارد که می تواند در کنترل دندان درد موثر باشد. برخی از مردم معتقدند پیاز حتی از مسکن های قوی هم موثرتر است. پیاز آبسه دندان را نیز درمان می کند. آن را روی دندان دردناک گذاشته و با ملایمت گاز بگیرید تا آبش خارج شود.

کاهش درد دنداناسطوخودوس و بابونه

با مخلوط کردن گیاه اسطوخودوس و بابونه، می توان به ترکیبی عالی دست یافت که در کاهش دندان درد موثر است. این ترکیب حتی ویژگی های آرام بخشی دارد.

زردچوبه

اخیرا محققان متوجه شده اند که زردچوبه برای مشکلات لثه و دندان بسیار مفید است. این گیاه می تواند از عفونت های لثه بکاهد و درد دندان را تخفیف دهد. علاوه بر آن توانایی مبارزه با آلزایمر و انواع بیماری های سرطانی را نیز دارد.

کاهش درد دندانآویشن

استفاده از آویشن در درمان دردهای دندانی توصیه شده است. این گیاه خواص ضد عفونی کننده، ضد قارچ و دارویی دارد و می تواند جلوی بیماری لثه و فساد دندان را بگیرد. این گیاه کنار شنبلیله در درمان عفونت های باکتریایی بسیار موثر است. از طرفی وقتی آویشن با نعناع استفاده شود، در کشتن باکتری هایی که ایجاد تورم می کند موثرتر است.

بومادران

هر وقت دندان درد داشتید، برگ های بومادران را بجوید و آن را روی محل دردناک قرار دهید. خیلی سریع اثرش را می بینید و موقتا از شر درد رها می شوید.

کاهش درد دندانبرگ نعناع

ویژگی های برگ نعناع یا روغن نعناع شبیه برخی از ویژگی های روغن گل میخک بوده و از درد دندان می کاهد. بسیاری از مردم نیز بر این باورند که جویدن نعناع به راستی درد دندان را خیلی زود آرام می کند.

این گیاه هم چنین حاوی منتول است که خواص ضد التهابی دارد. دو برگ نعناع را در دهان گذاشته و تا زمانی که کاملا مرطوب شوند، بجوید. بعد از چند دقیقه، دهان تان را با کمی آب و نمک بشویید.

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.