مزایای ورزش پیلاتس برای مردان

با تمرینات ورزشی پیلاتس طرز صحیح انجام حرکات روزانه در بدن ثبت می‌ شود. پیلاتس حرکات ورزشی را به شکلی آموزش می‌ دهد که مانع بروز صدمات ورزشی گردد.

0

پیلاتس به مجموعه‌ ای از تمرینات ورزشی تخصصی اطلاق می‌ شود که بر بدن و ذهن فرد تأثیر گذاشته و ضمن بالا بردن قدرت و استقامت تمام اعضای بدن، عمقی‌ترین عضلات بدن را مورد هدف قرار می‌ دهد. با تمرینات ورزشی پیلاتس طرز صحیح انجام حرکات روزانه در بدن ثبت می‌ شود. پیلاتس حرکات ورزشی را به شکلی آموزش می‌ دهد که مانع بروز صدمات ورزشی گردد.

تمرینات پیلاتس عبارت از تلاش برای تمرکز فکر و درایت فرد بر روی عضلات بدن و چگونگی و عملکرد آن ها است. به مرور زمان و با اجرای مکرر حرکات، ذهن انسان بدن را بهتر درک می‌ کند و آن را توانمندتر و متعادل تر می‌ سازد.

هم چنین حرکات پیلاتس عضلات و مفاصلی را مورد هدف قرار می‌ دهد که در فعالیت‌ های روزانه درگیر هستند، مانند: نشستن، راه رفتن، حمل کردن بار، خم و راست شدن.

ورزش پیلاتس هم برای سلامتی و هم برای تناسب اندام فواید زیادی دارد. ولی خیلی ها فکر می کنند این ورزش فقط برای خانم ها است. در صورتی که آقایان هم می توانند آن را انجام دهند.

اگر شما جزو آن دسته از آقایانی هستید که بخشی از بدن تان چربی زیادی دارد یا این که انعطاف پذیری بدن تان کم است، می توانید به سراغ ورزش پیلاتس بروید. در این مقاله درباره فواید ورزش پیلاتس برای مردان اطلاعاتی را تقدیم می کنیم.

ورزش پیلاتسفواید پیلاتس برای مردان:

بدن مردها هم مانند زن ها به ورزش نیاز دارد. مردها دارای پاهای محکم و ناحیه‌ی لگن کوچکتری نسبت به زنان هستند . اگر مردان ورزش‌های تقویتی و کششی را انجام ندهند، شانس صدمه به کمر و درد کمر در آن ها افزایش می یابد.

۱- آرامش اعصاب و روحیه

آقایان اکثرا بعد از محیط کار به منزل می آیند و فردا مجددا به محل کار بر می گردند. این امر باعث می شود که آن ها یک زندگی روتین و تکراری را داشته باشند و روحیه شان را از دست بدهند. اما گنجاندن ورزش پیلاتس برای مردان در برنامه زندگی شان، باعث شادی روحیه و آرامش آن ها شده و تنوعی را هم به زندگی شان می دهد.

۲- تعادل و هماهنگی

یکی از مزایای ورزش پیلاتس برای مردان تعادل و هماهنگی بین اعضای بدن آن ها است. ورزش پیلاتس، مرکز بدن را تقویت کرده و به مردان کمک می کند تا بتوانند وضعیت ایستادن و نشستن خود را کنترل کنند.

خیلی از آقایان آن قدر کم تحرک هستند که هنگام نشستن یا ایستادن شبیه آدم های دست و پا جلفتی به نظر می آیند. افزایش توده‌ عضلانی با ورزش پیلاتس در کنار کنترل‌ های یوگا موجب استحکام و هماهنگی بدن شما خواهد شد.

ورزش پیلاتس۳- زندگی زناشویی بهتر

جالب است بدانید ورزش پیلاتس در مردان باعث زندگی زناشویی بهتری برای آنان می شود. فواید این ورزش مانند آرامش، انعطاف پذیری، اندام متناسب، تعادل و … همگی به رابطه زناشویی با کیفیت در آقایان کمک می کند.

۴- چربی بدن کمتر

چربی بدن مردان بیشتر در شکم آن ها جمع می شود. این چربی درصد ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی را در آن ها افزایش می دهد. ورزش پیلاتس یکی از بهترین گزینه ها برای کاهش چربی شکم مردان است. هم چنین این ورزش باعث تقویت عضلات و عضله سازی بدن آقایان می شود.

ورزش پیلاتس۵- انعطاف پذیری

یکی دیگر از مزایای پیلاتس برای آقایان انعطاف پذیری است. بدن خیلی از مردها خشک بوده و اصلا منعطف پذیر نیست. هم چنین خیلی از مردان وزنه بردار، انعطاف پذیری کافی را ندارند. ولی ورزش پیلاتس به انعطاف پذیری عضلات آن ها کمک می کند.

متاسفانه آقایان اکثرا به سمت بدن سازی و عضله سازی روی می آورند. اما همین عضله ها باعث کاهش انعطاف پذیری در آن ها می شود. بنابراین بهتر است آقایان در کنار هر ورزشی، پیلاتس را هم انجام دهند.

۶- استایل بهتر

پیلاتس همان طور که برای استایل و تناسب اندام خانم ها عالی است، این مزیت را برای آقایان هم دارد. این ورزش باعث قوی شدن و استایل بهتر مردان شده و در همین حین از ابتلا به مشکلات کمر در آن ها هم جلوگیری می کند.

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.