فواید شگفت انگیز مصرف موز برای کوکان

کمتر کسی در دنیا پیدا می شود که خوردن موز را دوست نداشته باشد مگر این که این میوه حساسیتی برای او به وجود بیاورد. موز یک وعده غذای طبیعی به شمار می رود.

0

کمتر کسی در دنیا پیدا می شود که خوردن موز را دوست نداشته باشد مگر این که این میوه حساسیتی برای او به وجود بیاورد. موز یک وعده غذای طبیعی به شمار می رود و شامل مواد مغذی بی شماری می باشد.

موز یکی از منابع غنی پتاسیم الکترولیت است که توسط عضلات مصرف می شود و شیمیایی خون را تنظیم می کند. هم چنین برای نوزاد ویتامین A، ویتامین B، ویتامین C، کلسیم، منیزیم، آهن و روی فراهم می کند.

گفته می شود، اگر کودک در سال های اولیه زندگی اش موز، پرتقال و آب پرتقال بخورد، احتمال ابتلای او به سرطان خون در کودکی کم می شود. هم چنین فیبر موجود در موز به کاهش خطر سرطان روده بزرگ کمک می کند.

کودکان موز را دوست دارند زیرا شیرینی طبیعی دارد و هر چه میوه رسیده تر باشد، شیرینی آن نیز افزایش می یابد و انرژی زیادی را برای رشد کودکان فراهم می کند. به علاوه، موز رسیده حاوی پکتین، فیبر محلول است که همه چیز را از طریق دستگاه گوارش به حرکت وا می دارد و از یبوست جلوگیری می کند. (البته به یاد داشته باشید که موز کال می تواند تاثیر معکوس داشته باشد و موجب یبوست شود.)

اگر کودک شما دوره نقاهت خود را پس از اسهال طی می کند، موز می تواند در جایگزینی الکترولیت های از دست رفته مفید باشد.

اگر هم چنان این فواید برای شما کافی نیست باید بگویم که موز برای استخوان و دندان ها نیز مفید است، زیرا مصرف آن کلسیم بدن را تامین می کند. موز تسکین دهنده دستگاه گوارش است.

موز

موز به عنوان غذای اصلی:

موز برای کودکان به عنوان غذای اصلی شناخته می شود. جدا از خاصیت مقوی بودن اش، موز رسیده به آسانی قابل هضم است و راحت برای مصرف آماده می شود.

موز تسکین دهنده دستگاه گوارش نیز است. منابع بسیاری موز را به عنوان غذای اصلی کودکانی که مشکلات گوارشی دارند، توصیه می کنند. اگر چه بسیاری از والدین این را تکذیب می کنند.

اگر می خواهید موز را به عنوان غذای اصلی به کودک خود دهید، به سادگی یک موز رسیده را پوست بکنید، سپس آن را با چنگال له کنید. می توانید مقداری شیر مادر یا شیر خشک به آن اضافه کنید تا مناسب کودک تان شود.

یکی از فواید موز این است که در تمام فصول یافت می شود. البته گاهی موزهای نرسیده را می چینند و با کشتی به کشورهای مختلف برای فروش می فرستند که در این صورت اول آن ها را در اتاق مخصوصی که پر از گاز اتیلن است نگه می دارند تا پخته شوند، سپس به فروشگاه ها پخش می کنند.

موزطعم بهتر موزهایی که به طور طبیعی و به آهستگی رسیده می شوند.

بر خلاف بسیاری از میوه ها و سبزیجات، طعم موز به سایز آن بستگی ندارد. موزه های بزرگ به اندازه موزهای کوچک خوشمزه اند. هر چند شاید شما موز کوچک را برای کودک تان ترجیح دهید.

موقع خرید موز دقت کنید که پوست آن لک نداشته باشد. موز خیلی سبز هم نخرید، مگر آن که بخواهید آن را برای چند روز نگه دارید تا رسیده شود. شما می توانید با قرار دادن موز خام در کیسه ای پلاستیکی عمل رسیده شدن را سرعت بخشید. با این روش موز به طور طبیعی با گاز اتیل پخته می شود.

اگر موز شما پخته است، می توانید آن را در یخچال بگذارید. احتمال دارد که پوست اش سیاه شود اما این عمل به طعم آن آسیبی نمی رساند. توجه کنید که موز را وقتی خام است در یخچال نگه ندارید زیرا از رسیده شدن آن جلوگیری می کند، حتی اگر آن را دوباره از یخچال بیرون آورید.

موزآلرژی کودکان به خوردن موز:

موز معمولا آلرژی نمی آورد اما هر فردی ممکن است به هر ماده غذایی آلرژی پیدا کند. بنابراین هنگامی که کودک شما موز می خورد، با دقت به نشانه های احتمالی آلرژی در او توجه کنید. دو نوع آلرژی به موز وجود دارد:

یک نوع آن مربوط به آلرژی به لاتکس است که در این صورت شما باید با پزشک مشورت کنید. شاید مجبور شوید مدتی از دادن موز به کودک تان خودداری کنید.

نوع دوم آلرژی به موز مربوط به آلرژی گرده است که به سندرم آلرژی دهانی شناخته می شود و علائم آن نیز به سرعت ظاهر می شود که معمولا با تورم یا خارش گلو یا دهان همراه است.

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.