از بین بردن موخوره با ۶ ماسک مو خانگی

راه‌ های درمانی خانگی می‌ توانند مشکل موخوره را تا حد خوبی کاهش دهند. موخوره می‌ تواند باعث شکستن مو یا خشک شدنش شود. هم چنین می‌ تواند در نازک شدن مو هم مؤثر باشد.

0

راه‌ های درمانی خانگی می‌ توانند مشکل موخوره را تا حد خوبی کاهش دهند. در این راهنما با برخی از این راه‌ های خانگی آشنا خواهید شد. موخوره می‌ تواند باعث شکستن مو یا خشک شدنش شود. هم چنین می‌ تواند در نازک شدن مو هم مؤثر باشد. ما برای رهایی از دست موخوره راه‌ های متعددی پیش روی مان هست، از جمله شامپوهای مختلفی که همین خاصیت ضد موخورگی‌ شان را تبلیغ می‌ کنند.

اما نتیجه‌ی خیلی از این راه‌ های درمانی رضایت‌ بخش نیست. خانم‌ ها، راه‌ های درمانی خانگی می‌ توانند این مشکل را تا حد خوبی کاهش دهند. در این راهنما با برخی از این راه‌ های خانگی آشنا خواهید شد.

کاهش موخوره با استفاده از ماسک موها:

۱ – ماسک موز و عسل

با ماسک طبیعی موز و عسل، موخوره تان را کم کنید! پوست یک موز را بکنید و لهش کنید، کمی هم عسل به آن اضافه کنید. برای دریافت نتیجه‌ی بهتر، کمی هم شیر به آن اضافه کنید تا خمیر نرمی بدست بیاید.

حالا ماسک را روی پوست سرتان بمالید و حدود ۲۰ دقیقه، یا تا زمانی که ماسک خشک شود صبر کنید. سپس سرتان را با شامپوی همیشگی‌ تان بشویید. این راه درمان خانگی، باید در حدود ۲ هفته موخوره‌ی شما را کمتر کند.

درمان موخوره۲ – ماسک پاپایا و ماست

پاپایا به طور منحصر بفردی موهای شما را مرطوب و نرم می‌ کند. یک پاپایای کامل را در کاسه‌ ای له کنید و به آن نصف فنجان ماست بیفزایید. به خوبی مخلوط تان را هم بزنید و به پوست سرتان بمالید. اجازه دهید که ماسک، حدود ۲۰ دقیقه روی سرتان بماند.

برای نتیجه‌ی بهتر، سرتان را با آب ولرم بشویید. این ماسک طبیعی نه تنها موخوره‌ شما را کاهش می‌دهد، بلکه بعنوان نرم‌ کننده هم برای تان کار خواهد کرد.

(پاپایا میوه‌ ای طالبی سان است که در نواحی گرمسیری رشد می‌ کند. در صورتی که به پاپایا دسترسی ندارید، می‌تواند انبه را جایگزین کنید.)

درمان موخوره۳ – ماسک آووکادو و بادام

آووکادو هم یک نرم کننده‌ی طبیعی برای موهاست. هم چنین برای موخوره هم عالی است. مقداری از گوشت آووکادو را له کنید و کمی روغن بادام به آن بیفزایید. خمیر بدست آمده را به موهای تان بمالید و حدود ۳۰ دقیقه، یا تا زمانی که خمیر خشک شود صبر کنید.

بعد با یک شامپوی ملایم، موهای تان را بشویید. اگر هر هفته از این خمیر روی موهای تان استفاده کنید، شاهد کاهش موخوره و شکنندگی موهای تان خواهید بود.

درمان موخوره۴ – ماسک تخم مرغ و پرتقال

شاید استفاده از تخم مرغ روی موها کمی کثیف کاری داشته باشد، اما نتایجش عالی است! ماسک طبیعی تخم مرغ، هم موخوره را کاهش می‌دهد و هم موهای تان را نرم می‌ کند. دو تخم مرغ را بشکنید و کمی هم آب پرتقال به آن بیفزایید تا حالت خمیری به خود بگیرد. حالا این خمیر را به موها یا به انتهای تار موهای تان بمالید.

سپس موهای تان را با یک کلاه مخصوص حمام بپوشانید، تا بوی تخم مرغ اذیت تان نکند. حدود ۳۰ دقیقه صبر کنید و بعد با شامپوی همیشگی‌ تان، سرتان را بشویید. این راه درمانی حتی می‌ تواند موهای خشک را نیز درمان کند.

درمان موخوره۵ – ماسک دانه شنبلیله و ماست

مقداری دانه‌ی شنبلیله را به مدت ۱ ساعت در آب بخیسانید. حالا دانه‌ ها را با کمی آب آسیاب کنید تا خمیری بدست بیاید. مقداری هم ماست و آب لیموترش به مخلوط تان بیفزایید تا ماسک تان ساخته شود. حالا این ماسک را به موها و پوست سرتان بمالید.

موهای تان را با کلاه مخصوص حمام بپوشانید و ۳۰ دقیقه‌ای صبر کنید.

سپس موهای تان را با شامپو بشویید. این ماسک، حتی می‌ تواند خشکی موها ناشی از آلودگی هوا را نیز بهبود بخشد.

درمان موخوره۶ – ماسک روغن کرچک و رزماری

رزماری گیاهی است که برای جلوگیری از آسیب دیدن مو بخاطر موخوره کمک شایانی می‌ کند. شما می‌ توانید توسط روغن کرچک و رزماری ماسکی طبیعی به همین منظور بسازید. عصاره‌ی گیاه رزماری را بهمراه مقداری آب حدود ۱۰ دقیقه بجوشانید. هنگامی که این جوشانده خنک شد، از صافی ردش کنید و در کاسه بریزیدش.

حالا مقداری روغن کرچک درون کاسه بریزید. این ترکیب را بخوبی مخلوط نمایید و به موها و پوست سرتان بمالید. این ماسک عالی، در کمترین زمان ممکن مشکل موخور‌ه‌ی شما را کاهش خواهد داد.

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.