خواص و فواید آگریمونیا در طب سنتی

برگ و گل گیاه آگریمونیا حاوی ترکیب شیمیایی منحصر به فرد است که می تواند در بدن به عنوان سم زدا، مرطوب کننده، منعقد کننده و ضد التهاب عمل کند. 

0

آگریمونیا نامی است که به تیره تقریبا ۱۵ گونه گلدار که در سراسر نیم کره شمالی یافت می شود، می دهند. این گیاهان چند ساله هم چنین می توانند در بخش های خاصی از آفریقا پیدا شوند. در حالی که بسیاری از خواص آگریمونیا مورد بحث است، صد ها سال، پزشکان محلی و درمانگر ها، از این گیاه برای بر طرف کردن بیماری ها استفاده کرده اند. رایج ترین نوع این گیاه، گونه های زرد رنگی هستند که بهار در مزارع به صورت خودرو می رویند. برگ و گل گیاه آگریمونیا حاوی ترکیب شیمیایی منحصر به فرد است که می تواند در بدن به عنوان سم زدا، مرطوب کننده، منعقد کننده و ضد التهاب عمل کند.

خواص آگریمونیا:

درمان مشکلات قاعدگی

یکی از شناخته شده ترین کاربرد های آگریمونیا به عنوان یک منعقد کننده است که می تواند خونریزی در بدن را کاهش دهد و به زخم های عمیق کمک کند. در حالی که قاعدگی “زخم” نیست، اما شما می توانید با مصرف خوراکی این گیاه، باعث کاهش خونریزی شدید قاعدگی و کاهش التهاب شوید تا دوره های دشواری قاعدگی تسهیل شود. امروزه قرص هایی که برای کاهش علائم سندروم پیش قاعدگی در بازار موجود است، حاوی خواص آگریمونیا می باشد.

گیاه آگریمونیاکمک به دستگاه گوارش

به عنوان یک عامل ضد التهاب، آگریمونیا اغلب برای جلوگیری از مسائل گوارشی و دستگاه گوارش، به ویژه اسهال و سایر علائم سندرم روده تحریک پذیر استفاده می شود.

هم چنین این گیاه با کاهش سوزش و التهاب در غشاء و بافت روده، می تواند معده را به طور قابل توجهی خنک کند. لازم به ذکر است که دمنوش آگریمونیا می تواند به صورت قابل توجهی به درمان یبوست نیز کمک کند چرا که دارای مقادری قابل توجهی فیبر خوراکی می باشد.

کنترل دیابت

ظاهرا، اجزای فعال خواص آگریمونیا فرآیند های جذب گلوکز و انسولین را در بدن نسبت به بسیاری از درمان های طبیعی دیابتی معتدل تر می کند. این قضیه به حدی جدی است که از سال ۲۰۰۵، تا به امروز آگریمونیا، موضوع تحقیقاتی بیش از ۲۰ هزار نفر بوده است. در آخرین تحقیقاتی که در سال ۲۰۱۷ توسط مجله پزشکی مونیاک چاپ شده بود، دانشمندان موفق شده بودند به یک داروی موثر برای کنترل دیابت دست پیدا کنند.

گیاه آگریمونیاکنترل مثانه

وقتی ما خیلی پیر و جوان هستیم، کنترل مثانه یک مشکل بسیار اساسی است. خواص بی نظیر این گیاه تاثیر شگفت انگیزی بر روی کنترل مثانه دارد و می تواند شما را از شر شب ادراری های خجالت آور خلاص کند.

از آن جایی که این گیاه غیر سمی است و نشانه ای از اثرات منفی بر سلامت ندارد، کودکان آن را برای نسل ها، بدون عوارض جانبی یا مشکلی استفاده کرده اند.

سلامت پوست

وقتی دچار ضایعات، جوش ها، بثورات، آکنه، پسوریازیس، اگزما یا سایر بیماری های پوستی می شوید، می توانید به طور موضعی از خواص آگریمونیا در منطقه آسیب دیده استفاده کنید تا از شر مشکل تان خلاص شوید.

مصرف خوراکی نیز می تواند اثرات مشابه از خود بر جای بگذارد. در حال حاضر مواد آرایشی و بهداشتی بسیاری با استفاده از گیاهان دارویی مانند آگریمونیا ساخته می شوند که شما می توانید از آن ها بهره لازم را ببرید.

گیاه آگریمونیاسم زدایی بدن

فعالیت های زیادی هستند که باعث سمی شدن بدن شما می شوند. این فعالیت ها لزوما مضر و غیر ضروری نیستند، جالب است بدانید که بیش از ۴۰ درصد سموم بدن، توسط فعالیت های آنزیمی تشکیل می شود. این بدان معنی است که بدن ما، خود به خود توانایی تولید سم دارد.

مواد فعال آگریمونیا، مانند تیامین، کوکریتین و کاتچین، به طور مستقیم با سلامت کبد ارتباط دارند. با بهینه سازی عملکرد کبد و کیسه صفرا، بدن می تواند به راحتی سموم و مواد زائدی که باعث ایجاد مشکلاتی جدی بر روی سلامتی و بهبود کارایی کلی متابولیسم می شوند را از بین ببرد.

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.