آشنایی با کارهای جالبی که می توان با نوشابه انجام داد.

کوکاکولا یکی از مشهورترین برندهای دنیا است که بیلیون ها نفر در کنار غذا مصرف می کنند. البته علاوه بر مصرف غذایی از این نوشیدنی می توان استفاده های دیگری هم برد.

0

کوکاکولا یکی از مشهورترین برندهای دنیا است که بیلیون ها نفر در کنار غذا مصرف می کنند. البته علاوه بر مصرف غذایی از این نوشیدنی می توان استفاده های دیگری هم برد. پس نوشابه را تنها در لیست محصولات غذایی قرار ندهید بلکه به عنوان محصول زیبایی و خانگی هم می توان از آن استفاده کرد.

ما شما را با کارهای جالبی که می توان با نوشابه انجام داد آشنا می کنیم.

کاربردهای نوشابه:

شوینده ظروف

اگر قابلمه سوخته ای دارید که از شستن آن ناامید شده اید یک بطری نوشابه داخل قابلمه بریزید و بگذارید چند دقیقه داخل قابلمه بماند. اسید موجود در نوشابه چربی های سوخته و چسبیده به قابلمه را حل می کند.

کاربردهای نوشابهآرایش مو

پس از این که یکی از مانکن های ایتالیایی به نام سوکی واترهاوس ادعا کرد که از نوشابه برای آرایش موهای خود استفاده می کنند مردم نیز همین کار را کردند. اسید فسفوریک موجود در نوشابه کوتیکول های مو را منقبض می کند و موها را مجعد و پر پشت تر نشان می دهد.

خاصیت درمانی

گاز موجود در نوشابه رودل را رفع می کند. به علاوه اسید معده را خنثی کرده و دل درد را آرام می کند. از این نوشیدنی برای آلرژی گندم هم می توان استفاده کرد. اسید فسفریک موجود در نوشابه آلرژن ها و واکنش های آلرژیک را از بین می برد.

کاربردهای نوشابهاز بین بردن لکه ها

نوشابه بهترین وسیله برای از بین بردن لکه های خون، چربی و بوی بد از روی لباس است. برای این کار فقط کافی است مقداری نوشابه به لباس شویی اضافه کنید. قدرت پاک کنندگی این نوشیدنی از اسید فسفریک و اسید کربنیک آن نشات می گیرد.

پاک کردن اثرات ماژیک

اگر کودک تان روی فرش و موکت را با ماژیک خط خطی کرده نترسید چون به راحتی می توانید آن را با نوشابه تمیز کنید.

ضد یخ و پاک کننده شیشه ها

به شیشه های یخ زده اتومبیل تان کمی نوشابه بریزید و بگذارید چند دقیقه روی آن بماند. بعد از این که یخ ها آب شد شیشه را تمیز بشوئید. از نوشابه برای پاک کردن لکه های روی شیشه هم استفاده می شود.

کاربردهای نوشابهتمیز کننده نقره جات

اسید نوشابه لکه های روی نقره را تمیز می کند. چند دقیقه نقره را داخل نوشابه قرار دهید سپس با مسواک آن را تمیز کنید.

نوشابه در باغداری

نوشابه سطح PH خاک را کاهش می دهد و بستر مناسبی برای رشد گیاهان فراهم می کند. بعضی از باغبان ها معتقدند برای تقویت رشد میکروارگانیسم ها و تقویت کیفیت کود کمی نوشابه به پودر کمپوست اضافه کنید. از نوشابه می توان به عنوان دامی برای زنبورها هم استفاده کرد.

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.