خواص و فواید میوه مژکی (رامبوتان)

مژکی نام میوه‌ ای است که از نوعی درخت نسبتاً کوچک که تا ارتفاع 70 سانتی متر رشد می کند, به دست می آید. مژکی پوستی قرمز داشته و سرشار از مژک می‌ باشد.

0

مژکی نام میوه‌ ای است که از نوعی درخت نسبتاً کوچک که تا ارتفاع ۷۰ سانتی متر رشد می کند, به دست می آید. شما می‌ توانید با این گیاه بیشتر در مناطق گرم سیری و استوایی آشنا شوید. میوه این درخت طعم فوق‌ العاده‌ای دارد و به همین دلیل است که استفاده از آن در کشورهای لاتین بسیار رایج می‌ باشد. مژکی پوستی قرمز داشته و سرشار از مژک می‌ باشد.

برای استفاده از این میوه ابتدا باید پوست آن را به دقت جدا کنید. مژکی (رامبوتان) بر روی سلامتی تأثیرات شگرفی دارد و از همین رو مصرف آن به شدت توصیه می‌شود.

خواص مژکی (رامبوتان):

این میوه یکی از مهم‌ ترین منابع برای دریافت عناصر با ارزش محسوب می‌ شود. دانشمندان نروژی در طی تحقیقات سال ۲۰۱۰ خود به این نتیجه رسیده‌اند که مژک دارای مقادیر قابل توجهی از منگنز و سایر عناصر مانند روی، سدیم، پتاسیم، فسفر، کلسیم، آهن و منیزیم می‌ باشد. علاوه بر این، در این میوه انواع ویتامین B و مقادیر بسیار زیادی ویتامین C وجود دارد. دکتر استیون برندج نیز در طی تحقیقات خود ثابت کرده مژکی یک منبع آنتی اکسیدان نیز به شمار می‌ رود.

خواص مژکیتقویت سلامت پوست

پوست همیشه در معرض بیشترین آلودگی‌ ها قرار دارد و از آن به عنوان اولین سد دفاعی بدن نیز یاد می‌ شود. به همین دلیل است که حفظ سلامت آن از اهمیت فوق‌ العاده بالایی برخوردار می‌ باشد. یکی از بهترین موادی که می‌ تواند به شما در این زمینه کمک کند، مژکی می‌باشد.

مقادیر قابل توجهی آنتی اکسیدان‌، ترکیبات پلیفنولی و ویتامین‌ های کلیدی در این میوه، می‌ توانند باعث خنثی سازی رادیکال‌ های آزاد در سیستم کلی بدن، از جمله آن هایی که مسئول خرابی پوست هستند، شوند.

خوردن این میوه به طور منظم می‌ تواند به بهبود شرایط التهابی کمک کند، در عین حال باعث کاهش ظاهر چین و چروک و جلوگیری از استرس اکسیداتیو در مسیر آن می‌ شود.

بهبود سلامت استخوان‌ ها

با مقادیر قابل توجهی از مواد معدنی مانند روی، سدیم، پتاسیم، فسفر، کلسیم، آهن، منگنز و منیزیم، این میوه می‌ تواند به تقویت استخوان‌ ها کمک کند؛ زیرا بسیاری از این مواد معدنی برای تولید و نگهداری استخوان شما ضروری هستند. این موضوع می‌ تواند به پیشگیری از پوکی استخوان کمک کند.

خواص مژکی

تقویت دستگاه گوارش

این روزها به دلیل رایج شدن غذاهای فرآوری شده و فست فودها، مشکلات گوارشی در حال افزایش هستند. دانشمندان توصیه دارند که برای جلوگیری از چنین مشکلاتی از محصولات طبیعی استفاده کنید. این میوه سرشار از فیبرهای رژیمی می‌ باشد. این فیبرها قادر هستند تا لوله‌های گوارشی را مرطوب کنند. این موضوع در جلوگیری از یبوست نقش دارد. علاوه بر این، باکتری‌ های مفید روده از فیبرها تغذیه می‌ کنند که این امر به بهبود شرایط هضم کمک می‌ کند.

درمان دیابت

یکی دیگر از بیماری‌ های مزمن که این روزها در حال افزایش می‌ باشد، دیابت است. استفاده از این میوه به دو صورت می‌ تواند به بیماران دیابتی کمک کند. ترکیبات موجود در این میوه قادر هستند تا بر روی ترشح انسولین تأثیر بگذارند. بررسی‌ ها حاکی از این است که مصرف مژکی با افزایش ترشح انسولین همراه است. این موضوع می‌تواند به کنترل سطح قند خون کمک کند. علاوه بر این، تحقیقات نشان می‌دهد که فیبرها با کاهش پیک قند خون رابطه دارند.

خواص مژکیکمک به کاهش وزن

یکی از خوشمزه‌ترین خوردنی‌ هایی که می‌تواند به کاهش وزن کمک کند، مژکی است. کارشناسان تغذیه باور دارند مهم‌ ترین ماده غذایی برای کسانی که در رژیم به سر می‌ برند، فیبرها هستند. فیبرها عموماً دیر هضم می‌ باشند و به همین سبب، مصرف آن‌ ها می‌ تواند شما را تا مدت‌ ها سیر نگه دارد.

علاوه بر این، تحقیقاتی که در سال ۲۰۱۵ در مورد این میوه انجام شد نشان می‌دهد که ترکیبات ارگانیک مژکی قادر هستند تا بر روی ترشح برخی از هورمون‌ ها مانند گرلین تأثیر بگذارند. گرلین هورمونی است که به عنوان محرک گرسنگی شناخته می‌ شود. مژکی با کاهش ترشح این هورمون باعث می‌شود تا شما دیرتر احساس گرسنگی کنید.

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.