درمان خشکی پوست با استفاده از ماسک های خانگی

مشکل خشکی پوست اجتناب ناپذیر است و خیلی از افراد بدون این که علت آن را بدانند دچار این مشکل می شوند. برای درمان این مشکل از راه های خانگی و طبیعی استفاده کنید.

0

مشکل خشکی پوست اجتناب ناپذیر است و خیلی از افراد بدون اینکه علت آن را بدانند دچار این مشکل می شوند.استفاده از مرطوب کننده های قوی و گران قیمت و یا استفاده از لوازم آرایشی چرب نمی تواند درمان مناسبی برای پوست شما باشد، بنابراین بهتر است برای درمان این مشکل از راه های خانگی و طبیعی استفاده کنید.

علت های خشکی پوست:

آب و هوای سرد از علل اصلی خشکی پوست است. هم چنین مسئله ارثی بودن هم می تواند در جنس پوست شما و خشکی یا چربی آن موثر باشد. استفاده از صابون های قوی و میزان رطوبت و تهویه هوا و هم چنین تماس بیش از حد پوست با نور خورشید و اختلالات تیروئید و … می توانند در این مسئله دخیل باشند.

از علائم خشکی پوست هم زبر شدن پوست و یا پوسته پوسته شدن آن، هم چنین خارش و لکه های قرمز روی پوست هستند.

ماسک هایی برای درمان خشکی پوست:

ماسک هایی برای خشکی پوستروغن زیتون و روغن کرچک، روغن های مفید برای پوست خشک

برای ایجاد یک بافت نرم و صاف روی پوست تان و از بین بردن خشکی آن می توانید از مخلوط روغن زیتون و کرچک استفاده کنید.

در این مخلوط یک نسبت از روغن کرچک و سه نسبت از روغن زیتون رو با هم مخلوط کرده و روی پوست صورت و دیگر قسمت های خشک بدن تان بمالید. حالا یک لیف یا دستمال نرم و تمیز رو در آب داغ فرو برده و روی پوست تان فشار بدید (مراقب باشید که لیف روی پوست تان با فشار کشیده نشود. تنها لیف را روی صورت قرار بدید و کمی فشار بدید). این مراحل رو دو سه بار انجام بدید تا پوست تان نرم و لطیف شود.

شیر گرم

نصف قاشق چای خوری روغن بادام را در یک لیوان شیر ولرم هم بزنید و در شب و قبل از خواب پوست تان را با این مخلوط شست و شو بدهید و بعد از خشک شدن آن بخوابید. این مخلوط پوست شما را تغذیه کرده و از خشکی پوست شما جلوگیری می کند.

ماسک هایی برای درمان خشکی پوستعسل نرم کننده ای برای پوست

عسل یکی دیگر از دارو های طبیعی برای پوست های خشک است. به این صورت که این داروی عالی را به تنهایی روی پوست تان بمالید و بعد از ده دقیقه شست و شو بدهید. پوست شما بعد از این ماسک در تمام طول روز نرم و درخشان باقی می ماند.

تخم مرغ و روغن برای درمان پوست خشک

یک تخم مرغ را با یک قاشق چای خوری عسل همراه با نصف قاشق چای خوری روغن زیتون و کمی گلاب مخلوط کنید. این ماسک را برای چند دقیقه روی پوست تان قرار داده و بعد با آب کاملا ولرم شست و شو دهید.

ماسک هایی برای درمان خشکی پوستگلیسیرین، گلاب و آب لیمو برای درمان پوست خشک

این ماسک یک درمان خانگی کامل برای پوست های خشک است. هم چنین گلیسیرین یک مرطوب کننده عالی و ثابت نگه دارنده رطوبت پوست است. فقط کافی است یک قاشق غذاخوری گلیسیرین را با یک قاشق غذاخوری گلاب و چند قطره آب لیمو مخلوط کنید و روی صورت بمالید. پس از حدود ۱۵ دقیقه شست و شو دهید.

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.