خواص تخم بلدرچین و فواید آن برای سلامتی

تخم بلدرچین برای سلامتی فواید زیادی دارد. شما می توانید تخم بلدرچین را نیمرو کرده، آب پز کنید یا در تهیه غذاهای دیگر استفاده کنید.

0

تخم بلدرچین برای سلامتی فواید زیادی دارد. بلدرچین یکی از پرندگانی است که علاوه بر گوشت مقوی ، تخم هایی می گذارد که سرشار از ویتامین های مختلف بوده و نقش یک کپسول ویتامین را دارد. شما می توانید تخم بلدرچین را نیمرو کرده، آب پز کنید یا در تهیه غذاهای دیگر استفاده کنید.

تخم بلدرچین:

تخم بلدرچین در مقایسه با تخم مرغ، به مراتب ارزش غذایی بالاتری دارد. یک تخم بلدرچین ، نسبت به یک تخم مرغ دارای ۵ برابر فسفر، ۵/۷ برابر آهن، ۶ برابر ویتامین B12 و وتیامین B1 و ۱۵ برابر ویتامین B2 ریبوفلاوین می باشد.به همین جهت آن را بمب ویتامین می نامند.

گفته شده که چون بلدرچین در برابر بیماری‌ های مختلف بسیار مقاوم‌ تر از مرغ است، پرورش آن بدون استفاده از دارو و آنتی بیوتیک انجام می‌ شود، بنابراین گوشت و تخم آن محصولی کاملاً ارگانیک و سالم است که می توان از سلامت آن مطمئن بود.

تخم بلدرچین در بهبود بیماری های زیادی از جمله آسم ، بیماری های اعصاب و استرس ،کلسترول بالا ، بیماری های مربوط به پوست و مو ،کم خونی ، ناتوانی جنسی ، تنظیم سیکل خواب ،بیماری های کبدی و کلیوی ، دفع مواد رادیو اکتیو و نشست ذرات غلیظِ هوای آلوده در بدن و… مفید می باشد.

خواص تخم بلدرچینخواص تخم بلدرچین:

  • تاثیر آن بر روند بهبود بیماری آسم و هر نوع آلرژی، به دلیل دارا بودنِ ماده ای شبیه کورتون و خاصیت ضد التهابی آن است.از این رو مصرف تخم بلدرچین ، هیچ گونه حساسیتی ندارد.
  • کسانی که کلسترول بالا دارند و مصرف تخم مرغ برای شان ممنوع شده،به راحتی می توانند از تخم پرنده بلدرچین استفاده کنند.چون میزانِ کلسترول آن به مراتب کمتر از تخم مرغ است.
  • تخم این پرنده یک کپسول ویتامین است و به علت سرشار بودن از انواع ویتامین B باعث ایجاد نشاط و شادی می شود و خاصیت ضد افسردگی و ضد استرس دارد.هم چنین به علت این گروه ویتامین ، در بهبود سیستم اعصاب نیز تاثیر گذار است.
  • تخم بلدرچین به خاطر داشتن ویتامین B باعث نشاط و شادابی پوست و مو می شود.
  • با افزایش سن ،جذب ویتامین در بدن کاهش می یابد. به همین دلیل مصرف روزانه ی تخم بلدرچین به افراد سن بالا برای پیشگیری از سرطان و کاهش روندِ از کار افتادگی توصیه می شود. به علاوه باعث قدرتمندی عضلات و استخوان ها می شود.
  • مصرف تخم بلدرچین به دلیل کلسترول کم و پروتئین زیاد آن بهترین تغذیه برای ورزشکاران به حساب می آید.
  • مصرف تخم بلدرچین در مادران شیرده باعث منظم شدن سیستم عصبی، قلبی و گوارشی بدن و افزایش شیر می شود.
  • برای باهوش شدنِ جنینِ خود در دوران بارداری ، روزانه یک تخم بلدرچین میل کنید. هم چنین کودکان خود را برای تقویت حافظه و افزایش تمرکز به خوردنِ آن تشویق کنید.
  • تخم بلدرچین یکی از بهترین بازسازنده های بدن بعد از جراحی یا زایمان است.

خواص تخم بلدرچیندر خرید تخم بلدرچین دقت نمایید .

واحدهای غیر مجازی هستند که معمولاً تخم نطفه دار را بسته بندی کرده و با قیمت کمتری به بازار عرضه می کنند. زمانی که تخم بلدرچین نطفه دار در دمای اتاق قرار می گیرد، نطفه شروع به رشد می کند و در تخم لخته های خونی ایجاد می شود. این لخته های خونی پس از چند روز سبب فساد کامل تخم می شود که می تواند برای مصرف کننده بسیار خطرناک باشد.

با توجه به این که تخم بلدرچین بیشتر برای کودکان، مادران باردار، ورزشکاران و سالمندان استفاده می شود بنابراین از مصرف کنندگان عزیز تقاضا می شود که در فصل بهار و تابستان در خرید تخم بلدرچین دقت کنند. از مهم ترین نکاتی که در زمان خرید تخم بلدرچین باید دقت کرد عبارتند از: تاریخ تولید و انقضاء و داشتن مجوز از سازمان دامپزشکی است.

تخم بلدرچین بخصوص در فصل بهار و تابستان حتماً باید در دمای یخچال نگهداری شود. بنابراین از خرید تخم بلدرچین هایی که در فروشگاه ها و در بیرون از یخچال نگهداری می شوند خودداری کنید.

بهترین زمان مصرف تخم بلدرچین حداکثر تا یکماه بعد از تولید است این در حالی است که در برخی از بسته بندی های غیر مجاز تاریخ های ۴۵ روزه و حتی گاهی ۶۰ روزه دیده شده است.

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.