پیشگیری از پیری پوست صورت با استفاده از مواد غذایی

اگر می خواهید پوستی سالم و عاری از هر گونه چین و چروکی داشته باشید، توصیه می شود از موادی که می توانند در ساختار مجدد کلاژن مهم و موثر باشند استفاده نمایید.

0

کلاژن نوعی پروتئین در بدن می باشد که تمرکز این نوع پروتئین تنها بر روی پوست و بافت پوست است. بنابراین اگر می خواهید پوستی سالم و عاری از هر گونه چین و چروکی داشته باشید، توصیه می شود از موادی که می توانند در ساختار مجدد کلاژن مهم و موثر باشند استفاده نمایید.

به طور کلی، یکی دیگر از نام های کلاژن “چسب” می باشد چرا که نقش آن در بدن همانند چسب است و اگر وجود نداشت می توانست به سادگی باعث فرو ریختن اعضای بدن به زمین باشد.

با مواد غذایی زیر با پیری زودرس پوست خداحافظی کنید.

لازم بذکر است که بدن انسان می تواند به راحتی کلاژن مورد نیاز خود را تولید کند و به همین ترتیب این فرآیند، پس از ۲۵ سال از گذشت زندگی شروع به افت می کند و در این دوره چین و چروک بر روی پوست ظاهر می شوند. برای این که چین و چروک بر روی پوست مان ظاهر نشود باید چکارهایی را انجام دهیم؟! برای انجام این کار تنها کافی است که از مواد غذایی ذیل مصرف نمایید. این مواد غذایی عبارتند از :

پیشگیری از پیری پوست۱-آب گوشت و ماهی از مواد غذایی مفید برای پوست

آب گوشت یکی قوی ترین منابع غذایی است که پس از مصرف آن بدن را تحریک به تولید کلاژن می کند. بطور کل گوشت گوساله غنی از کلاژن نوع I است که مصرف آن تاثیر مثبت بر روی سلامت پوست دارد. هم چنین آب گوشت و آب مرغ حاوی کلاژن نوع II است که می تواند در تقویت مفاصل گزینه ای مناسب برای مصرف باشند.

برخی از دانشمندان و محققان توصیه می کنند که اگر روزانه ۱۷۰-۳۴۰ گرم آب گوشت بنوشید می تواند در تقویت کلاژن ها و عدم پیری پوست کمک بسیار زیادی نماید. هم چنین ماهی سالمون نیز یکی از بهترین منابع مواد معدنی برای تقویت تولید کلاژن در بدن می باشد.

پیشگیری از پیری پوست۲-سبزیجات،میوه ها،انواع توت ها از مواد غذایی مفید برای جلوگیری از پیر شدن پوست

-سبزیجات

استفاده از سبزیجات یکی از بهترین و مناسب ترین راه ها برای پیشگیری از بیماری های مختلف هستند چرا که بجز آن که می توانند از فروپاشی تولید کلاژن جلوگیری کنند، می توانند میزان تولید آن را نیز افزایش دهند.

تمام سبزجات حاوی کلروفیل هستند که علت اصلی افزایش تولید کلاژن هستند.جالب است بدانید که کلروفیل دارای خواص آنتی اکسیدان در برابر اشعه ماوراء بنفش و رادیکال های آزاد هستند که با این قابلیت دیگر پوست شما هیچ آسیبی نخواهد دید.

اگر می خواهید میزان مصرف سبزی روزانه مورد نیاز خود را بدانید، کافی است میزان فعالیت و تحرک خود را بسنجید که هرچه بیشتر فعالیت دارید،باید میزان بیشتری استفاده کنید!

-مرکبات

ویتامین c یکی از ویتامین هایی است که در مرکباتی مانند پرتقال یافت می شوند که می توانند در تولید کلاژن بسیار موثر باشند. ویتامین c، دارای اسید آمینو مورد نیاز پرولین (ماده ای ضروری برای تولید کلاژن) است. علاوه بر این ، ویتامین c در مقابل سمومی که می توانند به بدن آسیب برسانند،جلوگیری می کنند. برای بدست آوردن میزان کافی ویتامین c، می توانید روزانه ۲ عدد میوه که حاوی این ویتامین است را استفاده نمایید.

-گوجه فرنگی

گوجه فرنگی یکی از منابع غنی از آنتی اکسیدانی که حاوی لیکوپین است که می تواند از پوست در مقابل نور خورشید محافظت نماید. برای تامین لیکوپین مورد نیاز کلاژن ، توصیه می شود که آب گوجه فرنگی را روزانه یک لیوان بنوشید.

-آووکادو

آووکادو حاوی ویتامین E است از تجزینه کلاژن جلوگیری می کند و هم چنین برای چربی های سلولی بسیار مناسب و موثر است.روغن آووکادو به تولید کلاژن کمک می کند. کارشناسان توصیه می کنند روزانه نصف آن را استفاده نمایید.

-تمشک،توت فرنگی،توت سیاه و قره قروت

این میوه ها حاوی میزان زیادی الاگیک اسید می باشند که برای بدن یکی از ضروریات هستند و از فروپاشی تولید کلاژن جلوگیری می کند. هم چنین برخی از توت ها حتی حاوی ویتامین C هستند.میزان مصرف توت ها در طول روز برای بزرگسالان حدود ۷۵ گرم می باشد.

پیشگیری از پیری پوست۳-جلوگیری از پیر شدن پوست با مصرف تخم مرغ

تخم مرغ محصولی است که حاوی میزان زیادی کلاژن بصورت مستقیم است که در زرده آن یافت می شود. هم چنین لازم به ذکر است که تخم مرغ حاوی گوگرد است که می تواند بر روی افزایش کلاژن و سم زدایی بدن بسیار مناسب باشد.

اما این دلیل نمی شود که روزانه تعداد زیادی تخم مرغ بخورید. طبق گفته پزشکان می توانید روزانه حداکثر ۲ عدد تخم مرغ بخورید.

پیشگیری از پیری پوست۴- مبارزه با پیری پوست و افزایش میزان کلاژن سازی پوست با مصرف دانه کدو تنبل

دانه کدو تنبل یک منبع گیاهی غنی از روی می باشد که می تواند به راحتی میزان تولید کلاژن را افزایش دهد. با استفاده از مواد غذایی که حاوی روی هستند، از فروپاشی تولید پروتئین نیز در بدن جلوگیری می کنید .

هم چنین با استفاده از روی، زخم ها سریع تر بهبود می یابند که کاملا برای بدن و پوست مفید است. بنابراین ماده روی را از رژیم غذایی خود حذف نکنید. توصیه می شود که روزانه ۲ قاشق غذا خوری از مغز دانه کدو تنبل را در سالاد بریزید و میل نمایید.

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.