راه هایی برای افزایش وزن

در بسیاری از مواقع کمی وزن به دلیل تغذیه نامناسب است و این برای سلامت بدن مضر می باشد. کمبود وزن ممکن است نگران کننده باشد.

0

در بسیاری از مواقع کمی وزن به دلیل تغذیه نامناسب است و این برای سلامت بدن مضر می باشد. کمبود وزن ممکن است نگران کننده باشد.

آن چه خواهید خواند، تنها توصیه های مفید و بی ضرر برای افزایش وزن است، اما فراموش نکنید قبل از هرگونه تغییر در رژیم غذایی بهتر است راهنمایی های لازم را از پزشک متخصص دریافت نمایید.

راه های پیشنهادی برای افزایش وزن:

۱ ) افزایش تعداد وعده های غذایی

هرچه به تعداد وعده های غذایی خود بیفزایید کالری بیشتری دریافت می کنید. وقتی شما کمبود وزن دارید ممکن است زودتر احساس سیری کنید به همین دلیل تعداد وعده های غذایی خود را از ۲-۳ وعده در روز به ۵-۶ وعده برسانید.

۲ ) افزودن غذاهایی با کالری بالا به برنامه ی غذایی

شما مجبور نیستید منحصرا غذاهای پرچرب بخورید تا وزن بگیرید. در واقع، اگر رژیم‌ را به گونه ای تنظیم کنید که شامل غذاهای غلیظ‌ تر و چاشنی‌ های اضافی باشد، پیوسته‌ تر و صحیح‌ تر وزن خواهید گرفت. موادی مانند پنیر، تخم مرغ، لبنیات، سوپ ها و خورشت ها را به برنامه ی غذایی خود اضافه کنید.

راه هایی برای افزایش وزن۳ ) انتخاب غذاهای غنی از مواد مغذی

به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی سالم، نان، شیرینی و غلات کامل را انتخاب کنید. میوه ها و سبزیجات، محصولات لبنی، آجیل و مغز ها و خشکبار سرشار از مواد مغذی هستند.

۴ ) مولتی ویتامین را فراموش نکنید.

غذاهای پر کالری معمولا فاقد مواد غذایی مغذی مانند : ویتامین ها، آب و مواد معدنی مهم هستند. که برای جبران آن مصرف روزانه ی مولتی ویتامین توصیه می شود. سعی کنید آن ها را در بین غذا مصرف کنید تا جذب سریع تری داشته باشند.

راه هایی برای افزایش وزن۵ ) حذف نوشیدنی های کم کالری

در رژیم غذایی خود چای، قهوه و آب میوه با کالری کم (آب کرفس یا سبزیجات) و ارزش غذایی پایین را حذف کنید و در عوض نوشیدنی های سالم را با شیر و انواع میوه های تازه یا یخ زده تهیه کنید.

۶ ) فراموش نکردن میان وعده

میان وعده های خوب مانند کره بادام زمینی, ساندویچ همراه با آووکادو، سبزیجات ، پنیر و گوشت بدون چربی، میوه های خشک و آجیل می توانند در افزایش وزن بسیار موثر باشند.

راه هایی برای افزایش وزن۷ ) گاهی به خود جایزه دهید.

افراد کم وزن به شیرینی توجه کمی می کنند. به طور مثال یک تکه کیک با بستنی می تواند مفید باشد که علاوه بر کالری بالا مواد مغذی را نیز به بدن می دهد. هم چنین کلوچه های سبوس دار و ماست، میوه و گرانولا انتخاب های خوبی هستند.

۸ ) با شکم پر به تخت خواب بروید.

یکی از مهم ترین وعده های غذایی، چیزی است که شما قبل از رفتن به تختخواب مصرف می کنید. خواب با مصرف کالری همراه است پس سعی کنید قبل از خوابیدن کالری دریافت کنید.

راه هایی برای افزایش وزن۹ ) ورزش کردن

با انجام فعالیت های ورزشی و نرمش های منظم، نیاز بدن به انرژی افزایش می یابد و این کار دو حسن دارد.

اول این که : ورزش به خصوص تمرینات قدرتی می تواند به شما در ساختن عضلات و افزایش وزن کمک کند.

دوم این که : ورزش هم چنین به تحریک اشتهای شما کمک می کند.

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.