مضرات مصرف چای سبز در بارداری

چای سبز باعث کاهش جذب اسید فولیک می‌ شود و این در حالی است که اسید فولیک به ویژه در سه ماهه نخست بارداری، نقش بسیار مهمی در روند تکامل سیستم عصبی جنین بر عهده دارد.

0

مصرف چای سبز به دلیل خواص ضد سرطانی و هم چنین کاهش دهنده وزن در بین مردم جامعه به خصوص زنان از محبوبیت بالایی برخوردار است. اما با وجود این خواص دارای عوارضی نیز می باشد. چای سبز باعث کاهش جذب اسید فولیک می‌ شود و این در حالی است که اسید فولیک به ویژه در سه ماهه نخست بارداری، نقش بسیار مهمی در روند تکامل سیستم عصبی جنین بر عهده دارد.

چای سبز منبع غنی از آنتی اکسیدان است و به دلیل خواصی از جمله تنظیم فشار خون، کمک به بهبود عملکرد قلب و کاهش وزن محبوبیت بسیاری در میان خانم ها دارد.

اما در دروان بارداری به دلیل حساسیت بالای تغذیه مادر و تاثیر آن بر جنین باید مواد غذایی مصرفی را با حساسیت بیشتر و مشورت پزشک انتخاب کنید.

مضرات چای سبز در بارداریمصرف چای سبز در بارداری

چای سبز حاوی آنتی‌ اکسیدان است. آنتی‌ اکسیدان‌ ها موادی هستند که موجب پیشگیری از آسیب سلولی و بروز بیماری‌ هایی مثل افزایش فشار خون، بیماری‌ های قلبی و برخی انواع سرطان می‌ شوند. بعضی مطالعات هم نشان داده‌اند که چای سبز موجب سلامت بیشتر دهان و استخوان و افزایش مقاومت بدن در مقابل ویروس‌ ها و باکتری‌ ها می‌ شود.

از طرفی اما این چای باعث کاهش جذب اسید فولیک می‌ شود و این در حالی است که اسید فولیک به ویژه در سه ماهه نخست بارداری، نقش بسیار مهمی در روند تکامل سیستم عصبی جنین بر عهده دارد.

یک فنجان چای سبز حاوی ۱۵ میلی گرم کافئین است. بارداری دوران مناسبی برای مصرف زیاد کافئین نیست و ممکن است منجر به سقط جنین و تولد نوزاد مرده و کم وزنی نوزاد شود. در برخی از مطالعات اثبات شده است که مصرف بیش از حد کافئین به ناباروری و سقط جنین منجر می شود. این بدین معناست که مصرف بیش از حد این چای در دوران بارداری می تواند خطرناک باشد.

دلیل دیگر برای کاهش مصرف چای سبز در بارداری این است که میزان جذب آهن را (که برای خون سازی در دوران بارداری بسیار مهم است) کاهش می‌ دهد. بنابراین پیشنهاد می‌شود که در مصرف انواع چای اعتدال را رعایت کنید و به خصوص آن‌ را همراه با قرص اسید فولیک و آهن یا بلافاصله بعد از غذاهای سرشار از آهن استفاده نکنید.

مضرات چای سبز در بارداریمضرات مصرف چای سبز در بارداری

مطالعات نشان می‌دهند زنانى که به میزان ۱ تا ۲ فنجان از این چای در روز حدود ۳ ماه قبل از باردارى و طى ۳ ماهه اول می‌ نوشند، دو برابر بیشتر با خطر داشتن کودکى با نقایص لوله عصبى روبه‌رو هستند.

علت آن آنتى‌ اکسیدان موجود در این چای است که فعالیت اسید فولیک را مهار مى‌کند. مى‌ دانیم که میزان کافى اسید فولیک طى هفته‌‌ هاى اولیه حاملگى به کاهش میزان نقایص لوله عصبى کمک مى‌ کند، پس تا انتهاى حاملگى از مصرف چاى سبز اجتناب کنید.

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.