مهم ترین مزایای نوشیدن آب در لیوان مسی

حتما شما هم تا به حال شنیده اید که آشپزی در غذاهای مسی فایده زیادی برای سلامتی ما دارد. خب وقتی مس برای سلامتی فایده دارد لیوان مسی هم مفید است.

0

حتما شما هم تا به حال شنیده اید که آشپزی در غذاهای مسی فایده زیادی برای سلامتی ما دارد. بسیاری از خانم ها یک دیگچه مسی تهیه کرده اند و حداقل خرشت شان را در آن تهیه می کنند. حتی برخی افراد می گویند یک تکه آهن تمیز را در خرشت بیندازید تا آهن آن به خرد غذا برود. خب وقتی مس برای سلامتی فایده دارد لیوان مسی هم مفید است. می خواهیم درباره فواید لیوان مسی برای همه ی افراد اطلاعاتی را دراختیارتان بگذاریم .

فواید لیوان مسی:

لیوان مسی برای نوشیدن آب نسبت به لیوان های معمولی فواید خیلی زیادی دارد. در این بخش درباره این مزایا بحث می کنیم.

شاید تا به حال فکر نمی کردید این فواید مخصوص مس و لیوان مسی باشد.

نوشیدن آب در لیوان مسی– پیشگیری از پیری زودرس

یکی از فواید لیوان مسی برای نوشیدن آب جلوگیری از پیری زودرس است. مس ماده ای طبیعی برای جلوگیری ازچین و چروک در پوست بدن است . چون مس دارای آنتی اکسیدان های قوی است و می تواند سلول های پوستی را بازسازی نماید. درباره دیگر خواص مس باید بگوییم که مس حجم تولید ماده مِلانین را که محافظ پوست در برابر تابش خورشید است ، زیاد میکند و باعث بهبود زخم ها می شود.

– بهبود گوارش بدن

یکی دیگر از فواید لیوان مسی برای نوشیدن آب بهبود گوارش بدن است. نگهداری آب در ظرف مسی و نوشیدن آن در لیوان مسی گاز بدن را دفع می کند و هم چنین موجب رفع مشکل سوء هاضمه خواهد شد. دلیل این امر آن است که مس موجب حرکت بهتر معده می شود و هضم غذا را بهبود خواهد بخشید. جالب است بدانید که مس سم ها را از بدن دفع خواهد کرد. برای این کار کافی است آب را در لیون مسی قبل از صبحانه خوردن میل کنید.

نوشیدن آب در لیوان مسی– کاهش وزن

فواید لیوان مسی برای نوشیدن آب برای لاغری هم زیاد است. شاید تعجب کنید. اما باید بدانید که آبی که در لیوان مسی نوشیده شود باعث بهبود سوخت و ساز بدن (متابولیسم) و کاهش وزن خواهد شد. مس به بدن در تجزیه چربی و خلاص شدن از آن کمک زیادی خواهد کرد. پس افراد چاق در ظروف مسی غذا میل کنند.

– افزایش کارآئی مغز

مصرف غذا در مس موجب افزایش کارایی مغز می شود. طبق بررسی های بدست آمده مس باعث تولید ماده میالین می شود . ماده میالین مسئول ساماندهی سیستم عصبی مغز است و آب نوشیدن در لیوان مسی باعث افزایش قدرت مغزی و فکری می شود.

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.