از خواص برگ چغندر چه می دانید؟

برگ چغندر دارای خواص درمانی بسیاری است و از جمله سبزیجات مدیترانه ای به حساب می آید. برگ های چغندر متمایل به سبز تیره هستند و در مراحل مختلف رشد قابلیت برداشت را دارند.

0

برگ چغندر دارای خواص درمانی بسیاری است و از جمله سبزیجات مدیترانه ای به حساب می آید. برگ های چغندر متمایل به سبز تیره هستند و در مراحل مختلف رشد قابلیت برداشت را دارند. خواص برگ چغندر موجب شده است که این سبزی در بسیاری از رستوران های جهان به عنوان چاشنی مقوی به غذاها افزوده شود.

موارد کاربردی خواص برگ چغندر طیف وسیعی دارد. به گونه ای که گاهی به عنوان ماده اصلی و به شکل خام در سالاد سبزیجات استفاده می گردد. این گیاه به صورت یک ساله در سواحل مدیترانه در ماه های تیر تا آذر به صورت خودرو و وحشی یافت می شود.

خواص برگ چغندر:

با این که این سبزی از نظر غنی بودن هم ارزش با اسفناج است اما مورد توجه و مطالعه کمتری قرار گرفته است. تمام قسمت های چغندر دارای خواص بی شمار و قابل استفاده می باشند.

آنتی اکسیدان و ضد سرطان

چغندر سرشار از آنتی اکسیدان و آن را به عنوان ماده ای ضد سرطان می شناسند. برگ چغندر دارای ۱۳ آنتی اکسیدان پلی فنول است و محققان در سال۲۰۰۴، ۱۹ آنتی اکسیدان بتازانتین را با ۹ نوع بتاسیانین در برگ های مختلف چغندر کشف کردند. وجود چنین آنتی اکسیدانی از تکثیر و رشد سلول سرطانی ریه، تخمدان، پروستات و … ممانعت می کند. ضمن این که خواص چغندر پیری را نیز به تعویق می اندازد.
از خواص برگ چغندر می توان به کم کالری بودن آن اشاره کرد. به گونه ای که هر ۱۰۰ گرم برگ چغندر معادل ۱۹ کالری می باشد.

برگ چغندر سرشار از ویتامین C است. به طوری که با مصرف ۱۰۰ گرم از برگ چغندر می توان به ۳۳ درصد ویتامین C مورد نیاز دست یافت.

بهبود سیستم ایمنی بدن و رفع کم خونی از خواص برگ چغندر است.

خواص برگ چغندرسلامت قلب

از خواص برگ چغندر باید به محافظت از قلب اشاره کرد. چون التهاب را کاهش می دهد. ضمن این که با کاهش التهاب می تواند احتمال سکته و بیماری قلبی- عروقی را کاهش دهد.

کمک به بیماران دیابتی

برگ چغندر نقش مهمی در تنظیم قند خون دارد. برای درمان دیابت مقدماتی بسیار کار ساز است. فلاوانوئیدهای موجود در برگ چغندر، از فعالیت آنزیمی آلفا-گلوکوزیدار ممانعت می کنند. کربوهیدرات های موجود در قندهای ساده را از بین می برند. ضمن اینکه قند خون را تنظیم و ثابت می سازند.

دارای فیبر غذایی بوده و می توان از هر پیمانه برگ چغندر معادل ۴ گرم فیبر به دست آورد. فیبر با کاهش منتشر سازی قند در بدن، سلامت گوارش و قلب را ضمانت می کند.

هضم بهتر غذا

چغندر با دفع سموم بدن، التهاب دستگاه گوارش را از بین می برد. برای سم زدایی از بتالائین های موجود در برگ چغندر استفاده می شود. خاصیت ضد التهابی و آنتی اکسیدانی چغندر در روده بسیار کار ساز می باشد.

خواص برگ چغندرلاغری

برگ چغندر دارای فیبر بالایی است. به گونه ای که پس از مصرف آن احساس سیری می کنید و غذای کمی میل می کنید. برای لاغری با چغندر باید آن را به شکل خام، کنسروی یا بخار پز به مدت ۱۰ روز میل کنید.

کاهش فشار خون

برگ چغندر نیترات طبیعی دارد و بعد از هضم به اسید نیتریک مبدل می گردد. اسید نیتریک گشادی عروق را به همراه دارد. این موارد منجر به کاهش فشار خون می شود. علاوه بر چغندر، این ویژگی را می توان در خواص کرفس، اسفناج، کاهو، شاهی، رازیانه، تربچه و کلم جستجو کرد. این نیترات طبیعی در تمام گیاهان نامبرده از خاک تامین می گردد.

حفظ استخوان

از خواص برگ چغندر وجود کلسیم و ویتامین K در آن است. این دو ویتامین برای حفظ و قدرت اسکلت بدن لازم هستند. برای حفظ سلامت استخوان، جلوگیری از شکستگی و فشردگی مواد معدنی به کلسیم نیاز داریم که ۹۹ درصد آن در استخوان ذخیره می گردد. یک پیمانه برگ چغندر می تواند میزان قابل توجهی از ویتامین K را برطرف سازد.

خواص برگ چغندرسلامت مغز

مصرف سبزیجات با بتالائین بالا از بیماری های عصبی دژنراتیو و اختلالات اکسیداتیو مربوط به استرس پیش گیری می کند و آنتی اکسیدان موجود در چغندر از سلول های مغزی در برابر جهش جلوگیری می کنند. احتمال ابتلا به اختلالات مغزی مانند آلزایمر، پارکینسون و رادیکال های آزاد را کم می کند.

استحکام عضلات

فواید برگ چغندر را می توان در کلسیم، پتاسیم، منیزیم و سایر مواد معدنی خلاصه کرد. این مواد برای سیستم عصبی و سلامتی عضلات ضروری می باشند. یک پیمانه برگ چغندر، ۳۸ درصد نیاز بدن به منیزیم را برطرف می سازد. با دریافت منیزم، خون به راحتی گردش می کند و گرفتگی عضلات کمتر پیش می آید.

سلامت چشم

کاروتنوئیدهایی مانند زیازانتین و لوتئین منبع خوبی برای محافظت از بینایی هستند و برگ چغندر دارای این مواد می باشد.

مضرات برگ چغندر

دارای اکسالات می باشد. اگر اکسالات از حد اعتدال بیشتر مصرف شود، برای سلامتی اشکال ایجاد خواهد کرد.

این اکسالات ممکن است از جذب مواد کلسیمی جلوگیری کنند.

افراد دارای مشکلات صفراوی و کلیه نباید این سبزی را مصرف کنند.

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.