پاک سازی عروق و رگ های بدن با گیاهان دارویی

گاهی وقت ها در بسیاری از افراد به دلیل تغییر شدت جریان خون و افزایش میزان کلسترول و... رگ ها گرفته می شوند. این گرفتگی می تواند منجر به مشکلات قلبی و سکته شود.

0

گاهی وقت ها در بسیاری از افراد به دلیل تغییر شدت جریان خون و افزایش میزان کلسترول و.. . رگ ها گرفته می شوند. این گرفتگی می تواند منجر به مشکلات قلبی و سکته شود. پس ما باید به فکر درمان هر چه سریع تر آن باشیم. در این  مقاله برخی داروهای گیاهی برای درمان گرفتگی رگ ها را به شما معرفی می کنیم.

درمان گرفتگی رگ ها با زنجبیل

شما می توانید از زنجبیل برای درمان گرفتگی رگ ها استفاده کنید. زنجبیل برای شریان های مسدود شده مفید است . ترکیبات فوق العاده موجود در زنجبیل از ایجاد و افزایش کلسترول LDL و گرفتگی عروق بدن به خصوص گرفتگی رگ های قلب جلوگیری می کند.

شما می توانید یک قطعه کوچک از زنجبیل خام را با معده خالی هر روز میل کنید. یا می توانید با مشورت پزشک کپسول زنجبیل بخورید.

یک روش دیگر هم این است که می توانید ۱ قاشق چای خوری زنجبیل رنده شده را به یک فنجان آب گرم اضافه کنید و صبر کنید تا حدود ۵ دقیقه بماند و دم بکشد. حال از این دمنوش ۲ تا ۳ فنجان در روز میل کنید.

پاک سازی عروق و رگ های بدندرمان گرفتگی رگ ها با تخم شنبلیله

یک روش دیگر برای درمان گرفتگی رگ های قلب استفاده از تخم شنبلیله است.تخم شنبلیله دارای ساپونین است که سطح کلسترول LDL را کاهش داده و از گرفتگی عروق جلوگیری می کند. هم چنین شنبلیله دارای مقدار زیادی فیبر است که کلسترول بد بدن را کاهش می دهد.

برای این کار کافی است ۱ قاشق چای خوری تخم شنبلیله را یک شب خیس کنید . فردای آن روز دانه های خیس خورده را با کمی آب مخلوط کرده و به صورت ناشتا بنوشید.

درمان گرفتگی رگ ها با سیر

برای پاک سازی عروق از سیر استفاده کنید. سیر می تواند تا ۷۲ درصد بیشتر از دارو باعث استراحت و عملکرد روان رگ ها بشود. یکی از فواید سیر کاهش سطح کلسترول بد و کاهش احتمال ابتلا به حملات قلبی یا سکته می باشد.

برای استفاده از فواید سیر می توانید ۳ حبه سیر را داخل یک فنجان شیر بجوشانید . وقتی که خنک شد آن را قبل از خواب بنوشید.

پاک سازی عروق و رگ های بدندرمان گرفتگی رگ ها با فلفل قرمز

فلفل قرمز دارای ماده ای به نام کاپسیسین است. این ماده از تجمع LDL یا کلسترول بد خون در رگ ها جلوگیری می کند.

بهبود گردش خون و کاهش خطر ابتلا به حمله قلبی و سکته یکی دیگر از فواید فلفل قرمز است.

شما می توانید یک دوم قاشق چای خوری فلفل قرمز را داخل یک فنجان آب گرم حل کنید . پس از آن تا چند هفته روزی ۲ بار از این معجون میل کنید تا کم کم تاثیرش را ملاحظه کنید.

درمان گرفتگی رگ ها با زردچوبه

طبق اطلاعات بدست آمده ، زردچوبه، دارای خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی است که از لخته شدن خون جلوگیری می کند .

یکی از فواید زردچوبه کاهش سطح لیپوپروتئین با چگالی کم ( LDL)، و یا کلسترول “بد” و هم چنین کاهش خطر سکته قلبی است.

برای استفاده از خواص زردچوبه می توانید ۱ قاشق چای خوری پودر زردچوبه و کمی عسل را به یک لیوان شیر گرم اضافه کنید. سپس روزانه ۱ یا ۲ بار از آن میل کنید تا کم کم نتیجه اش را ببینید.

پاک سازی عروق و رگ های بدندرمان گرفتگی رگ ها با لیمو ترش

معجون و شربت لیمو از گرفتگی عروق و رگ های قلب جلوگیری کرده یا آن را درمان می کند. طبق اطلاعات بدست آمده لیمو سرشار از ویتامین C و یک آنتی اکسیدان قوی است . لیمو می تواند فشار خون را تنظیم کرده و باعث کاهش التهابات عروق شود.

برای این کار کافی است آب ۱ عدد لیموی متوسط را با کمی عسل و پورد فلفل سیاه در یک لیوان آب گرم مخلوط کنید . سپس روزانه ۱ الی ۲ بار از این نوشیدنی را میل کنید تا روی بدن و رگ های شما اثر کند.

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.