چگونه پوستی زیبا داشته باشیم؟ معرفی چند ماسک مفید پوست

0

۱) ماسک آناناس برای پوست

این ماسک تاثیر جالبی بر جوش های غرور به ویژه گلوله های چربی زیر پوستی (جوش های کیستینگ) دارد. برای تهیه ماسک آناناس کافی است که یک آناناس رسیده را پوست بکنید و در مخلوط کن بریزید تا به صورت مخلوط غلیظی در بیاید.

سپس به اندازه وزن آن به آن الکل میوه ( الکل اتیلیک ) بیفزایید و یک لیوان روغن آفتابگردان به مخلوط حاصل اضافه کنید. حال می توانید روزی یک بار، هر بار بیست تا سی دقیقه ، این مخلوط را به صورت ماسک بر روی صورت خود قرار دهید و سپس آن را با آب سرد بشویید.

 

۲) ماسک پرتقال برای پوست

یک پرتقال را پوست بکنید، هسته ها و پوست های نازک پره های آن را جدا کنید، روی پوست صورت خود بخوابانید و پس از بیست دقیقه با آب سرد بشویید. این ماسک برای درمان جوش های غرور جوانی ( آکنه ) مؤثر است ولی افرادی که پوست خشک دارند نباید آن را مصرف کنند.

 

۳) آلوی قرمز برای پوست

هفت یا هشت عدد آلوی قرمز تهیه و هسته­ های آن­ها را خارج کنید. سپس آن­ها را با افزودن ده قطره روغن بادام کاملا با یکدیگر مخلوط کنید تا به صورت ماده­ای خمیری درآید. این مخلوط را به مدت بیست دقیقه روی صورت خود قرار دهید و سپس با آب بشویید. این ماسک به ویژه در کسانی که منافذ پوستی آنان مثلاً در پوست بینی یا بازو زشت منظر شده، مؤثر است و پوست را زیبا می­کند. استفاده از این ماسک را به افرادی که پوست چرب دارند توصیه می­کنیم.

 

ماسک خیار برای پوست

۴) ماسک خیار برای پوست

یک یا دو خیار را رنده کنید و بصورت ماسک بر روی پوست صورت خود قرار دهید و ۲۰ دقیقه بعد آن را با آب یا پنبه آغشته به گلاب از سطح پوست پاک نمایید. ماسک خیار تاثیر زیادی در ایجاد طراوت و شادابی و لطافت پوست دارد.

 

۶) ماسک سیب برای پوست

نصف سیب را رنده نموده و با یک قاشق چای خوری ماست، یک قاشق چای خوری آرد جو دو سر و دو قاشق آبلیموی تازه مخلوط کنید و نیم ساعت روی پوستتان بمالید. این ماسک همانند پیلینگ عمل کرده و به پاکسازی پوست کمک می کند. برای نتیجه مطلوب این ماسک را هفته ای یک بار روی پوستتان بمالید.

 

۷) ماسک هلو برای پوست

یک عدد هلو را رنده کرده و با ۵۰ گرم ماست همانند یک کرِم روی صورتتان بمالید تا ۱۵ دقیقه بماند. مالیدن هر روزه این ماسک باعث می شود تا پوست هیچ گاه خشک نشود. ضمن اینکه تقویت کننده است و به ماهیچه ها استحکام می بخشد.

 

۸) ماسک نعنا برای پوست

برای مقابله با تاثیرات نامطلوب گرمای روی پوست از ماسک نعناع استفاده کنید. یک عدد خیار را رنده کرده و با نعناع تازه کوبیده شده و یک قاشق چای خوری آبلیموی تازه و یک عدد سفیده تخم مرغ مخلوط کنید و به مدت ۲۰ دقیقه روی صورتتان بمالید. این ماسک به دلیل دارا بودن خیار و نعناع نقش مفیدی در کاهش التهابات پوستی ایفا می کند.

 

۹) ماسک موز برای پوست

دو عدد موز را رنده کرده با دو قاشق عسل و دو قاشق ماست به مدت نیم ساعت روی پوستتان ماساژ دهید. این ماسک شفاف کننده بوده و در درازمدت لکه های پوستی را برطرف می کند.

 

۱۰) ماسک شیر و سیب برای پوست

یک عدد سیب را رنده کرده و با شیر مخلوط کنید و به مدت ۲۰ دقیقه هر روز پوستتان را با آن پاکسازی کنید. این ماسک لایه بردار بوده و پوست را جلا می بخشد.

 

منبع: وبسایت گیاهان دارویی هربالیا

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.