خواص شگفت انگیز کاکل ذرت

کاکل ذرت یکی از اجزای ذرت است که اکثر ما آن را دور می ریزیم.چون نمی دانیم که چه خواصی برای سلامتی ما دارد.مهمترین و بهترین خاصیت کاکل ذرت درمان سنگ کلیه است.

0

کاکل ذرت یکی از اجزای ذرت است که اکثر ما آن را دور می ریزیم. چون نمی دانیم که چه خواص شگفت انگیزی برای سلامتی ما دارد. مهم ترین و بهترین خاصیت کاکل ذرت درمان سنگ کلیه است. این بیماری درد بدی دارد، ولی شما می توانید با جوشانده کاکل ذرت آن را درمان کنید. حتی افراد سالم هم می توانند گاهی جوشانده کاکل ذرت را برای درمان سنگ کلیه یا جلوگیری از سنگ کلیه میل کنید.

خواص کاکل ذرت:

کاکل ذرت دارای مواد چربی و یک ماده آلی و هم چنین نمک های پتاس و سیلیس است که در اثر این مواد خاصیت ادرارآور خیلی قوی دارد. کاکل ذرت در تمام مواردی که احتیاج به ترشح ادرار و افزایش آن هست مصرف آن توصیه و تجویز می شود، زیرا جوشانده ی کاکل ذرت به هیچ وجه مثانه را تحریک نمی کند.

اما درباره ی دانه های ذرت باید بگوییم که مغذی است و خاصیت مهم تقویت بدن را دارد و به همین علت است که ذرت را به عنوان غذای اصلی انسان و حیوانات به کار میبرند. کسانی که دچار کم خونی هستند و یا از بستر بیماری برخاسته اند و دوران نقاهت را می گذرانند و هم چنین سالمندان باید از غذای حاوی ذرت غافل نشوند.

کاکل ذرتمعالجه ی آلبومین با کاکل ذرت

سی تا چهل گرم کاکل ذرت را که خشک باشد در یک لیتر آب سرد بریزید و ظرف محتوای آن را روی آتش بگذارید تا به جوش آید و پنج دقیقه بجوشد، بعد پانزده دقیقه آن را دم کنید سپس صاف کرده و هر روز سه تا پنج بار و هر بار نیم فنجان از این جوشانده را بنوشید آثار شفا بخش جوشانده ی کاکل ذرت خیلی زود در اشخاصی که بیماری آلبومین (کاهش پروتئین اصلی خون) دارند ظاهر می شود. البته بهتر است قبل از مصرف حتما با پزشک مشورت کنید.

کم خونی را با ذرت معالجه کنید.

اشخاصی که دچار کم خونی هستند یک وعده غذای خود را باید از ذرت بو داده که به شکل نقل سفید شکفته می شود و یا فرنی ذرت، ترتیب دهند. غذای ذرت برای اشخاص کم خون، لاغر و یا کسانی که از بستر بیماری برخاسته اند و دوران نقاهت را می گذرانند مفید و مؤثر است.

کاکل ذرتدرمان سنگ کلیه با کاکل ذرت

برای درمان سنگ کلیه باید از جوشانده ی کاکل ذرت کمک بگیرید. کسانی که سنگ کلیه دارند در این مورد باید سی تا چهل گرم جوشانده ی کاکل ذرت خشک را در یک لیتر آب سرد بریزند و ظرف محتوای آن را روی آتش بگذارند تا به جوش آید و پنج دقیقه بجوشد، بعد آن را از روی آتش بردارند و پانزده دقیقه به حال خودش بگذارند تا دم بکشد. بعد آن را صاف کنند و هر روز چهار یا پنج بار و هریار نیم فنجان از آن را بنوشند و مطمئن باشند که طبیعی ترین و سالم ترین دوای سنگ کلیه را مصرف کرده اند.

معالجه قولنج کلیه با جوشانده کاکل ذرت

جوشانده ی کاکل های ذرت به ترتیبی که طرز تهیه و مقدار مصرف آن را در مورد سنگ کلیه در بالا شرح دادیم، بحران های قولنج کلیوی را تسکین می دهد.

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.