سفید کردن دندان ها با استفاده از روش های ساده ی خانگی

گاهی اوقات شما نمیخواهید که برای کمی‌ روشن و سفید کردن دندان های تان، مقدار زیادی مواد شیمیایی روی آنها بمالید.خوشبختانه، مجبور نیستید این کار را انجام دهید.

0

گاهی اوقات شما نمی‌ خواهید که برای کمی‌ روشن تر کردن و سفید کردن دندان های تان، مقدار زیادی مواد شیمیایی روی آن ها بمالید. خوشبختانه، مجبور نیستید این کار را انجام دهید. فقط کافی است این جایگزین‌ های خانگی ساده را امتحان کنید.

روش های خانگی سفید کردن دندان ها:

خمیر پراکسید هیدروژن و جوش شیرین

جوش شیرین و پراکسید هیدروژن جزء قدیمی‌ترین راه حل‌های خانگی سفید کردن دندانها هستند. مردم از شست و شوی دندان ها با پراکسید هیدروژن رقیق به مدت چند ثانیه، نتایج خوبی گرفته‌ اند.

جوش شیرین و پراکسید هیدروژن را با هم مخلوط کنید تا به شکل خمیر درآید و به جای خمیر دندان معمولی، از آن استفاده کنید. چند قطره از پر اکسید هیدروژن ۳ درصد را به جوش شیرین ساده اضافه کنید و آن را مخلوط کنید تا به شکل خمیر درآید. سپس روی مسواک تان بمالید و با آن، دندان های تان را مسواک کنید.

نباید از این خمیر، هر روز و بطور مداوم استفاده کنید زیرا هر دو ماده این خمیر، خاصیت سایندگی دارند. بهتر است که از این درمان خانگی برای ۳ تا ۵ روز استفاده کنید و سپس قبل از استفاده مجدد، ۳ تا ۶ ماه صبر کنید.

سفید کردن دندان هاخمیر توت فرنگی

توت فرنگی حاوی اسید مالیک است که برای پاک کردن لکه‌ های قهوه، شراب قرمز و چای از روی دندان ها، فوق العاده است.

یک یا دو عد توت فرنگی را له کنید و حدود یک قاشق چای خوری جوش شیرین به آن اضافه کنید. با استفاده از مسواک کودکان (که باعث می‌شود دسترسی بهتری به فواصل بین دندانها داشته باشید) این مخلوط را بمدت ۵ تا ۷ دقیقه روی دندان های تان بمالید (پس از شست و شو) با استفاده از نخ دندان، تمام دانه‌ های توت فرنگی موجود در فواصل بین دندان ها را خارج کنید.

در این مورد هم، اگر بیش از حد از این خمیر استفاده کنید، اسید موجود در خمیر می‌تواند باعث ساییده شدن دندان‌ ها شود و در نهایت آن ها را بیشتر مستعد لکه شدن کند. بنابراین از این درمان، هر روز استفاده نکنید.

استفاده از پوست موز

شما می‌ توانید از قسمت داخلی پوست موز که سرشار از پتاسیم، منیزیم، منگنز و دیگر مواد معدنی است، برای سفید کردن دندان های تان استفاده کنید. این مواد معدنی با ارزش در موز، جذب مینای دندان های شما می‌شوند و اثر سفید کنندگی دارند.

بعد از مسواک زدن و نخ دندان کشیدن، یک موز رسیده را پوست بکنید و قسمت داخل پوست را به مدت ۲ دقیقه روی دندان های تان بمالید. سپس دهان را بشویید و قبل از خواب نیز این کار را تکرار کنید.

سفید کردن دندان هاشست و شو با سرکه سیب

سرکه سیب رقیق کمک می‌کند تا قدرت لکه بری هر خمیر دندانی بیشتر شود. بهتر است که سرکه سیب را رقیق کنید یعنی سه قسمت آب را به یک قسمت سرکه سیب اضافه کنید و سپس آن را با یک خمیر دندان کاملا طبیعی، مخلوط کنید و طبق معمول مسواک بزنید.

خمیر روغن نارگیل

شست و شوی دهان با روغن، به لطف افراد مشهوری مانند گوئینت پالترو و شایلن وودلی که این کار را انجام می‌دهند، بسیار متداول شده است.

وین پری، مدیر عامل و رئیس توسعه محصول Greensations (برندی که فقط محصولات کاملا طبیعی می‌فروشد) می‌گوید: روغن نارگیل حاوی اسیدهای چربی است که وقتی با بزاق انسان تماس پیدا می‌کنند، به آنزیم‌ های سفید کننده دندان تجزیه می‌شوند. ترکیب بزاق شما و این اسیدهای چرب، یک مولکول اکسیژن تولید می‌کند که لکه روی دندان را برطرف می‌کند. این رادیکال آزاد که اکسید شده، یک واکنش شیمیایی ایجاد می‌کند که لکه ها را با مسواک زدن و شست و شو از بین می‌برد.

اما چرخاندن روغن در دهان بمدت ۲۰ دقیقه، برای همه خوشایند نیست. پری به جای آن یک دستور خمیر روغن نارگیل را که بسیار هم ساده است پیشنهاد می‌کند: اول، یک فنجان روغن نارگیل را گرم کنید تا مایع شود سپس دو قاشق چای خوری جوش شیرین و ۵ تا ۱۰ قطره اسانس طبیعی نعناع به این مایع اضافه کنید و مخلوط کنید. این نعناع، خاصیت خوشبو کنندگی و ضد میکروبی دارد و لثه‌ های شما را سالم نگه می‌دارد.

سفید کردن دندان هاخمیر زغال چوب

زغال چوب فعال یکی از جدید ترین اصطلاحات پر سر و صدای امروزی است زیرا فواید سم زدایی دارد. معلوم شده که این ماده، یک راه حل خانگی عالی برای سفید کردن دندان ها نیز می‌باشد.

این دانه‌ ها، بسیار متخلخل هستند و قبل از این که باکتری، دندان ها را لکه کند به باکتری می‌چسبند.

زغال چوب را با مقدار کمی‌ آب مخلوط کنید و به آرامی‌ روی تمام سطوح دندان ها بمالید. بگذارید این زغال چوب فعال بمدت ۲ دقیقه روی دندان های تان بماند و سپس تا زمانی که تمام زغال چوب از دندان ها پاک شود، دهان را با آب بشویید.

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.