تاثیرات شگفت انگیز چای بادیان رومی بر روی بدن

بادیان رومی نوعی گیاه دو ساله و علفی است. بسیاری این گونه را با رازیانه اشتباه می‌گیرند چرا که از نظر ظاهری، این دو گیاه به شدت به هم شبیه هستند.

0

بادیان رومی نوعی گیاه دو ساله و علفی است که به خانواده چتریان تعلق دارد که به آن آنیسون نیز می‌گویند. بسیاری این گونه را با رازیانه اشتباه می‌گیرند چرا که از نظر ظاهری، این دو گیاه به شدت به هم شبیه هستند.

مهم‌ ترین قسمت بادیان رومی را دانه‌ های آن تشکیل می‌دهند که عطر بسیار خوبی دارند. به همین دلیل است که می‌توان با استفاده از دانه‌ های آن دمنوش فوق العاده‌ای تهیه کرد. بسیاری اعتقاد دارند که دمنوش این گیاه می‌تواند به سلامت شما از طرق مختلفی کمک کند.

خواص چای بادیان رومی:

سابقه استفاده از چای بادیان رومی به منظور درمان بیماری‌ ها و بهبود شرایط سلامتی قدمتی چند هزار ساله دارد به طوری که حتی در پاپیروس‌ های به جا مانده از هرم خوفو در مصر نیز به آن اشاره شده است.

بر روی عصاره این گیاه تحقیقات زیادی انجام شده و نتایج حاکی از این است که شما می‌توانید در دمنوش های بادیان رومی با طیف گسترده‌ ای از مواد مفید مانند آلفا لیپوئیک اسید، استاتسانانت، کوکومین، سیستئین و ملاتونین آشنا شوید. این گیاه یک منبع آنتی اکسیدان بسیار قوی است که حتی می‌توان از آن به جای الکل برای ضد عفونی کردن استفاده کرد.

بادیان رومیکمک به هضم

یکی از قدیمی‌ ترین خواص درمانی که به این چای نسبت می‌دهند کمک به هضم است چرا که ترکیبات موجود در بادیان رومی می‌توانند تاثیری ملین کننده داشته باشند. این بدان معنی است که مصرف چای بادیان رومی قادر است به شما در گرفتگی‌ های گوارشی مانند یبوست کمک کند.

متاسفانه به دلیل رعایت نکردن عادت‌ های صحیح غذایی، مشکلات گوارشی در حال زیاد شدن هستند. شما می‌توانید با مصرف مواد طبیعی و سالم مانند این چای، سلامت گوارش خود را تا حد زیادی تضمین کنید. در سال‌ های اخیر دانشمندان نتیجه گرفتند مواد موجود در بادیان باعث افزایش آنزیم‌ های گوارشی می‌شود.

کاهش التهاب

از التهاب به عنوان یکی از دلایل اصلی بیماری‌ های مزمن یاد می‌ شود. در بیشتر کتاب‌ های طب سنتی مانند کتاب مائو و آیورودا، به نقش بادیان رومی در کاهش التهاب اشاره شده است. این روزها بعضی از بیماری‌ های التهابی مانند آرتریت و نقرس، به شدت رایج هستند.

متاسفانه هنوز برای آرتریت درمانی پیدا نشده و به همین دلیل بهتر است با انتخاب رژیم‌ های حاوی مواد ضد التهابی از چنین بیماری‌ هایی جلوگیری کنید. نوشیدن روزانه یک لیوان چای بادیان رومی می‌تواند تا حد زیادی خیال شما را از بابت این بیماری، راحت کند.

بادیان رومیتقویت سیستم ایمنی بدن

این گیاه یک منبع آنتی اکسیدانی بسیار قوی است. آنتی اکسیدان ها نقش مهمی در جلوگیری از ابتلا به بیماری‌ها دارند چرا که آن ها می‌توانند آسیب‌ های ناشی از فعالیت‌ های رادیکال‌ های آزاد را به حداقل برسانند.

رادیکال‌ های آزاد که معمولاً به دلیل متابولیسم بدن به وجود می‌آیند، با اکسیده کردن بافت‌ های سالم بدن، آن ها را به سلول‌ های سرطانی تبدیل می‌کنند. این بدان معنی است که مصرف چای بادیان رومی در مبارزه با سرطان نیز نقش مهمی دارد.

درمان میگرن

اما بدون شک مهم‌ ترین خاصیتی که بادیان رومی با آن شناخته می‌شود، درمان میگرن است. بسیاری از دانشمندان میگرن را به عنوان رایج‌ ترین مشکلی عصبی در نظر می‌گیرند و باور دارند هر کسی در طول زندگی یک بار دردهای میگرنی را تجربه می‌کند.

یکی از مهم‌ ترین نشانه‌ های این بیماری سردرد است که به شدت دردآور نیز می‌باشد. این ماده باعث آرامش و تسکین اعصاب شما می‌شود و به همین طریق می‌تواند دردهای میگرنی را کاهش بدهد چرا که اضطراب و استرس به عنوان اصلی‌ ترین محرک‌ های این بیماری عصبی به شمار می‌آیند.

بادیان رومیحفظ تعادل هورمونی

از دیرباز مردم بر این باور بودند که مصرف چای این گیاه می‌تواند به خانم‌ های یائسه کمک کند. همان طور که می دانید یائسگی دوره‌ای از زندگی است که در آن خانم‌ ها به دلیل عدم ترشح کافی هورمون استروژن با طیف گسترده‌ ای از مشکلات نظیر نازایی، گرگرفتگی و عدم تعادل خلق و خو، رو به رو می‌شوند.

معمولاً خانم‌ ها از هورمون درمانی برای مقابله با این موضوع استفاده می‌کنند اما این روش می‌تواند عوارض جانبی بسیاری را به وجود آورد. تحقیقات نشان می‌دهد در این گیاه موادی وجود دارند که می‌توانند ترشح استروژن را افزایش بدهند، بدون این که هیچ گونه آسیبی شما را تهدید کند.

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.