نشانه های غیر طبیعی و خطرناک در دوران بارداری

برخی از نشانه های غیر طبیعی در دوران بارداری خبر از بیماری های شایع این دوران می دهد که بی توجهی به آن ها آسیب جدی به سلامت مادر و جنین وارد می کند.

0

برخی از نشانه های غیر طبیعی در دوران بارداری خبر از بیماری های شایع این دوران می دهد که بی توجهی به آن ها آسیب جدی به سلامت مادر و جنین وارد می کند. در صورت مشاهده این نشانه ها در دوران بارداری حتما به پزشک مراجعه کنید.

در دوران بارداری که دوران حساسی برای مادر و جنین است، مادران باید مراقب سلامتی خود و کودک شان باشند و اگر با نشانه های غیر طبیعی در این دوران مواجه شدند حتما با پزشک خود مشورت کرده تا آسیبی به جنین و یا خود نرسد. برخی نشانه های حاکی از بیماری های دوران بارداری می باشد.

در دوران بارداری اگر چنین نشانه ای را داشته باشید غیر طبیعی است و بیمار شده اید. ولی برخی وضعیت های مهم تری نیز وجود دارند که بی واسطه با حاملگی ارتباط دارد و می توانند این نشانه ها را ایجاد کنند. ما در این بخش درباره بیماری ها و وضعیت هایی که شاید این علایم را بوجود آورند، صحبت می کنیم و به شما می گوییم چه موقعی لازم است که به پزشک مراجعه کنید.

علایم متداول تب یا لرز

اگر تب کرده اید یا احساس لرز می کنید، ممکن است به یکی از این مشکلات رایج دچار شده باشید. نگران نباشید، چون این نشانه ها موقت و قابل درمان هستند.

عفونت دستگاه ادراری (UTI)

۱۰ درصد از زنان باردار در مرحله ای از بارداری شان به عفونت دستگاه ادراری مبتلا می شوند. سیستم ادراری شما شامل مجرای ادرار، مثانه، حالب و کلیه ها هستند. عفونت زمانی رخ می دهد که باکتری وارد این دستگاه می گردد و تکثیر می شود.

بیشتر عفونت های دستگاه ادراری مربوط به عفونت مثانه هستند و اگر در همان زمان بروز با آنتی بیوتیک و مایعات زیاد درمان شوند، جدی نیستند. اما عفونت مثانه اگر درمان نشود و باقی بماند می تواند به کلیه ها برسد و انواع مختلفی از مشکلات را مانند زایمان زودرس، تولد نوزاد با وزن کم و … را ایجاد کند.

برخی عفونت های ادراری بدون علامت هستند، اما برخی دیگر با نشانه هایی مانند میل قوی به ادرار کردن، احساس سوزش هنگام ادرار کردن، ادرار کدر یا خون در ادرار، به علاوه تب، لرز و درد لگن همراه است.

نشانه های غیر طبیعی در دوران بارداریآنفلوانزا

شما ممکن است در مرحله ای از زندگی تان، تب، لرز، درد، سرفه، تهوع و استفراغ که علایم ابتلا به آنفلوآنزا است را تجربه کرده اید، بنابراین می دانید که خیلی جالب نیست. زنان باردار در معرض خطر بالاتری از ابتلا به آنفلوآنزا و سخت مریض شدن از آن قرار دارند، زیرا سیستم ایمنی آن ها سرکوب شده است.

چگونه متوجه شوید بیماری تان آنفلوانزا است یا یک سرماخوردگی جزئی است؟

آنفلوآنزا به سرعت می آید و نشانه هایش از سرماخوردگی شدید تر است.اگر مشکوک هستید که به آنفلوآنزا مبتلا هستید، فوری به پزشک مراجعه کنید. او به شما توصیه می کند استراحت کنید و مقدار زیادی مایعات مصرف کنید.

به علاوه او ممکن است یک داروی ضد ویروس تجویز کند تا مدت زمان علایم تان را کاهش دهد و از بروز عوارض جدی نیز پیشگیری کند. مرکز کنترل بیماری ها توصیه می کند که همه خانم های باردار واکسن آنفلوآنزا را دریافت کنند.

نشانه های غیر طبیعی در دوران بارداریتنگی نفس و تپش قلب

درصورتی که در طول بارداری با انجام فعالیت های معمول احساس درد در قفسه سینه, تنگی نفس, تپش قلب, خس خس سینه, تنفس دردناک کردید و یا دارای سرفه های خلط دار می باشید به پزشک مراجعه نمائید.

استفراغ شدید و مداوم یا خونی

تهوع و استفراغ در ۳-۲ ماه اول بارداری معمولا با رعایت توصیه های بهداشتی به مرور زمان کم می شود در صورت تشدید این حالت و ادامه یافتن آن و یا شروع مجدد آن در سه ماهه دوم و سه ماهه سوم نیاز به مراجعه پزشک دارد.

در صورت وجود استفراغ شدید زبان و مخاط دهان خشک و رنگ پریده است رنگ پریدگی در صورتی است که کم خونی هم وجود داشته باشد چشم ها خشک و گود افتاده به نظرمی رسد و ممکن است تاری دید هم ایجاد شود در مواردی مادر دچار کاهش وزن نیز می شود. استفراغ شدید و نرسیدن غذا به بدن می تواند باعث کم خونی شود.

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.