آشنایی با خواص پیاز برای مو

پیاز یک ماده غذایی با ارزش است که فواید دارویی و درمانی فراوانی دارد و یکی از فواید قابل ذکر این ماده خواص پیاز برای مو می باشد.

0

پیاز یک ماده غذایی با ارزش است که فواید دارویی و درمانی فراوانی دارد و یکی از فواید قابل ذکر این ماده خواص پیاز برای مو می باشد که در درمان ریزش مو و دیگر مشکلات آن به چشم می آید.

در پیاز ماده ای به نام گوگرد وجود دارد که وقتی با آب پیاز کف سر را مالش می دهیم سبب می شود تا خون در سر بهتر به جریان درآید و علاوه بر این به کلاژن سازی پوست نیز کمک می کند. پیاز هم چون یک آنتی بیوتیک از بروز عفونت پیشگیری می کند. در خواص پیاز برای مو آمده است که سفیدی، شوره پوست سر و جوش های پوست سر را می توان با آب پیاز درمان نمود.

آشنایی با خواص پیاز برای مو:

استفاده های درمانی فراوانی از پیاز برای پوست و مو می شود و ما در این مقاله به چند مورد از آن ها اشاره می کنیم.

درمان ریزش مو با پیاز

چند عدد پیاز را بردارید و پوست بکنید و درون یک مخلوط کن بریزید و سپس به وسیله یک توری آب آن را خارج کنید و با آب حاصله پوست سرتان را ماساژ دهید و اجازه دهید این محلول یک ساعت بر روی سر شما بماند و بعد با یک شامپوی مناسب سرتان را بشویید و آب کشی نمایید. تا یک ماه و هفته ای سه بار از این ماسک مو استفاده کنید تا تغییرات به وجود آمده را احساس کنید.

خواص پیاز برای مورشد مو با آب پیاز

آب پیاز را به روش ذکر شده بگیرید و به اندازه مساوی دو قاشق سوپ خوری آب پیاز را با دو قاشق سوپ خوری روغن نارگیل و دو قاشق سوپ خوری روغن زیتون مخلوط نمایید و هفته ای چند بار از این معجون جهت رشد مو استفاده نمایید.

ماسک پیاز و عسل

باز هم باید آب پیاز را بگیرید و با دو قاشق سوپ خوری عسل ترکیب کنید و بر روی کف سرتان بمالید و یک کلاه روی سر خود قرار دهید و اجازه دهید تا صبح این ماسک بر روی سر شما بماند و اگر می خواهید بوی پیاز را کم کنید چند قطره اسانس رزماری درون ماسک موی خود بریزید.

خواص پیاز برای موشامپو پیاز

آب پیاز را بگیرید و با دو حبه سیر له شده ترکیب کنید این مواد را به همراه یک قاشق سوپ خوری پودر دارچین درون دو لیوان آب بریزید و بگذارید تا یک ربع روی شعله حرارت ببیند و بجوشد، سپس چند روز بگذارید به همین شکل بماند و بعد آن را صاف کنید و درون شامپوهای تان بریزید و هر بار برای استحمام می روید از آن استفاده نمایید.

پرپشتی مو با آب پیاز

یک استکان آبجو را با یک عدد پیاز و دو قاشق سوپ خوری روغن زیتون مخلوط کنید و به مدت یک ساعت بر روی ریشه و ساقه موهای تان بگذارید و بعد موهای تان را بشویید.

توجه داشته باشید که پیاز در افرادی که به آن حساسیت دارند حتی به شکل موضعی نیز می تواند سبب ایجاد حساسیت شود و داروهایی مانند آسپرین حساسیت به این ماده را افزایش می دهند، پس بهتر است قبل از استفاده از این ماده خوراکی یک تست برای استفاده از خواص پیاز برای مو انجام دهید.

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.