درمان سردرد با استفاده از روش های خانگی

اگر شما هم همواره با مشکل سردرد روبه رو هستید می توانید به جای استفاده از داروهای شیمیایی از روش های درمان خانگی استفاده کنید.

0

سردرد از آن دست مشکلاتی است که زندگی را مختل و فرد را دچار مشکلات اساسی می کند. اگر شما هم همواره با این مشکل روبه رو هستید می توان به جای استفاده از داروهای شیمیایی از روشهای درمان خانگی استفاده کنید.

امروزه به علل مختلف سردرد به فراگیرترین بیماری در میان مردم تبدیل شده و متاسفانه مصرف داروهای مسکن با عوارض زیادی همراه است.

بسیاری از مردم با اولین نشانه های بروز سردرد به مصرف دارو متوسل می شوند. با این حال داروها می توانند عوارض جانبی خطرناک و گاه سمی داشته باشند.

اگر شما اغلب دچار این بیماری می شوید یا میگرن دارید و از عوارض برخی از داورها می ترسید باید بدانید که خوشبختانه روش های جایگزین مناسبی برای حل این مشکلات وجود دارد.

راه های طبیعی برای درمان سردرد:

سردردچای زنجبیل

چای زنجبیل برای قرن ها در جهان شرق برای درمان انواع بیماری ها کاربرد داشته است. اضافه کردن یک اینچ ریشه زنجبیل به یک فنجان آب و جوشاندن آن به مدت ۵ دقیقه نقش آسپیرین را در کاهش التهاب و سردرد ایفا می کند.

هم چنین ماساژ پوست سر با روغن اسطوخودوس یا روغن نعناع درمانی مؤثر برای سردرد است.

چای سبز درمانی برای سردرد

چای سبز یک آنتی اکسیدان قوی و سرشار از مواد مغذی است. این ماده به تحریک سیستم عصبی و از بین بردن رادیکال های آزاد بدن و هم چنین مولکول های ناپایدار که به DNA می توانند آسیب برسانند، کمک می کند.

آب و زردچوبه

کورکومین که یک ترکیب شیمیایی موجود در زردچوبه است، یک آنتی اکسیدان قوی با خواص ضدالتهابی محسوب می شود. سردردهای ناشی از عفونت های ویروسی از طریق استنشاق بخار آب داغ مخلوط با زردچوبه از بین می رود.

بسیاری از سردردها ناشی از سطح قند خون پایین است که به نوبه خود منجر به فشار خون پایین می شود. یکی از بهترین داروهای گیاهی برای این نوع سردرد یک قاشق چای خوری عسل مخلوط با لیمو است.

سردردگل راعی و گل ساعتی موثرند.

زمانی که سردرد شما از استرس، فشارهای روحی و یا افسردگی ناشی می شود به سراغ گل راعی و گل ساعتی بروید. این گیاهان برای تسکین سردردهای ناشی از استرس یا افسردگی موثر عمل می کنند.

کپسول های این گیاهان در داروخانه و عطاری ها به فروش می رسد. به مدت ۲۰ روز و هر روز دو عدد از این کپسول ها را میل کنید.

در تاریکی استراحت کنید.

میگرن و سردرد معمولاً با استرس، سر و صدا و نور زیاد تشدید می شود. استراحت و ریلکسیشن می تواند کمک بزرگی برای تسکین سردردهای تان باشد. برای این کار در یک مکان آرام و راحت بنشینید. چراغ ها را خاموش کنید و پرده ها را بکشید. چشم های تان را ببندید و به آرامی نفس عمیق بکشید و سعی کنید سنگینی سرتان را با نفس های تان از بین ببرید.

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.