کاهش درد و التهاب با استفاده از مسکن های گیاهی

علت اصلی درد التهاب است. خوشبختانه داروهای گیاهی برای کاهش التهاب و درد به کمک ما می آیند. این روش‌ ها کاملاً امن هستند و در کاهش درد و التهاب بسیار مؤثرند.

0

علت اصلی درد التهاب است. اکثر افراد در مواقعی که دچار درد می شوند برای کاهش درد و التهاب به استفاده از مسکن های قوی روی می آورند. مسکن ها با استفاده از آنزیم های ضد التهاب درد را تسکین می دهند.درست است که استفاده از این داروها درد شما را آرام می کند اما می تواند عوارض جانبی برای شما به همراه داشته باشد. از جمله این عوارض می توان به خونریزی معده، حمله قلبی، صدمه به کلیه، سکته مغزی، عدم تعادل هورمونی اشاره کرد. خوشبختانه داروهای گیاهی برای کاهش درد و التهاب به کمک ما می آیند. این روش‌ ها کاملاً امن هستند و در کاهش درد و التهاب بسیار مؤثرند. در این مطلب قصد داریم شما را با این مسکن های گیاهی آشنا نماییم.

مسکن های گیاهی برای کاهش درد

۱. گل مینا و پوست درخت بید سفید

پوست درخت بید حاویِ سالیسین است و برای درمان سردرد بسیار مؤثر است. سالیسین اثری شبیه به آسپرین دارد و به همان شیوه باعث کاهش درد می شود. توصیه می‌شود هر چهار ساعت حدود ۱۲۰-۲۴۰ میلی‌ گرم سالیسین مصرف شود. برای درمان درد در کودکان استفاده نشود.

گل مینا نیز سردرد را کاهش می‌دهد. رگ‌ های مغز را آرام کرده و انقباض را از بین می‌برد که خود عامل اصلیِ میگرن است. تحقیقات نشان داده ۱۶ هفته درمان با گل مینا، تعداد حملات میگرن را به کمتر از سه بار در ماه کاهش می‌دهد. مزیت گل مینا این است که علاوه بر درمان میگرن‌ ها موجود، از حملات جدید جلوگیری می‌کند. توصیه می‌شود هر روز ۱۵۰ میلی‌ گرم مصرف شود.

کاهش درد۲. کندر

گیاه کندر دردهای خفیف و مزمن را تسکین می‌دهد. این گیاه تولید ترکیبات التهابی را کم می‌کند. از فرمولی استاندارد برای تهیه دارو استفاده کنید و روزانه ۷۵۰ میلی‌گرم در سه مرتبه مصرف کنید.

۳. کورکومین

کورکومین ماده فعالی در زردچوبه است که التهاب را مهار کرده و توانایی بدن در مبارزه با التهاب‌ ها را بهبود می‌دهد. از نظر علمی ثابت‌ شده که کورکومین درد مزمن را کاهش داده و مانع بیماری‌ های قلبی، دیابت و آلزایمر می‌شود. روزانه ۵۰۰ میلی‌ گرم از این ماده را در سه وعده مصرف کنید.

برای تأثیر بهتر، توصیه می‌شود کورکومین با بروملین مصرف شود. بروملین آنزیمی است که خواص ضدالتهابی دارد و در آناناس موجود است.

کاهش درد۴. زنجبیل

زنجبیلِ معجزه‌ آسا آنزیم‌ هایی دارد که از تولید ترکیبات ضد التهابی جلوگیری می‌کند. گفته می‌شود چای، ادویه یا آب‌ نبات‌ های زنجبیلی تأثیری بر کاهش درد ندارند. اگر درد زیادی را تحمل می‌کنید، روزی دو گرم زنجبیل خالص بخورید. اگر از بیماری‌ های مزمن رنج می‌برید، روزانه یک گرم زنجبیل را در سه وعده (صبح، ظهر، شب) مصرف کنید.

۵. همیشه‌ بهار کوهی (آرنیکا)

قرن‌ هاست که از این گیاه برای خواص دارویی‌ اش استفاده می‌شود. از گل زرد گیاه آرنیکا گرفته می‌شود که در مناطق کوهستانی اروپا می‌روید.

آرنیکا حاویِ سزکوییترپن لاکتون است که ایمنی را بهبود داده و از التهاب جلوگیری می‌کند. برای درمان آسیب‌ های شدید، از ژل یا کرم آرنیکا حدود سه بار در روز استفاده کنید.

کاهش درد۶. امگا ۳

اسیدهای چرب امگا ۳ برای کاهش درد در طولانی مدت مناسب‌ اند. زیرا بدن این اسیدهای چرب را تجزیه کرده و آن‌ ها را به ترکیبات ضد التهابی تبدیل می‌کند. امگا ۳ در بذر کتان، شاهدانه و ماهی‌ های آب سرد (ماهی آزاد، ساردین، خال مخالی) وجود دارد. اما می‌توانید قرص‌ های مکمل آن را نیز مصرف کنید. برای سلامت کلی، روزانه ۱۵۰۰ میلی‌ گرم استفاده کنید. اگر درد شدید دارید، روزی ۳۰۰۰ میلی‌ گرم استفاده کنید.

۷. پنجه شیطان

نوعی میوه بومیِ آفریقاست که تیغ‌ های قلاب مانند دارد که ممکن است در پوست‌ گیر کنند و سبب ایجاد درد شوند. اما اگر به‌ عنوان یک درمان طبیعی از آن استفاده کنید، باعث کاهش درد می شود و در تسکین کمر درد و کاهش ورم مفاصل بسیار مؤثر است.

ترکیباتِ فعال در پنچه شیطان، خواص ضد درد قوی دارند. این گیاه را خشک کرده روزانه ۴۰۰ میلی‌ گرم مصرف کنید. افرادی که زخم معده دارند، قبل از مصرف با پزشک مشورت کنند.

شاید این مطالب نیز مورد علاقه شما باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.